Автор Тема: Познай професията - практикум  (Прочетена 210746 пъти)

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2095
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1845 -: Май 10, 2023, 08:16:12 pm »
Еха, улучила съм и аз това с каузите- явно е била вдъхновителка за жените в държавата.
Наистина е била е активна, завладяваща и жена за пример.
Не бях чела до сега за нея.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1846 -: Май 10, 2023, 08:55:26 pm »
Тя си е жива и здрава на 84.
Шахбану следва да се преведе като императрица.
Иран преди преврата и режима на аятоласите е много европейски изглеждаща страна, нямало е хиджаби за жените, а наскоро иранка почина след арест за неправилно носене на забрадката.
Не я намирам за особено красива, а по-скоро много елегантна - облича се и до момента от най-известните дизайнери.
Направи ми впечатление ролята на нейната майка също, тя е нейна опора и я отглежда след ранната смърт на баща й, и е една година по-млада от зет си, шаха. А самата Фара е 19 години по-млада.
« Последна редакция: Май 11, 2023, 07:22:35 am от terrarossa »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4533
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1847 -: Май 10, 2023, 10:05:38 pm »
Предните две съпруги на шаха са още по-красиви , а съдбата им е като от холивудска драма-забележителни истории с тъжен привкус, дори за втората Сорая има едноименен филм.Първата е копие на Вивиан Лий и често ги бъркат, невероятна е,египетска принцеса Фаузия.Само третата обаче му ражда престолонаследник, което е единствено важна за шаха цел.

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1848 -: Май 11, 2023, 07:28:45 am »
Акрукс, интересно ми е това за чуждестранния съпруг, защото Меркурий У6, У7 ми е в 9д :) , а пък моят си нашанец.
Обаче У10 не е Плутон, а Венера, която е в 4д, Плутон е У4 в 12 д? Диагнозата променя ли се?
4д на жената е 10д на мъжа, написала съм Плутон У10 в 6д за нейния мъж... Освен това съм написала от чужд произход, а не от различни държави. Моят мъж има Юпитер съУ7 в 9д. (К7 му е в Риби), българка съм по националност и съм родена, отрасла и живяла в България, но майка ми е дошла през 43-та година от Македония, тогава част от Трето Българско Царство, но впоследствие Република на Югославия, а сега самостоятелна Република, та произходът ми има връзка с чужбина и това е отразено в картата на мъжа ми, с когото иначе сме от един град и завършили една гимназия, тогава техникум.

Тук сме разглеждали рождените карти и на обикновени хора, които не са световно известни, но са утвърдени в професията си или в попрището на това, с което се занимават, а не им е професия. Все пак темата е със 123 страници, които не са напълнени единствено с карти от астробанк  :)

Акрукс, само уточнявам, че и майката на Реза Пахлави е от Азербайджан, както и третата му съпруга.
Сега забелязах, че Сатурн У4 е в 12 дом в картата на моя мъж. Изгнание ли го очаква? Досега се е противил на идеи за чужбина.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7334
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1849 -: Май 11, 2023, 07:56:27 am »
terrarossa,на мен също ми е интересно положението на упр.на 4ти дом при всеки един,все пак това е домът на края.При жената на която си качила картата к4 в скорпион,но нощно раждане -Марс е управител също и Луна.Това,че е изгонена от своята държава и живее далече,да като изгнание ,но все пак е на една пределна възраст,освен това не е в затвор,или в бедняшка колиба.Венера в 4ти ,но упр.на 10 ти дом-статуса.
При мен к4 е в лъв,а Слънцето е в 10 ти дом-водолей,заточено.По 4ти дом е баща ми,който в момента е буквално заточеник,не може да се обслужва сам.Дали в края на живота си ,ще се чувствам по този начин и аз,незная.
При мъжа ти,Сатурн в 12,ще указва заточение в буквалния смисъл,ако е в знак на заточение/изгнание.

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1850 -: Май 11, 2023, 09:52:07 am »
Неутрално му е положението за щастие, Дева.
Не съм се интересувал от края и краищата досега, твърде много работа има да се свърши до тогава..
При мен у4 в 10д, компетентният Марс извън секта и терма и вижда у4. Звучи ми сравнително добре.
-
В картата на Фара Пахлави гледаш луна заради възрастта й, нали?
В тази карта също ме впечатли  броя на много точните аспекти, дори часът на раждане да не е абсолютно точен.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7334
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1851 -: Май 11, 2023, 10:49:49 am »
Неутрално му е положението за щастие, Дева.
Не съм се интересувал от края и краищата досега, твърде много работа има да се свърши до тогава..
При мен у4 в 10д, компетентният Марс извън секта и терма и вижда у4. Звучи ми сравнително добре.
-
В картата на Фара Пахлави гледаш луна заради възрастта й, нали?
В тази карта също ме впечатли  броя на много точните аспекти, дори часът на раждане да не е абсолютно точен.
Триплицитетен управител.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4533
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1852 -: Май 11, 2023, 10:50:26 am »
Може би за натални карти е темата, тук въпросът нали е за професията? Та какво работи Императрицата с ретро Юпитер в 6ти?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7334
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1853 -: Май 11, 2023, 10:52:38 am »
Може би за натални карти е темата, тук въпросът нали е за професията? Та какво работи Императрицата с ретро Юпитер в 6ти?
да,и аз това се питах?!В нощна карта е добре дневна планета под хоризонта.Каузите са по водолей,по-нестандартен мироглед и интереси.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4533
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1854 -: Май 11, 2023, 11:03:34 am »
Може би за натални карти е темата, тук въпросът нали е за професията? Та какво работи Императрицата с ретро Юпитер в 6ти?
да,и аз това се питах?!В нощна карта е добре дневна планета под хоризонта.Каузите са по водолей,по-нестандартен мироглед и интереси.
Какво работи? Има интерсептиран козирог и водолей, съотвитно 5,6 дом.У Сатурн в 8ми в сексил Юпитер у4 в 6ти, опозе Слънце,Меркурий."Работи"генетична банка, крайно нужни наследници,но може би опозицията на Сатурн към Слънцето и Меркурий-Императора и децата без трон.Юпитер,У4 в шести -служи на остаряла имперска институция,традиция.Все пак Юпитер е свързан с царете

