Автор Тема: Анаретни градуси  (Прочетена 22607 пъти)

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Анаретни градуси
« Отговор #60 -: Декември 16, 2015, 12:55:57 pm »
при мен лилит е в 29 скорпион.  ::)
до колкото гугъл ми преведе от руския линк - отговаря си. но като че ли допълва основните мотиви от цялата карта и подсилва проблеми, описани с другите планети.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Анаретни градуси
« Отговор #61 -: Май 20, 2016, 06:45:27 pm »
При мен слънцето е анаретно - буквално минутки преди нулевия градус и то на кардинална ос ... Ровила съм за информация и попаднах на едни руски писания - много дълъг ферман беше и много конкретно точно. Там беше посочено, че може да се прояви или така или така - две хипотези, аз бях в едната ... Трябва да взема да го потърся :)

Големият ми син е с доста анаретни планети  - поне 5-6 бяха (но не и светилата) и често влиза в ситуации "на ръба". Тръгват, например от градината нанякъде - все на него нещо му се случва ... И забелязвам, че винаги се случват с други хора, като е с баща си, леля си ... но не и когато е с мен.
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Анаретни градуси
« Отговор #62 -: Май 20, 2016, 07:27:09 pm »
... Слънце 4* ...рибешкият 4-ти бил критичен  :012: ....

Да, хем е анаретен, хем граничен за лунните домове :) На мен Меркурий и К5/К11 са ми на такъв критичен от лунна гл.т градус :) 13 в  Козирог. Както и нодалната ос на 21 в Скорпион/Телец - друго май нямаше :)
Над силата е само умението да я владеем!

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3109
Re: Анаретни градуси
« Отговор #63 -: Май 21, 2016, 08:04:49 pm »
планета в анаретен градус прогресира в критичен
докато планета в критичен,ако е бавна,или ретро,може и да не прогресира в анаретна

аз съм с Меркурий  в критичен градус и диспозитор- анаретен Сатурн 29,7 водолей ,който се води и кралски градус

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3109
Re: Анаретни градуси
« Отговор #64 -: Май 22, 2016, 08:41:10 am »
за меркурий в първи критични  е точно така, трудно изслушвам до край,но ако е писменно даже препрочитам,чета диагонално,мразя дългия разказ и словоблудство
конкретно и кратко ,но концентрат на съдържимо ми е любима комуникация,говорябързо и телеграфно,мога да скачам в различни теми,ужасявам се от протяжно бавно говорене с паузи за мисловност,дори съм карала стенографски курс две нива на времето,120 думи в минута,от чисто любопитство

за субективността -връзката с диспозитора му-сатурн в анарета, силен по знак за нощно раждане ,не ме оставя във владението й, от четири годишна съм в обективната реалност на възрастните,с развод и битки за оцеляване,
сатурн в анарета- да ,като започне довежда нещата до край,с точност,акуратност и прецизност на изпълнението,но то с тези мафиоти на асц. -марс-уран-плутон в дева ,а смей да не се справиш
йерархии-власт- кариерни стълбички-авторитети- кухи понятия ,пълнители на гордостта и суета човешка,къде по-забавно е да си  извън структурите и свободата да ги съзерцаваш :)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Анаретни градуси
« Отговор #65 -: Май 23, 2016, 11:16:27 am »
 Правите ли разлика  на анаретен и критичен градус , в смисъл-проявление на планетите?
Говоря за критичните градуси по модалности-за подвижните знаци-04г, 17.... и т. н. Тези критичните при други равни условия в хорар напр. дават още сила на планетата, но нали/не са ли/ приспособени от индийските лунни домове към западната астрология?
Имам такъв критичен меркурий, но си има опозиция и досега все отдавах "несъвършенствата си" на аспекта. За да не препирам другите се научих да мълча, сега се уча по-малко да слушам, всеки ми говори ;) Най-проблемна комуникация имам с близка, която обичам, тя е с мерк в риби, квадратни сме, натоварвам я емоционално когато говоря, а тя ми звъни винаги когато съм в тоалетната, уцелва момента. :57: Другият случай е на приятелка с мерк в дева, но и с квадрат нептун в първи-постоянно ме хлъзга някъде и аз все не съм разбрала. Вече не знам как да общувам,
 вие успявате ли да преработите опозициите си?  ???
След време се явява проблем по тях на друго ниво, или по нов начин. Това несправяне ли е, или просто аспектът си работи докле си жив?

