Автор Тема: Почтеност  (Прочетена 17355 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Почтеност
« -: Декември 03, 2013, 06:39:32 pm »
Нещо което все по-рядко се среща като качество в хората.
Кое в наталната карта говори, че един човек ще притежава тази добродетел  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Почтеност
« Отговор #1 -: Декември 03, 2013, 07:50:07 pm »
Втори дом /Венера ,във връзка със Слънце/Лъв/5-ти дом и по възможност да има Огън.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Почтеност
« Отговор #2 -: Декември 03, 2013, 08:54:07 pm »
Ей тука вече аз слушам каквото каже Рени :)
Сатен, тъкмо днес имах повод за подобна тема, после ще разказвам :)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Почтеност
« Отговор #3 -: Декември 03, 2013, 09:14:19 pm »
Втори дом /Венера ,във връзка със Слънце/Лъв/5-ти дом и по възможност да има Огън.

Не ми се струва достатъчно

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Почтеност
« Отговор #4 -: Декември 03, 2013, 10:11:08 pm »
Кое в наталната карта говори, че един човек ще притежава тази добродетел  :)

Според мен е качество, което много трудно се определя само по хороскоп. И не мисля, че погледът върху Венера в хороскопа е достатъчен, за да се направи такова заключение. Венера може да покаже какво за нас е ценно, какъв е начинът да се харесаме и как искаме да бъдем харесани, с какво печелим симпатии, но есенциалната й природа не определя какъв ще е моралът, доколко сме почтени в постъпките си. При силна есенциално Венера често съм виждала не дотам красиви проявления.

В индийската астрология има техники за разглеждане на този казус, но се иска много задълбочен и детайлен анализ не само на основната карта, а и на някои производни (варги).

И като че ли е по-лесно да се определи склонността към аморални и не дотам етични постъпки, отколкото да се идентифицира човек с чиста душа и сърце - техните карти вибрират на съвсем други честоти.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Почтеност
« Отговор #5 -: Декември 03, 2013, 10:15:22 pm »
Ако човек е благороден, без злобливи мисли, добър по душа, много вероятно е и почтен
И както ги изредих-веднага е ясно: юпитер, меркурий,  луна
Но пък едни от най-добрите и почтени хора, които съм срещала, както казват-богобоязливи-са били риби (по слънце)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Почтеност
« Отговор #6 -: Декември 03, 2013, 10:23:13 pm »
Същата изисква подходяща среда/почва , в която да вирее,тя се отглежда ,защото всеки се ражда с нея,първична способност е ,но и трябва 'торене" .Отсреща и стои -учтивостта ,вторична способност,затова предположих ,че трябва да се сблъскат Венера и Слънце,а не Марс ,защото Огън-ят при Лъв е вече съзнателен и се изразява постоянно.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Почтеност
« Отговор #7 -: Декември 03, 2013, 10:29:32 pm »
Дайте примерни карти, ако имате

Но пък едни от най-добрите и почтени хора, които съм срещала, както казват-богобоязливи-са били риби (по слънце)

При мен не е от нищо друго, а от огромна гордост. Ако я нямаше нея, сигурно можеше да съм голямо "нищожество"  :) Просто ми е под достойнството да постъпвам непочтено.

Рени нали и ти си слънчева Риба, как е при теб?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Почтеност
« Отговор #8 -: Декември 03, 2013, 10:31:44 pm »
В индийската се гледа статусът на 9 дом, силата му, Юпитер като основен сигнификатор. Вероятно има някакви по-специални йоги на Юпитер със Слънцето и Луната, не съм правила задълбочени анализи в тази насока. Но силно поставен Юпитер - есенциално и спрямо Лагна - също не е гаранция. Юпитер, освен че се свързва с духовното, е и статусна планета, тъй че ако не даде морал, ще даде просперитет - все някъде нещо ще е в изобилие.

Какво е почтеността? Чисти помисли + чисти думи + чисти постъпки? Или по-скоро това е идеалната несъществуваща комбинация. С малки изключения може би.

Най-трудно е човек да си контролира мислите, всеки от нас понякога е склонен да мисли негативно и да изпитва неприязън, независимо колко добро сърце има. Но е достатъчно човек да се въздържа от непочтени действия и думи, изричани преднамерено в чужда вреда. Човек, който не изпитва желание някому да навреди, дори ако е силно засегнат, наранен, афектиран, за мен е почтен.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Почтеност
« Отговор #9 -: Декември 03, 2013, 10:39:30 pm »
Отговарям на профила  и се радвам ,че отново времето/периода я търси ,макар и под друга сходна форма -Уран в Овен квадрат Плутон в Козирог.
Да не се бърка "адаптирането" на Риби с почтеността . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Почтеност
« Отговор #10 -: Декември 03, 2013, 10:40:06 pm »
Юпитер ако не е благороден, е високомерен и надменен
Да не смесваме психологическите трактовки с житейската трактовка
И в двата случая при сила може да даде просперитет, но знаете ли колко е досадно да си до някой, който все се тупа в гърдите...-много
Та само юпитер не стига, трябва и смиреност, и да-чисти мисли

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Почтеност
« Отговор #11 -: Декември 03, 2013, 10:41:32 pm »
Да не се бърка "адаптирането" на Риби с почтеността . ;)

Много уместен коментар  :clap:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Почтеност
« Отговор #12 -: Декември 03, 2013, 10:46:56 pm »
Юпитер ако не е благороден, е високомерен и надменен

Хмм... тогава как да определим каква ще е изявата му в наталната карта? Дали е достатъчно да се види есенциалният статус?

Цитат
Та само юпитер не стига, трябва и смиреност, и да-чисти мисли

Тук вече се натрупват доста астро (и не само) фактори...

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Почтеност
« Отговор #13 -: Декември 03, 2013, 10:50:23 pm »
Юпитер ако не е благороден, е високомерен и надменен
Да не смесваме психологическите трактовки с житейската трактовка
И в двата случая при сила може да даде просперитет, но знаете ли колко е досадно да си до някой, който все се тупа в гърдите...-много
Та само юпитер не стига, трябва и смиреност, и да-чисти мисли

Макар че имам силно присъствие на Юпитер в натала си ,не съм съгласна ,че има нещо общо с благородството,колкото и сходни "черти " да има със Слънце,той просто е "голям" и затова е "ларж". ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Почтеност
« Отговор #14 -: Декември 03, 2013, 10:51:24 pm »
А между другото повечето слънчеви Риби, които познавам, не са хич почтени, а точно обратното.

Ето една Риба-единствената с която се разбирам  :) Мога да кажа, че е изключително доблестен и честен човек.
Без час на раждане