Автор Тема: Познай професията - практикум  (Прочетена 210247 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #765 -: Октомври 23, 2014, 02:12:46 pm »
ние тази дама май сме я разглеждали, ако не се лъжа (може и да е по друг повод). И какво при нея подсказва това разминаване?

Не съм се замисляла, но според мен близнашкият Асцендент, знакът на Луната и троновият Меркурий в голяма степен са допринесли за избора на тази професия - тя дава относителна свобода.

Има Водолей на МС - Уран е в секстил с Луната, но не е в силна и определяща професията позиция. Вторият управител Сатурн е в 12 дом - няма достойнства по знак, има неблагоприятен аспект (квадрат) със Слънцето и Марс. Може и това да предполага неуспех на инженерното поприще. Но тя работа по специалността не е търсила. Според мен просто е завършила някаква специалност, за да получи сигурна работа след това, а не защото е имала влечение и интереси в тази област. Но точно след завършването идва преходът и вече няма разпределения, държавата не ти осигурява работа по специалността. Тук според мен в избора на професия голяма роля е изиграл факторът "стечение на обстоятелствата".



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #766 -: Октомври 23, 2014, 02:12:58 pm »
По принцип свързват Лилит с талантите,не мога да правя линкове,аз също трябва пак да прочета за обосновката,не си спомням точно защо .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #767 -: Октомври 23, 2014, 02:14:32 pm »
По принцип свързват Лилит с талантите

С творческите и артистични таланти - така съм го чела при руснаците.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #768 -: Октомври 23, 2014, 02:14:42 pm »
Когато написах за връзките с обществеността, имах предвид У1 в 7д
финансите не са от 3д- там е канцеларската работа- седиш зад бюро в офис, а от това, че Уран освен У9 е У8

става още по-сложно - спирам да питам :), само ще чета и няма да се обаждам :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13539
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #769 -: Октомври 23, 2014, 02:26:29 pm »
става още по-сложно - спирам да питам :), само ще чета и няма да се обаждам :)
ама ти не си ме питала, аз сама си казвам
мислих си, че ти е интересно да си анализираш натала  :)
ти си с риби на Мц, а питаш ли ме мен с близнаци на Мц какво ми е  :012:
Хм, сега ми стана интересно какъв знак на МЦ има Джек Лондон, като е работил какво ли не и е написал много книги, на база преживяното покрай различната работа и какво да видя- Слънце козирог в трета декада и Луна на 15гр лъв, също като при моя мъж, който като се гаджосахме и си колекционираше романите на Джек Лондон  :)
Ето му картата, може  да ви е интересна:

Happy58

  • Гост
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #770 -: Октомври 23, 2014, 02:33:26 pm »
ама ти не си ме питала, аз сама си казвам
мислих си, че ти е интересно да си анализираш натала  :)
ти си с риби на Мц, а питаш ли ме мен с близнаци на Мц какво ми е  :012:

На мен че ми е интересно, интересно ми е, но не бих си позволила да ви губя времето, ако не е по важен въпрос или не е във връзка с някакво обсъждане на тема тук. :)
А питането ми беше във връзка пак с една карта тук, наскоро беше, и ми направи впечатление, че ти беше направила някакъв коментар за разминаването  между висше и професия. Тогава не попитах, но сега си спомних, и като питах, дадох пример и моята карта. Няма нищо - поне разбрах, че то не е толкова просто :)

Като си имаш МЦ Близнаци, ще пишеш за много вестници :) Не знам, просто си приказвам.
Но с ЖП5 спокойно можеш да си пишеш и ще имаш успех.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #771 -: Октомври 23, 2014, 02:37:07 pm »
Намерих статията-,,Даръ Лилит ,Связъ фиктивной точки с призванием Екатерина Вишневска,,

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #772 -: Октомври 23, 2014, 02:37:44 pm »
Джек Лондон наистина има много интересна карта.

И все пак не би ли трябвало да търсим указания за писателска дейност, упражнявана като основно занимание - все пак с това е станал известен?

