Автор Тема: Познай професията - практикум  (Прочетена 213135 пъти)

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1860 -: Май 12, 2023, 07:41:02 am »
В поставената карта няма указания за заточение, изгнание.
Ако АСЦ е Дева, тогава по се връзват нещата.
Марс в Дева, тук, може да се бори за сигнификатор на професия- изгрява преди Слънцето, ъглов, евентуално в знак на АСЦ и има претенции да е Господар на хороскопа, заедно с тронова Луна. Венера освен, че е ъглова и нощна, няма достойнства в знак, не вижда Мц. С усет към природата, природозащитни организации, художествени занаяти, бродиране; медицинска професия но от по-нисшия ешалон; възпитател.

Рени, благодаря за включването.
Извън астрологията, фактология само ще отбележа, че освен семейните задължения жената от картата събира и подпомага кръг от творци, покровителства изкуството, а за пръв път нейното име ми направи впечатление по повод на това, че е откупувала и връщала открити в Иран артефакти, които са изнесени зад граница ( например за нас  паралели тракийски съкровища, евангелието на Иван Александър или оригинала на История славянобългарска), а също е подбрала внушителна колекция съвременно изкуство за музея в Техеран. На мен ми звучи като професия по Венера у1, у10 в 4д. А Везни или Дева й отговарят като външност?

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4545
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1861 -: Май 12, 2023, 10:14:27 am »
Романтика, братовчедка ми е с Венера в 12 д. Ообаче аспектирана хармонично от почти всички лични планети-Луна,Слънце,Юпитер,Марс и тнт..Първо живя в Европа в три държави, а после се влюби в Австралия и от мн.години живее там.Мъжът и ,бившия е чужденец, гаджета,любовници са само чужденци.Тук не беше щастлива,навъсена,депресивни състояния,несподелени чувства.Като се махна се отпуши всичко.Пътува постоянно във всяко кътче, финансов комфорт,благоденствие отвсякъде.Успешна кариера,успешен и богат бивш мъж,който и постла и предложи всичко.Но!Пак казвам рядко се вижда карта с толкова много хармонични аспекти, явно много блага карма има от преден живот, защото не е по заслуги от настоящия!Никой не ти гарантира,че ще срещнеш принца, но ако имаш възможност-Махни се и опитай! Поне ще знаеш ,че си поканила съдбата. Много хора, действително развиват потенциала на някои сфери, едва ,отвъд кукувичето гнездо.PS:сега погледнах ,че Регул е почти на к1 откъм 12 дом, Венерата на 27 Лъв вече не се смята за съвпад с Регул,защото настоящем я отчитат около 2* Дева.
« Последна редакция: Май 12, 2023, 10:37:34 am от Ребека »

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1862 -: Май 12, 2023, 12:27:28 pm »
Някой има ли преки наблюдения за Венера в 12 дом, къде й е силата освен ужасните писания, че е любовница или че дава несподелената любов?

Може да имаш тайни покровители, духовни учители, обожатели. Най-вече, ако Венера е отразена хармонично. Чрез тригон и секстил. За чужбина, ако са налице такива аспекти, можеш да срещнеш и бленувана любов (Венера в екзалтация ?). На локациите, в които Венера е ъглова, в първи или седми дом.
« Последна редакция: Май 20, 2023, 11:03:44 pm от starinthenightsky »

candela

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 17
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1863 -: Май 12, 2023, 01:30:22 pm »
Здравейте, а при Венера съвпад Луна в Скорпион 12 дом?🙂 Бъка от тайни връзки сигурно🙂

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4545
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1864 -: Май 12, 2023, 02:19:09 pm »
starinthenightsky сега ме присети ,като каза духовни учители, че братовчедка ми , освен че мн. години практикува йога, ходи до Индия и се обучаваше в разни ашрами.Вечно търсеше разни шамани и дух. наставници по целия свят и святи места.Накрая тя реши ,че е шаман  ::)..Не е луда,има научна кариера.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1865 -: Май 12, 2023, 02:25:34 pm »