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Анаретни градуси
« Отговор #66 -: Май 23, 2016, 11:36:43 am »
За мен на този етап разликата е че анаретните се проявяват в смисъл на неадекватност -при начално анаретните-енергията е по детски неовладяна-смотан по детски,при крайно анаретните-смотан заради склероза :D .При критичните има акцентиране и събитийност-привличане на вниманието към планетата там-някаква крайност .Само ми е чудно,защо понятие от индийската се прилага в западната,а в индийската нищо не съм чел за това :017:Ако анаетните градуси са крайни и преходни в западата/Слънчевата астрология, положение на калъч м/у два слънчеви знака,критичните са крайните,преходните,калъч м/у два индийски/лунни знака .Логиката е на прехода на два слънчеви знака да стават смущения в Слънчевия принцип-енергия,при критичните да стават смущения в Лунната енергия-принцип-по-вътрешно и емоционално,но пък се сещам за пример за критичен знак на асц-13* рак -давали крайност по Асц-прекалено малък ръст-което означава че не е само емоционална критичност а и физическа -по Асц :017:
« Последна редакция: Май 23, 2016, 12:03:56 pm от Bin »

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Анаретни градуси
« Отговор #67 -: Май 23, 2016, 12:46:29 pm »
Мда, искат си особено внимание, Ръшман говори за криза-промяна, осъзнаване по нов начин. Аз не искам конкретика и действие по планетата, напротив добре ми е, но явно не става така.  Качеството трябва да се търси, а не отричане на количеството-ще мълча по меркурий, това не е природата му.
Bin, има резон в това, което казваш, и може би трябва да се търсят "повторения" на проблемната критичност на планетата в цялата карта, понякога така се навързват нещата. Примерно, говорим за крит. мерк. напрегнато асректиран , държащ слънце, а то има квадрат с плутон, отново има връзка с опозицията на малкия, как да не транслираме плутоня  си на другите като общуваме  и обменяме.
За критичен градус на асц. същата авторка казва-"особен, различен", може харизматичен, необичайно нисък, или друг, но някак-забележим." Наблюдавала съм крайности във височината, теглото и въобще външния вид, когато са налице критични градуси на асцендента." Ръшман
« Последна редакция: Май 23, 2016, 01:14:32 pm от enigma »

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Анаретни градуси
« Отговор #68 -: Май 23, 2016, 12:50:50 pm »
Марса ми е в 29-я градус на Стрелец. Диспозитора му и У12 - Юпитер, е на К4 в Овен. Имало е неочаквани кризи, свързани с опасност за живота, но заради Юпитер почти по чудо ситуациите са били с добър изход за мен.
А иначе проявлението на такава планета е по-концентрирано. Тоест, стоиш, стоиш нищо не предприемаш...и изведнъж се раздаваш до край. После пак затишие. Тя се включва и спира. Не действа регулярно.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Анаретни градуси
« Отговор #69 -: Май 23, 2016, 01:26:29 pm »
На мен в критични градуси са ми Слънцето, Меркурий в 3-я градус на Овен и Нептун в 1* на Стрелец :)

В началните три градуса планетите сякаш още носят от характеристиките на предходния знак. Това, което се откроява при мен е, че предходния знак е Риби, а диспозитор на Слънцето и Меркурий е Нептун и е в тригон с тях :) За Мерка специално ми стана интересен коментара на Енигма :)
Казвала съм, че съм слушател, но май е по-добре да поясня, че поведението ми е такова, защото кой Меркурий в Овен е слушател  :017: Явно още носи от Рибите желанието да бъде на разположение, да чуе първо, а това се повтаря като тема и от опозициите с планетите във Везни. Може би има и едно удобство от Рибите :)
Ноо напоследък желанието ми да слушам вече започна да се изпарява. Дори забелязвам как изпадаме в ситуации с някои хора да говорим едновременно  :012: Защото силата на навика е голяма и който е свикнал да мълча и да слушам, не приема да говоря  :012: Обаче Меркурий в Овен си иска своето и няма как да го набуташ в тишината.