Съвпадът на Луната и Уран в долна кулминация дава тенденция към търсене на промяна, нестабилност, желание да се опитат различни възможности. Също така прави впечатление силният Сатурн на МС.  :017:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #773 -: Октомври 23, 2014, 02:39:58 pm »
А как се познава, дали професията е по придобитата от висше образование квалификация? Ако е връзката между У9 и У10, значи не е много надеждно, защото при мен са в секстил, точен, но аз не работя това - работила съм само 3 години. Впоследствие си получих квалификацията, но първо бях работила по тази специалност.
При мен К6 Стрелец,К9 Риби К10 Овен с управители Юпитер и Марс са в съвпад.Работя това,което съм учила.Ако броим У9 като Нептун имам секстил Марс/Нептун.  :)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Happy58

  • Гост
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #774 -: Октомври 23, 2014, 02:43:52 pm »
При мен К6 Стрелец,К9 Риби К10 Овен с управители Юпитер и Марс са в съвпад.Работя това,което съм учила.Ако броим У9 като Нептун имам секстил Марс/Нептун.  :)

мдааа, К10 Овен не дава двойнственост или променливост, както акрукс и опозит уточниха.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #775 -: Октомври 23, 2014, 02:44:58 pm »
мдааа, К10 Овен не дава двойнственост или променливост, както акрукс и опозит уточниха.
Може би за това.  :)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13539
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #776 -: Октомври 23, 2014, 02:45:42 pm »
Намерих статията-,,Даръ Лилит ,Связъ фиктивной точки с призванием Екатерина Вишневска,,
Благодаря, ще я потърся!
Намерих я  :58:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13539
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #777 -: Октомври 23, 2014, 02:56:02 pm »
Като си имаш МЦ Близнаци, ще пишеш за много вестници :) Не знам, просто си приказвам.
Но с ЖП5 спокойно можеш да си пишеш и ще имаш успех.
като имам близнаци на МЦ не пиша по вестниците, а съм работила какво ли не (все с ръцете) и все на две места, че и повече, едновременно.
Дори като лаборант в измерителната лаборатория навремето пак се водих на норма, макар да бях с щатна заплата, но това ми беше най-сладката работа, че ми оставаше време да си чета и пиша
сега като се заприказвахме за баниците и тестото си спомних как работих една седмица от Коледа до Нова година във фирмичка, която произвеждаше в средата на 90те кори за баници, беше тогава люта зима, хората си почиваха у дома, а аз в тъмното и снега ходих да изкарам някой лев допълнително...
 
« Последна редакция: Октомври 23, 2014, 03:01:32 pm от akruks »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12526
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #778 -: Октомври 23, 2014, 04:10:51 pm »
Akruks,могат да се напишат книги само на тази тема,а и има,сега си подредих домовете и управителите по важност,Възлите дават основна посока и влияят на кариерата по- пряко когато са кардинални,Лилит скоро четох допълва 5д по отношение на талантите ,периодите на прогресивна ингресия на изброенитве сигнификатори /на персоналните планети също са критични и може да се изразят в смяна на професията-общите обстоятелства в живота на натива-пример-Слънцето при мен при прогресивна ингресия в стрелец и 9д даде неудържим стремеж за работа в чужбина въпреки,че имах възможности и в България,господаря на Асц,Нептун в риби 12д,комбинация с период Саде Сати-нежелание за работа ,по мой избор,не че нямам възможности .Най- издигната планета в хороскопа ми Венера,даде работа в оранжерия за цветя и после в сладкарски цех в чужбина-в стрелец,на к9 е,има секстил с Уран-направих рационализации там където работех,с чувствителен икономически ефект,всъщност аз винаги съм правил такива,Асц.риби-накарай мързеливия да работи,да те научи на акъл  :D,

Oposit, много добра интерпретация.Ти си Везни-Венера беше във връзка с Юпитер/9-ти и Юпитер е във връзка с МЦ, много е хубаво да се занимаваш с нещо , характерно за слънчевия ти знак, значи си следваш хороскопа, развивайки потенциала му.Това е за пример. :clap:  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #779 -: Октомври 26, 2014, 03:54:15 pm »
Лили, и аз бих заложил на психология/психиатрия, ама с по-екзотичен уклон — хипнотизатор, занимания с НЛП, някаква такава работа.