Някой има ли преки наблюдения за Венера в 12 дом, къде й е силата освен ужасните писания, че е любовница или че дава несподелената любов
 
Качвала съм преди време тук картата на познат с Венера в 12д Овен, Слънцето му също е Овен в 1д. – ами в любовта не му върви, донякъде сам си е виновен, че на младини е послушал майка си да не се ожени за момиче, което много е обичал.
Венера в 12д се изявява зад кулисите, преди да замине за Англия беше фотограф на Визаж, преди пандемията също снимаше мода на разни дефилета в Лондон, сред тях известни имена в модната и кино индустрия, а покрай пандемията се препитаваше като обгрижваше мъж с деменция – бивш авио инженер от индийски произход, голям мозък е бил, а сега мозъкът му болен... и продължаваше да снима каталози за онлайн магазини.
Венера в 12д не означава задължително тайна любов, в повечето случаи е влюбване в неподходящ, забранения плод  :)
При теб Венера е аспектирана хармонично от Уран и Сатурн, но получава квадрат от Марс, на когото е диспозитор – донякъде с действията и постъпките си я нараняваш (Венера), като овалдееш енергията на споменатата квадратура и ще се отпушат нещата. И още нещо – У5, У4, У7 на АС в Риби, може би се нуждаеш от идеалната любов и връзка, идеалното семейство, но такива няма. Все пак са в хармоничен аспект с У1, така че няма да останеш без любов и семейство, въпрос на време е да се задомиш. Венера според дома показва също къде може да срещнеш любовта – в болници, приюти, благотворителни мероприятия, доброволческа организация и от този род. Ти напоследък не учеше ли нещо медицинско?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1866 -: Май 13, 2023, 11:49:29 am »
terrarossa, не знам какво може да й подхожда като АСЦ за външност, защото има само снимки като информация. По-скоро по информацията, която  е дадена за нея, в посока лични качества, постижения, интереси, може да се определи ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1867 -: Май 13, 2023, 12:01:07 pm »
Човек като приеме съдбата си, това за което е предопределен, късмета си, звездата си, каквото му е писано, спира да ръчка. Щом Венера е поставена в 12 дом, значи има нужда от хора с Венера в 12 дом, с всичките й проявления в този дом. Избрани сте да изразите тази й позиция. Аналогично и за Марс в 8 ми, Слънце в 3-ти и т.н.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1868 -: Май 13, 2023, 09:51:41 pm »
Излизай, ползвай социални мрежи, форуми. Не, че има голям процент да изскочи нещо читаво , но кога човек е с претенции и не е склонен на компромиси, е така...
Корея, благодаря! Не съм активна в социалните мрежи. Периодично си спирам фб профила, не го трия само по простата причина, че следя няколко страници и групи, които са ми интересни. Аз там съм ограничила всякаква възможност за получаване на покани за приятелства, съобщенията от непознати директно ги трия, дори бях написала, че съм семейна. Не вярвам в запознанствата и лайковете по интернет. Причина - кофти опит от преди години. За мен запознанствата по нета са една прията илюзия и рядко могат да бъдат успешни. Всеки един си изгражда мечтан образ за отсрещната страна, а при срещата с действителността другият рядко може да оправдае. Но може да има късметлии, не знам.
Честно казано, не бих казала, че не съм склонна на компромиси към другия, нито пък имам големи изисквания, нито търся г-н Перфектен, нито аз съм перфектна и не желая да бъда. Просто някой добър, истински, нормален, образован, а не поредния тарикат - играч, който сменя жените като носни кърпички, интересува се само от еднократен секс, и как да прецака някого. Почти всичките ми познати мъже и колеги - изневеряват, което ми е супер гнусно и противно. Вече не се и крият, а като че ли на някои им е повод за гордост.
Около мен винаги е имало мъже с повечето, от които съм се разбирала много добре. Но досега не се е появил Той, истинският Мъж.

