Автор Тема: Бабини лекове  (Прочетена 157610 пъти)

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Бабини лекове
« Отговор #60 -: Декември 09, 2014, 08:44:58 pm »
една рецепта,която прави майка ми за тези,които имат стомашни киселини,гастрити или болки. Изпробвала съм я лично и има невероятен ефект.
Трябват ви равни части:маточина,мента, жълт кантарион, мащерка, ким-плод, анасон, семе от копър и кориандър. Правите една обща смес от тях и напълвате с нея до половината една бутилка от 1 литър. Сместа се залива със силна ракия и трябва да престои около 20 дни на тъмно място. Пие се по 30-40 гр. преди ядене по три пъти на ден.
Аз, лично, го правех само вечер – около 50 грама и особено,когато се появят болки в стомаха. Резултатът е поразителен. Поне месец пийте от тази ракия…
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Бабини лекове
« Отговор #61 -: Декември 09, 2014, 08:45:44 pm »
МИОМА

Приготвя се чай от равни части жълт кантарион, невен, бял имел, лайка, овчарска торбичка и ранилист. Една супена лъжица от сместа се запарва в 300 мл вряща вода. Кисне се 30 минути и след като се прецеди се пие по три пъти на ден по 100 мл преди ядене за един ден.

ФИБРОМИОМА

Половин ч.л. кора или коренище от кисел трън се запарва в 1 ч.чаша кипяща вода. След като изтине се прецежда. Пият се по 1-2 с.л. от 2 до 3 пъти дневно. Същото можете да направите и с плодчетата на киселия трън – 2 ч.л. от тях се заливат с 1 ч.чаша вряла вода, охлаждат се и се прецеждат. Пие се по 1 с.л. на гладно 3 пъти дневно. Ако спада кръвното налягане, трябва да се приемат повече течности и сол.

ТУМОР НА ГЪРДАТА ( САРКОМА)

Използва се невен, като в 2 ч.ч. вряла вода се запарват 2 ч.л. цветове от невен. Запарката се пие по 1 винена чаша преди ядене 3 пъти дневно. Върху тумора, особено при рана на гърдата се намазва извлек от цветовете на жълт кантарион ( 30 гр. свежи цветове се накисват в 150-200 мл зехтин; престояват около 30 дни в буркан на слънце и се прецеждат). Трябва да ядете и много моркови, поне по 200 гр. на ден,настъргани на ренде. Правете си салата от морковки с магданоз.

РАК НА МАТКАТА ( И НА ШИЙКАТА)

ОТ НЕВЕН – приготвя се спиртна настойка от 50 гр. свежи цветове се накисват и престояват 10 дни в 1/2 л. 70% алкохол или 40 -градусова ракия. След като се прецеди, от 50 до 60 капки на ден се разтварят в 200 мл вода и се изпива на части за един ден

ОТ АЛОЕ – листа от алое се попарват в гореща вода и се оставят затворени в буркан за 12 дни на тъмно, при температура 4-8 градуса,след което се смилат и изтискват. Пие се по 1 с.л. дневно. Съхранява се в хладилник.

По време на лечението се пият плодови червени сокове по 3 пъти на ден по една чаша- от червено цвекло, от моркови, от касис, червени боровинки, къпини…
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
При силна простуда,температура,бронхит и кашлица от баба ми Козирог ;)



Първо горката жена ми сложи един хубав бой,защото кашлях като магарица и имах много висока температура от ходене гола и мокра през зимата,за да съм хубава.  :012:
После ме завря в банята и ме свари до червено.После ме вкара под най-дебелите юргани,защото още ме втрисаше.И ми беше направила чай в 2Л вода,борови връхчета и  мед и ме наля с него до вечерта.На сутринта нито кашлях,нито бях болна,нито бях изморена от температурата и можех да дишам нормално,без хрипове. :08:
Онзи ден направих в 2л вода
40гр борови връхчета
бял бъз
живовляк
мед
1/3 буркан е много,но тогава тя сложи толкова.
Добавям и "мед/сироп" от черен бъз.
 З поредни дни по половин лъжица сода за хляб,за да се обърне РН-то.
Колкото може повече люти чушки и чесън.
Морска сол върху намазан вестник със свинска мас на гърдите.Ако си в къщи е елементарно за изпълнение.И краката в морска сол. Ракия домашна на памучета в ушите и в носа,но ушите преди това ги намажи с нещо мазничко-зехтинче,за да не ти се белят като изгорели от слънцето.
« Последна редакция: Януари 20, 2015, 07:02:34 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Бабини лекове
« Отговор #63 -: Януари 20, 2015, 08:48:37 pm »
Днес се сетих за една билка, за която от поне 15 години не се бях сещала, ама то зора е голяма работа...  :57:


Значи това е само за жени  :012:! За онези, които като им изстине и големият пръст на крака и ги заболяват яйцата. Такава простотия от дете не бях правила ама на покрай празниците се простудих. Та: билката е цариче. Лично аз я приготвям по следният начин: слагам на котлона около 2л вода да заври, като заври пускам една шепа от билката и дърпам от котлона. Оставям да се накисне поне половин час и прецеждам. Пия го цял ден вместо вода. Има изключително приятен вкус. На опаковката пише друго, но навремето така си го правех и вършеше чудесна работа. За два дни и ми няма нищо.

Царичето ставало за всякакви женски проблеми, но аз съм го пила само заради настинките си.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Бабини лекове
« Отговор #64 -: Януари 20, 2015, 10:08:29 pm »
Дракониада, по приложеното лечение ме притеснява високата температура с врял душ?

