Автор Тема: Познай професията - практикум  (Прочетена 207574 пъти)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #345 -: Януари 16, 2014, 12:17:31 am »
По най-горещата тема...каква е професията на тази жена? Не е Амелия, но е и със сравнително рядка професия. Бих ви посъветвала да гледате тежнението на планетите/нищо не казах и Гокленовите зони.
За разлика от други приятели,ще давам жокери своевременно.
Последно с рядка професия или не чак толкова, както си уточнила в последвалите коментари...
Първото, което ми се наби в очи по тази карта е Слънцето У5 в 3д в меркуриев знак- на няколко съученички- акробатки, понастоящем състудентки-танцьорки на малката ми дъщеря, на които съм им гледала картите имат У5 в 3д или връзка с 3д, една от тях дори я снимаха в някаква малка роля в Мисия Лондон.
По настоящата карта мисля, че жената има професия, свързана със сцената, а понеже У5 и У10 са в двойния знак близнаци, възможно е да се изявява в две поприща- например актриса и певица, съвпадът на Меркурий и Венера дава мелодичен глас, но тъй като са в 4д и в естествен знак на 4д, възможно е и да пише вкъщи- например сценарий или музика, опозицията на Плутон У7 и Марс У7 показва дуалността на нейната публика, клиенти, партньори- задоволява две противоположни търсения, Плутон- тълпата и Марс- нейните лични стремежи.
Да не излезе накрая някоя кулинарна водеща, издаваща кулинарни книги с този У3 в рак и Марс в овен- мята тигани над огъня и скалпира сварени зеленчуци на масата хаха
Вторият ти абзац е "топло". И да-съвместява две дейности, по двойното...
Първият, нали темата е -познай...а не-рядка ли е...уточних, че не е продавачка, тоест, по-рядка като вид жокер за вас :)
Ако аз работя при нея-няма да ми е рядка професията, ще познавам други от гилдията.
Всички сте познали, нали изчаквам. Не е адвокат, нито правист, нито инженер, не е и музикант....маняна.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #346 -: Януари 16, 2014, 05:58:21 pm »
Жената е завършила спортна академия тронов марс в Гокленова зона ,макар и включен.. Била е учител по физкултура/с любов говори за децата-факт, [iСтреличка[/i], сега е преподавател във ВУЗ по всичките спортно-лечебни дисциплиниСъвпадът е в трети дом в подвижен знак-близнаци-повече от едно....  тоест ,ще учи и учи и все няма да й стига самооценка,заради сатурн...мое мнение.   
Който иска и смята за важно може да види най-точния аспект на слънцето с марса, последното прави Т-квдрата с марс и е рамо на конфигурацията.[/color]
И там във ВУЗ-а има степени за покриване  по ценз-доцент и...други/Сатурн, у-л МЦ в съвпад със слънце-у-л на 5,ходи и на състезания....планети в сектатата си и двете.. Същевременно е и треньор-състезания, победи...Първа позна Папи/нищо, че не си вярва/, после-Лила и Стреличка, Също Акрукс.
Адмирации! :)
Спортът в случая е по тронов марс в 12, с напрегнати аспекти към сатурн-ул МЦ и слънце. Има връзка със студията на Карен Зондак за планетите в 12 дом, дори и с Гоклен.
На вас -успех желая! :)
Към Лила-наистина има неприятности-нещо като по тайните врагове-марс в 12 /включен, психологически неосъзнат, силен в женска карта, а всъщност-мъжка планета. несъзнателно влиза в борби със силния пол, дори само косвено чрез спорта/ Дава вид на овладяна психически, но периодично й правят тайни интриги.
Ти на какво го отдаваш това? Знам, че ведическа и западна астрология не се срещат, но...все пак.
« Последна редакция: Януари 16, 2014, 06:46:18 pm от enigma »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #347 -: Януари 16, 2014, 07:10:15 pm »
Ти на какво го отдаваш това? Знам, че ведическа и западна астрология не се срещат, но...все пак.

Имах предвид периодични обрати и търсене на промени в професията, а не неприятности по принцип.

Във ведическата й карта има доста акцентиран 3 дом - при индийците този дом в голяма степен се доближава като интепретация до 5ти в западната, но и ролите им са отчасти разменени - докато 3 дом се свързва с талантите и може да даде реализация в изкуството, 5 дом се свързва с ума, интелекта.

Силен 3 дом може да видим в картата на актьор, музикант, личност от шоубизнеса, вкл. при модел или спортист. Важен е и за частния бизнес, за предприемачите - символизира онези хора, които успяват сами, с хъс и лична инициатива, без да ползват подкрепа и протекции ("селф мейд"). Тези, които разчитат на "полезни връзки", често имат акцентиран 11 дом, обикновено в съчетание със 7ми и някаква връзка с управителя на Асцендента.

Ако в 3 дом са разположени само малефици, може да даде спортист, военен, полицай, но трябва да е включен и 6 дом, да има и някаква връзка с 10ти. Бенефици тук могат да дадат и кариера на актьор, музикант, модел, модна икона.