Никой не ти гарантира,че ще срещнеш принца, но ако имаш възможност-Махни се и опитай! Поне ще знаеш ,че си поканила съдбата.
Преди години изпуснах една възможност за Япония, където релокацията ми даваше супер възможности, но тогава реших, че няма да се справя. Все повече се замислям, че моето място не е в България, може би провокирана от това, което виждам около мен. Благодаря, Беки!

Може да имаш тайни покровители, духовни учители, обожатели. Най-вече, ако Венера е отразена хармонично. Чрез тригон и секстил. За чужбина, ако са налице такива аспекти, можеш да срещнеш и бленувана любов (Венера в екзалтация ?). На локациите, в които Венера е ъглова, в първи или седми дом.

Благодаря ти, Стар! Да, усещам, че Бог и светлите същности ми помагат, и че не съм сама! Венера има само един негативен аспект - квадрат с Марс/У3 в Телец във 2 дом.
И при мен го има това, че съм недостъпна. Може би и аз отблъсквам някои, защото съм по-експресивна, отстоявам своето, и на доста хора им идвам прекалено груба в говоренето и поведението, въпреки че изглеждам мила. С колегите в университета доста се заяждам и си разменяме груби редовно реплики. Не мога да търпя простотията и нагаждачеството на повечето.

Венера в 12д не означава задължително тайна любов, в повечето случаи е влюбване в неподходящ...
При теб Венера е аспектирана хармонично от Уран и Сатурн, но получава квадрат от Марс, на когото е диспозитор – донякъде с действията и постъпките си я нараняваш (Венера), като овалдееш енергията на споменатата квадратура и ще се отпушат нещата. И още нещо – У5, У4, У7 на АС в Риби, може би се нуждаеш от идеалната любов и връзка, идеалното семейство, но такива няма. Все пак са в хармоничен аспект с У1, така че няма да останеш без любов и семейство, въпрос на време е да се задомиш. Венера според дома показва също къде може да срещнеш любовта – в болници, приюти, благотворителни мероприятия, доброволческа организация и от този род. Ти напоследък не учеше ли нещо медицинско?

Силно се надявам да съм отработила вече този аспект с влюбването в неподходящия.
Как се овладява този квадрат Венера/Марс? ::)
Благодаря, Акрукс!

Извинявам се за чаршафа, който написах. После ще го поорежа, че хич не му е мястото тук.
« Последна редакция: Май 13, 2023, 11:29:26 pm от romantica »

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2097
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1869 -: Май 14, 2023, 07:35:12 pm »
А как очакваш да го срещнеш- да почука на вратата ти ли?
Ти предварително си програмирана , че няма да ти се случи- това място не е читаво, в онова си поставила ограничения…
Не ти се карам, защото и аз съм като теб. Но аз съм човек саможивник, откак прежалих бившия, съзнателно не допускам мъж до себе си или му търся кусури. В един ме дразни правопис, в друг - ръста. Лошото е, че с годините става все по- зле.
Ако не ползваш социални мрежи, не си често по кафета/ заведения, не работиш работа с много контакти, не виждам как ще се случи. Населеното място също е от значение. Облекло и поведение- също.
Последният път, когато бях гримирана и с рокля, се запознах с трима. :D
В последно време имам нов дерт- налитат ми познати семейни мъже. По едно време бяха пияндурници и не съвсем редовни в главата. В началото - шефовете. Гледам да го обръщам на майтап.. :D
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1870 -: Май 14, 2023, 08:26:47 pm »
Корея, разбирам те!
Но мисля си, че има доста неща, които не зависят само от нас. Според мен е Божа работа, затова се опитвам да разбера и какво ми е отредено с тази Венера в 12 дом, за да я разбера и отработя по-добре. Но да, всеки си има съдба.
Това че някой е с някого поради простата причина да не е сам според мен не е любов. А и повечето хора, като че ли са с някого само, за да не са сами или просто така им е удобно. Голяма част от хората са много самотни, въпреки че са с друг. Малко като любовните филми и книги, които създават грешна представа за любовта. Затова и има бум на разводи и отворени връзки. Иначе и темата "Любовни хорари" нямаше да е една от най-четените във форума.
Не ми е проблем да отида в първата дискотека, да се запозная и да си тръгна с някой от там. Но какво от това, след като не ми резонира и вътрешно знам, че не е за мен? Не изпитвам необходимост да се обличам целенасочено предизвикателно или да променям визия само за да се харесам на някого.