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1855 -: Май 11, 2023, 12:50:59 pm »
Акрукс, само уточнявам, че и майката на Реза Пахлави е от Азербайджан, както и третата му съпруга.
Сега забелязах, че Сатурн У4 е в 12 дом в картата на моя мъж. Изгнание ли го очаква? Досега се е противил на идеи за чужбина.
По 12д са презокеански държави, морските градове, острови, не е задължително домът му да е в психиатрия или в затвора. Сатурн би трябвало и още един дом да управлява,

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1856 -: Май 11, 2023, 05:00:05 pm »
Неутрално му е положението за щастие, Дева.
Не съм се интересувал от края и краищата досега, твърде много работа има да се свърши до тогава..
При мен у4 в 10д, компетентният Марс извън секта и терма и вижда у4. Звучи ми сравнително добре.
-
В картата на Фара Пахлави гледаш луна заради възрастта й, нали?
В тази карта също ме впечатли  броя на много точните аспекти, дори часът на раждане да не е абсолютно точен.
Триплицитетен управител.
Да, точно, Втори е Венера за нощно, трети - Луна.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1857 -: Май 11, 2023, 06:49:06 pm »
В поставената карта няма указания за заточение, изгнание.
Ако АСЦ е Дева, тогава по се връзват нещата.
Марс в Дева, тук, може да се бори за сигнификатор на професия- изгрява преди Слънцето, ъглов, евентуално в знак на АСЦ и има претенции да е Господар на хороскопа, заедно с тронова Луна. Венера освен, че е ъглова и нощна, няма достойнства в знак, не вижда Мц. С усет към природата, природозащитни организации, художествени занаяти, бродиране; медицинска професия но от по-нисшия ешалон; възпитател.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1858 -: Май 12, 2023, 01:23:36 am »
По 12д са презокеански държави, морските градове, острови, не е задължително домът му да е в психиатрия или в затвора.

Малко извън темата и по обсъжданата карта, но ще ползвам отговорът на Акрукс, провокирана от един мой разговор преди няколко години с г-жа Лиана Антонова.
По някакъв много странен и случаен начин се бях свързала с нея и говорихме няколко пъти по телефона.
Тогава я питах за моята Венера/У3,8 във Водолей и Луна/У5 в Риби и двете планети в 12 дом, нощна карта.
И според нея не трябва да си губя времето в България, а да търся любовта в чужбина.

Някой има ли преки наблюдения за Венера в 12 дом, къде й е силата освен ужасните писания, че е любовница или че дава несподелената любов?

Цитат
4д на жената е 10д на мъжа
При мен Меркурий/У4,7 в Риби в 1 дом, 4 дом - Близнаци, като на градус от IC от 3 дом е Хирон.
Фикс. звезда Хипократ ми е в точен съвпад с МС. Сатурн в 10 дом ми е най-високо разположената планета, на 4 гр. съвпад с МС.
Ако изобщо имам късмет, за някой физически по-млад, но духовно стар доктор в чужбина ли да се оглеждам? ::)

Благодаря!
« Последна редакция: Май 12, 2023, 01:29:16 am от romantica »

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2095
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1859 -: Май 12, 2023, 02:32:32 am »
Романтика, ХИч не се самонавивай с подобни глупости, все едно всички Венера  в 12- ти са в тайна връзка или пък имат партньор чужденец.
Все едно аз като имам такава Луна и АЦ Рак да си въобразя, че заради тях ще стана майка кърмилница с пет деца , въртяща манджи и дом.
Съобрази се и с другите планети и аспекти в картата.
По постовете ти разбирам, че си интроверт, имаш малък приятелски кръг, често споделяш за лошо отношение или некоректни колеги .
Не те виждам да зарежеш всичко и да хукнеш в чужбина да дириш принца.
Ако е писано, сам ще те намери.
Излизай, ползвай социални мрежи, форуми. Не, че има голям процент да изскочи нещо читаво , но кога човек е с претенции и не е склонен на компромиси, е така. И аз влизам в тази категория, но вече не ми пука. Имам късмет и лесно случване  в много зони, приела съм, че по Венера ще имам препятствия.

От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...