Друг е въпросът, че в опозцията откъм Везни участва и Уран, освен Луната, който опозира и Слънцето. Тук вече съм с широко отворени очи как зявявам Овена, защото резкия изказ и светкавичната реакция не са ми комфортни във всички ситуации. Те са за специални случаи. :)
От Луната внимавам за емоционалната окраска, а от Плутон, който е малко по встрани, но също опозира Слънцето и Меркурий, за това да не налагам безапелационно волята и мнението си и да внимавам за последиците.

Рибешката тема се повтаря при мен и от СЛВ в Риби, в 7 дом. Значи с наличния актив/пасив пак основната задача е партньортво, свързването с другите, но с повече активност, инициатива и хъс.
« Последна редакция: Май 23, 2016, 01:38:23 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Анаретни градуси
« Отговор #70 -: Май 23, 2016, 01:28:58 pm »
В анаратен градус имам само Хирон, но него не го бръсна за слива  ;D

Юпитер ми е в 28 гр. с минутки - изявата му е пак доста специфична, но не се брои анаретен.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Анаретни градуси
« Отговор #71 -: Май 23, 2016, 01:51:09 pm »
Аз имам една карта с доста анаретни планети.

Слънце в 29 градус на Лъв. В съвсем точен квадрат с анаретен Нептун в Скорпион. Слънцето е у10 в 10 дом. Нептун е у5 във 2 дом.
Но при Слънцето имаме един Марс на 23 градуса в Лъв. И един Юлв на 3 градуса в Дева. Марс е в абсолютно точен квадрат със Сатурн в Телец.
Има и един Юпитер в 0,57 градус в Скорпион в 1 дом, стар у5, нов у3.

Тук драмата е по 5 дом. Този мъж има дете, което остава парализирано след катастрофа. И по много кофти начин научава. Прибирайки се от работа вижда, че движението по пътя е затворено. Малко преди това детето катастрофира. Колкото повече наближава, толкова по-ясно вижда, че това е неговото дете.
Това е човек, който колкото и пари да изкара, всичко заминава по всевъзможни опити за лечение на детето в чужбина. Което е и нормалното положение в неговата ситуация. Вяра има за цял един народ - вяра в чудо. Макар да знае, че е невъзможно да вдигне детето си от инвалидната количка, многократно доказано. Но съм сигурна, че до последния си дъх ще прави опити.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Анаретни градуси
« Отговор #72 -: Май 23, 2016, 01:54:09 pm »
А, да, сетих се. Наскоро даже съм я коментирала. В моята база данни има карта със Слънце в 29 гр. Лъв и Луна в 29 гр. Овен. Луната е водещо светило - над хоризонта /и единствена планета там/, нощно раждане, Асцендент Рак. Слънцето е в съвпад с Регул, съответно Луната е в мажорен аспект с кралската звезда. Има изключително успешна кариера, образована, кадърна, пробивна, но личният живот куца. Слънцето е в съвпад със Сатурн в Дева, броени градуси ги делят. Авторитарна и същевременно манипулативна, умее да се наложи и го прави по един театрален, демонстративен начин /акцент върху Лъв и Везни в натала/. От жените, които правят всичко възможно, за да бъде всичко на тяхната. Също така мога да кажа, че е много представителна, убедителна.

Сещам се, че и във ведическата астрология има такава теория, за "стари"  и"млади" планети. Счита се, че планета в последния градус на знака /с прецесия/ е отслабена, чувства се като старица. Съответно планета в първия градус се държи като "бебе".

« Последна редакция: Май 23, 2016, 02:04:46 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Анаретни градуси
« Отговор #73 -: Май 23, 2016, 02:23:30 pm »
И моята Венера е бабясала и ретроградна - в 28ия градус с прецесия, но е само на един градус от дълбока екзалтация /в 27ия се пада/. Планети в първите минути на знака нямам, т.е. 0 гр. и нещо. В западната карта нямам анаретни акценти, но Юпитер се държи по-особено, макар и да не е баш в последния градус.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2115
Re: Анаретни градуси
« Отговор #74 -: Май 23, 2016, 02:39:23 pm »
Аз имам бабясали Мерк и Сатурн в опозиция.
За такъв Мерк съм чела, че е пасивен в общуването, предпочита да слуша и то избирателно- само каквото го вълнува.
Абсолютно вярно, имам склонността да пропускам информацията покрай ушите си и после, като ме питат, дали съм разбрала нещо, което съм смятала за несъществено, а то е било важно и предназначено за мен,  изпадам в неловка ситуация.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...