Може би благодарение на планетите ми в 1 дом съм си самодостатъчна ::)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1871 -: Май 15, 2023, 12:59:54 am »
Романтика, най-общият отговор е в уединение. Таен обожател. Когато правиш нещо благотворително, неявно. Ако Везни ти е на К7, въздушният триплицитет в нощна карта се управлява от Меркурий - чрез комуникация, общуване. Можеш да срещнеш партньор, посредством сферите, на куспидите на които имаш Близнаци и Водолей. Най-много достойнства във Везни има Сатурн. Местоположението на Сатурн. Може да е сатурнов типаж. Погледни си планети, които евентуално правят тригони, секстили към оста на хоризонта.
« Последна редакция: Май 15, 2023, 01:05:39 am от starinthenightsky »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7362
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1872 -: Май 15, 2023, 09:11:10 am »
Романтика, любовта ме намери, когато Слънце и Марс бяха задействани от тежки транзити и от прогресивни планети. Упр на 7ми също.

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1873 -: Май 15, 2023, 11:08:04 am »
terrarossa, не знам какво може да й подхожда като АСЦ за външност, защото има само снимки като информация. По-скоро по информацията, която  е дадена за нея, в посока лични качества, постижения, интереси, може да се определи ?

Снимките са доста, определено е жена със стил.

Рени, загубих се в дискусията, която наистина подхожда повече за натални карти, но всичко започва от натала, просто различни апсекти.

Корея, разбирам те!
Но мисля си, че има доста неща, които не зависят само от нас. Според мен е Божа работа, затова се опитвам да разбера и какво ми е отредено с тази Венера в 12 дом, за да я разбера и отработя по-добре. Но да, всеки си има съдба.
Това че някой е с някого поради простата причина да не е сам според мен не е любов. А и повечето хора, като че ли са с някого само, за да не са сами или просто така им е удобно. Голяма част от хората са много самотни, въпреки че са с друг. Малко като любовните филми и книги, които създават грешна представа за любовта. Затова и има бум на разводи и отворени връзки. Иначе и темата "Любовни хорари" нямаше да е една от най-четените във форума.
Не ми е проблем да отида в първата дискотека, да се запозная и да си тръгна с някой от там. Но какво от това, след като не ми резонира и вътрешно знам, че не е за мен? Не изпитвам необходимост да се обличам целенасочено предизвикателно или да променям визия само за да се харесам на някого.

Може би благодарение на планетите ми в 1 дом съм си самодостатъчна ::)

Романтика, на мен Сафо ми беше обяснила, че не може да се отработят нещата по натал, може би е права, но все пак съм оптимист, че можем да ги разберем и приемем, т.е. да си променим собственото отношение към тях, собствената отговорност.

Още като ученичка прочетох Стария и Новия завет, а ето, че  бях забравила, че астрологията е отричана от християнството именно заради предопределеността, т.е. освобождава от лична отговорност.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1874 -: Май 15, 2023, 01:33:01 pm »
Романтика,
Цитат
Но мисля си, че има доста неща, които не зависят само от нас. Според мен е Божа работа
Ето, ти си обясняваш нещата през тази призма " това не е моя работа", тогава защо е необходимо да се месиш в божиите дела  ? Да говоря на твоя език, този бог, явно има точно такива планове за теб, Венера в 12 дом, - приемаш ги и ги изпълняваш.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“