Автор Тема: Бабини лекове  (Прочетена 164709 пъти)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Бабини лекове
« Отговор #225 -: Април 11, 2016, 09:40:18 pm »
Пробвай и със сок от лимон, Драки. Но истински лимон. Аз обикновено режа дупетата им и си търкам четката за зъби в останалото малко от лимон. После на зъбките. Идеално сресани и скърцащи от белота.  :012: :08:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Бабини лекове
« Отговор #226 -: Април 11, 2016, 09:48:17 pm »
Зарибихте ме с тоя активен въглен, да взема да пробвам и аз, само да не ми смъкне емайла. Подходящо ли е за зъби с по-тънък и чувствителен емайл? Належаща нужда от избелване нямам, но сте успели да ме заинтригувате с това средство, любопитна съм да видя дали ще има видима разлика.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Бабини лекове
« Отговор #227 -: Април 11, 2016, 09:54:51 pm »
Пробвай и със сок от лимон, Драки. Но истински лимон. Аз обикновено режа дупетата им и си търкам четката за зъби в останалото малко от лимон. После на зъбките. Идеално сресани и скърцащи от белота.  :012: :08:
Нееееее!Много мразя лимон!  :o  :012:  :08:
Зарибихте ме с тоя активен въглен, да взема да пробвам и аз, само да не ми смъкне емайла. Подходящо ли е за зъби с по-тънък и чувствителен емайл? Належаща нужда от избелване нямам, но сте успели да ме заинтригувате с това средство, любопитна съм да видя дали ще има видима разлика.
Нищо няма да ти смъкне от емайла-безопасен е.Но внимавай да не си нараниш венците с четката-намокри я хубаво преди това и внимателно около тях.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Бабини лекове
« Отговор #228 -: Април 12, 2016, 08:48:57 am »
За въглен чувам за пръв път-едва ли може да се ползва заради основната му -адсорбираща способност,сигурно се залага на по-мека абразия .Ако е заради белия налеп сутрин по езика-той май е мазен-въглен не адсорбира мазнотии,там класическо е жабурене с олио .Индийците използват сол с олио,но са нямали тогава сода-сода и олио е по-добрия вариант .В нета има клипчета напоследък прави се импровизирана паста от една размачкана ягода и сода-от ягодата консистенция на паста и по-добра органолептика,малко слаби орг.киселини ,допълващи механичното почистване на содата .Ако държите на въглен,миосля е добре да се добави сода -потенцира го,но не и олио-неутрализира адсорбирането му .

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Бабини лекове
« Отговор #229 -: Април 12, 2016, 12:53:10 pm »
http://www.bezkaries.com/blog/2014-03-07-%D0%B8%D0%B7%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5/

Цитат
В устата активният въглен прави точно това, което и в стомаха: премахва токсините и химичните наслагвания (оцветяванията от храна и напитки).
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Бабини лекове
« Отговор #230 -: Април 12, 2016, 12:56:15 pm »
Каква синхроничност - днес като бях в централната част на града, минах покрай табелата на същите доктори  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Бабини лекове
« Отговор #231 -: Април 12, 2016, 03:22:29 pm »
Ще почакам да видя дали няма да ви окапят зъбите и може да пробвам въглена  ;D
Бях си взела преди време за домашно избелване, ама не се престраших, реших че може да ми падне емайла. Трябва да видя къде съм го забутала, ако не му е изтекъл срока на годност може да го подаря на някой, ако го иска.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Бабини лекове
« Отговор #232 -: Април 12, 2016, 03:28:38 pm »
Активен въглен е полезно да се пийва от време на време. Особено за пиенците.  :012:

Сатинка, аз си го ползвам от около месец. Не редовно и всеки ден. Засега нямам оплаквания. Но ще те държа в течение, ако случайно ми падне зъб.  ;D Засега съм с всичките си зъби, освен един мъдрец. Който незаслужено падна в битка с един агресивен зъбар.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Бабини лекове
« Отговор #233 -: Април 12, 2016, 06:39:34 pm »
Добре де,ако не забравя ще пробвам иначе е само теория,но не знам някой да избелва-изтрива нещо с въглен-за избелване са белината и кислородната вода,жабурене с ниски концентрации теоретично ще са с по голям ефект,лимоновият сок е за зъбния камък .Знам че въглена много запа зъбите-евентуално може би ще се лепи по плаките и ще ги прави по видими теоретично,след което-както казах сода с някакъв подходящ кашест плод .

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Бабини лекове
« Отговор #234 -: Април 16, 2016, 02:59:54 pm »
Най-вероятно спазъм на акомодацията-пренапрягане на мускулите на лещата от продължително гледане наблизо-навремето децата при профилактичните прегледи погрешно им изписваха очила-лично мисля една почивка на очите с гледане на далече,компреси с лайка,очанка на очите,капки ,,изкустввена сълза,, ,защо не и вземане на Магнезий и спазмалгон ще са достатъчни .Е разбира се каротин,вит А и лутеин също желателни,антиоксиданти .Има едни методи с дланополагане,люлеене едни специални очила с налепени призми-руски метод ,но сложно .Аз бих пробвал за релаксация нагревки с инфрачервена лампа на очите -проникват дълбоко и отпускат ::)
« Последна редакция: Април 16, 2016, 03:04:51 pm от Bin »

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Бабини лекове
« Отговор #235 -: Април 16, 2016, 03:08:54 pm »
Уич твойта работа като оня дето изял две прасета и 3 агнета и после се чудел що го боли коремчето :043:Друг път гледай слънцето със УВ слънчеви очила :lol_hitting:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Бабини лекове
« Отговор #236 -: Април 16, 2016, 09:22:39 pm »
Сухота в очите
Ето инфо

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Бабини лекове
« Отговор #237 -: Април 16, 2016, 11:16:38 pm »
При диабет не е просто жажда, ами такава сухота в устата, че те кара посред нощ да ставаш да пиеш вода. После-задух, трудно катерят стълби, потят се много...изобщо-щеше да усетиш, че нещо има. При тумор-много често има главоболия, сутрешно повръщане на гладно, гадене при въртене на глава, шумове в ушите и др-пак щеше да усетиш.
Като цяло-за успокоение-отиди на очен с преглед на дъната

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Бабини лекове
« Отговор #238 -: Април 17, 2016, 12:38:23 am »
Да, точно това е. Сега остава да си избера какво го предизвиква  :017: Ще обвиня слънцето май...предпочитам пред мозъчен тумор...примерно   :-\ :012:
Майтапа настрана, днес беше сравнително леко, но преди време ми се е случвало почти да не различавам нищо пред себе си...като причерняване, размазано е всичко. Преди го отдавах на преумора /все се случваше докато съм на работа/ но все лятото ме "удря"...слънцето е :017:
Не се ошашвай, имам този проблем, сухо око. Трябва постигане на магнетизъм-влагата в картата, и -вътрешна хармония. Дисхармоничен марс, или огън в излишък ни прави електрични, а е нормално да сме магнетични.
Сухото око е гневното такова, натрупва се статичен електризъм в тялото.
На мен ми предписаха изкуствени сълзи от магазина, смешно е. Намерих 2 мудри, помагат, преди все едно котка ми дере очите, сега окото си плува в нормална влага. И -не се подува.
Астрологично, предполагам е липса на баланс-вода-огън.
Как се справяш с гнева напоследък?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Бабини лекове
« Отговор #239 -: Април 17, 2016, 11:03:05 am »
Ами, напоследък те намирам даже доста балансирана
Виж-преди 3-4 месеца не беше