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Бабини лекове
« Отговор #65 -: Януари 23, 2015, 01:35:38 pm »
Когато ме вкара в банята бях замръзнала.Не помня кога ми измери 39 и нещо. Но на сутринта нямах хрипове и не кашлях.Толкова се впечатлих,че толкова години като закъсам с бронхи варя връхчета и ефектът е безотказен.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Бабини лекове
« Отговор #66 -: Януари 26, 2015, 11:53:11 pm »
Нещо изпробвано за прискрипан пръст на врата?

П.п. Чета ги в нета 1200 съвета, но предпочитам някой от вас ако нещо лично знае/е пробвал

Отг си сама-изпробвано
Веднага - лед
След това - ракия
Ако не е премазан брутално, действат
« Последна редакция: Февруари 12, 2015, 09:45:43 pm от Papy »

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Бабини лекове
« Отговор #67 -: Февруари 12, 2015, 07:43:48 pm »
Урината.
Осъзнавам,че когато се разболеем забравяме елементарни неща,които биха ни били от полза,при това със светкавичен ефект(който търся като Овен)  ;).
Научих,че синини,хематоми,гнойни рани по крайницит(и не само там) се лекуват а ла минут с компреси от собствената урина.По същия начин се лекува косопад.Косата се намазва в корените,завива се добре и се преспива.На сутринта се мие(най-добре с катранен сапун) и косопадът спира.Прави се толкова често,колкото е възможно.Скоро започват да се забелязват новите косъмчета.

Двете рецепти ги научих от мои колежки.Едната неотдавна беше паднала жестоко и беше цялата синя.За по-малко от седмица нямаше и жълтичко по нея.
Това с урината го научих от друга моя колежка,на която косата беше започнала да капе на талази и видях новите косъмчета на оголените места.  :)
Тя ми каза и за урината,с която помогнала на нейна приятелка след операция с диабет,на която кракът не зараствал и събирал гной.За 4 дни постоянни компреси на мястото върху памучно парче плат или марля гнойта изчезнала и нищо не я боляло. :)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Happy58

  • Гост
Re: Бабини лекове
« Отговор #68 -: Февруари 12, 2015, 07:46:57 pm »
Урината.
Осъзнавам,че когато се разболеем забравяме елементарни неща,които биха ни били от полза,при това със светкавичен ефект(който търся като Овен)  ;).
Научих,че синини,хематоми,гнойни рани по крайницит(и не само там) се лекуват а ла минут с компреси от собствената урина.По същия начин се лекува косопад.Косата се намазва в корените,завива се добре и се преспива.На сутринта се мие(най-добре с катранен сапун) и косопадът спира.Прави се толкова често,колкото е възможно.Скоро започват да се забелязват новите косъмчета.

Двете рецепти ги научих от мои колежки.Едната неотдавна беше паднала жестоко и беше цялата синя.За по-малко от седмица нямаше и жълтичко по нея.
Това с урината го научих от друга моя колежка,на която косата беше започнала да капе на талази и видях новите косъмчета на оголените места.  :)
Тя ми каза и за урината,с която помогнала на нейна приятелка след операция с диабет,на която кракът не зараствал и събирал гной.За 4 дни постоянни компреси на мястото върху памучно парче плат или марля гнойта изчезнала и нищо не я боляло. :)

Дракич, то си има цяла наука уринотерапия - пусни Генади Малахов в нета, или пък просто думичката. :) -помага за всичко каквото се сетиш, но пък с миризмата не е лесно, когато се използва за лице, коса ....

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Бабини лекове
« Отговор #69 -: Февруари 12, 2015, 07:59:00 pm »
Дракич, то си има цяла наука уринотерапия - пусни Генади Малахов в нета, или пък просто думичката. :) -помага за всичко каквото се сетиш, но пък с миризмата не е лесно, когато се използва за лице, коса ....
Сигурно има,но преразказвам хора,които са имали бърз ефект след използването и.  :)
Имала съм толкова синини и не съм знаела как да не ги влача по мен по 2 седмици.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Бабини лекове
« Отговор #70 -: Февруари 12, 2015, 08:19:50 pm »
Майка ми си беше купила от аптеката борови връхчета,вари си чай,защото имаше кашлица и грам не и помогнаха.Явно трябва човек сам да си ги набави

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Бабини лекове
« Отговор #71 -: Февруари 12, 2015, 08:38:10 pm »
Майка ми си беше купила от аптеката борови връхчета,вари си чай,защото имаше кашлица и грам не и помогнаха.Явно трябва човек сам да си ги набави
Спазила ли е дозите.НЕ се вари една супена лъжица на 150гр вода,а по 100гр сухо вещество. :) Защото на мен ми действа като си направя "отровата".
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Бабини лекове
« Отговор #72 -: Февруари 12, 2015, 08:58:03 pm »
Една бабка преди време пиеше урина и се излекува от жълтеница  :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Бабини лекове
« Отговор #73 -: Февруари 12, 2015, 09:49:24 pm »
Урина помага и за дребни неща-пъпки по лицето (не съм пробвала :) )
« Последна редакция: Февруари 12, 2015, 11:33:09 pm от Papy »

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Бабини лекове
« Отговор #74 -: Февруари 12, 2015, 11:23:09 pm »
Алергична съм към всички антибиотици, дори към детски сироп за кашлица. Като се разболея преди парацетамола опитвам с бабини лекове, защото ако го вземам често и спре да ми действа - няма с какво да се лекувам.

При болки в гърлото майка ми правеше мед със сок от лук. Разбъркваш и хапваш бавно. Много е неприятно, но действа.

Вторият ми лек срещу настинка е конска доза люти чушки, горещи душове и евентуално - чаша греяно вино или малко уиски преди сън. Накисване на краката във вода с много морска сол също помага.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.