В нашия случай в 3 дом са разположени Слънцето, Сатурн и Кету, които получават аспект от Марс - доста изразено малефично влияние, затова накрая в предположенията си стигнах до спортна кариера. Само Венера, която също се намира в един знак с тях (но доста далеч), успя леко да ме обърка - тя би могла да наклони кантара и към някой по-естетичен занаят. Да речем, ако ще е спорт, да не е борба или тежка атлетика, а художествена гимнастика или нещо друго, с повече естетизъм. Съчетание Венера/Сатурн/Кету или Венера/Сатурн/Раху би могло да даде и дизайнер, проектант, архитект. Но в случая може би има значение, че Сатурн е изгорен, а управлява 10 дом.





Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #348 -: Януари 19, 2014, 07:11:26 pm »
Нещо, свързано с изкувство, разкош, публичност или обучение - Луна в 5-ти дом в накшатра на Венера (Пурва Ашадха) и аспектирата от Венера (У10 и У3) и Юпитер (У5). На АС има силно присъствие на накшатра Магха - АС, Марс и Раху попадат в нея. Сатурн в 10-ти дом. Струва ми се, че това предполага ръководни качества, амбициозност, желание за слава, публичност. Да я направя актриса или балерина? Директор на галерия или операта ще е малко. Венера и Юпитер в 11-ти попадат в накшатра на Ардра на Раху. Има някаво желание за наслаждаване на материални блага, чувственост, ми се струва. Казват, че където Марс аспектира възел, възникват проблеми. Марс в Лагна заедно с Раху, аспектира Кету в 7-ми. Излишък на връзки или тъкмо обратното? Но пък Арудха Лагна е заедно с Юпитер и Венера и получава аспект от Луната. Не изглежда като скандална слава. По-скоро добър публичен имидж, може да е меценат.
« Последна редакция: Януари 19, 2014, 07:27:32 pm от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #349 -: Януари 19, 2014, 07:34:28 pm »
След Мирабела почти нямам какво да добавя. Възможен е висок статус, придобит по наследство. Да "гастролира" по чужбини, интересен живот и с доста възможности. Подкрепа от брачния партньор - например, той да й е продуцент, ако се реализира на артистично поприще. Но е достатъчно пробивна и амбициозна, за да успее и самостоятелно.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #350 -: Януари 19, 2014, 07:47:56 pm »
Политика, да. Раху в накшатра Магха. Как не се сетих? Маргарет Тачър май има Раху, но в в 10-ти дом в Магха. То тук не основна професия политиката, така че не трябваше да очаквам да е в 10-ти.
Аз я изкарах актриса и после добавих балерина заради Марс/Раху в Лагна - сила, енергичност и Сатурн в 10-ти - контрол.

А с час на раждане как се снабди?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #351 -: Януари 19, 2014, 07:55:24 pm »
И меценат е била - Мирабела позна.  :)
Завършва История на изкуството. Не е като да е нямала възможности да учи каквото и където пожелае.
Била е и министър на културата, инициира редица проекти в сферата на изкуството.

Известна е и със задълбочените си интереси към езотериката и източните духовни учения:

Цитат

След тежка автомобилна катастрофа през 1973 г. се увлича по източни философии, установява връзки със семейство Рьорих, с което още повече си спечелва недоверието на идеологическите цензори в СССР, където философско-социалната система Агни Йога, проповядвана от Рьорих, е преследвана до 1987 г. Противниците ѝ в България я критикуват поради огромните средства, хвърляни в амбициозните ѝ проекти. Нейната „неудобност“ и убеждения са причина да се спекулира с нелепата ѝ смърт броени дни преди 39-я ѝ рожден ден — с версии за политическо убийство, самоубийство, дълго прикривана болест (в последните месеци от живота си Живкова страда от сериозна загуба на тегло), а официалната версия е злополука в банята; по-късно се предполага мозъчен кръвоизлив. След смъртта ѝ нейната политика не намира наследник и голяма част от инициативите ѝ са изоставени.

По спомени от съвременници скоро след катастрофата тя отказва да взема предписваните медикаменти и се изправя на крака с практики от нетрадиционната медицина. През последващите години проявява засилен интерес към източната философия и езотерични учения. Известно е това, че често се е допитвала до Ванга, по чието предписание също така е пиела билки.




Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #352 -: Януари 19, 2014, 08:02:37 pm »
Луната и У5 Юпитер нямат аспекти от малефици. Луната е аспектирата само от Венера и диспозитора си Юпитер. Затова предположих, че образованието не е техническо, а свързано с изкувство. Но можеше и да има икономическа насоченост, което пропуснах. Въпреки че 5-ти дом (домът, в който се намира Луната) е повече на изкувство и слава, отколкото на финансови сделки. А за Луна в Арудха Лагна, в 7-ми и в по-малка степен 10-ти от АЛ казват, че дава имидж на грижовната майка. Затова предположих, че комбинацията Венера/Юпитер/Луна към АЛ, незасегната от малефици, дава добър имидж на благодетел. Мислих, че е балерина, станала хореограф след оттегляне от сцената примерно (заради 5-ти дом - обучение) и подпомагаща изкувството и младите и талантливи хора. Или че дава пари за благотворителност с У1 Слънце е У2/У11 Меркурий в 12-ти. У2 Меркурий ми се стори слаб и изгорен, затова певица не я изкарах.
« Последна редакция: Януари 19, 2014, 08:05:41 pm от Mirabella »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #353 -: Януари 19, 2014, 08:16:15 pm »
Мирабела, пак скромничиш  :)
Добре я целна

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #354 -: Януари 19, 2014, 08:29:44 pm »
Да, в рецепция са по накшатри. И в други карти съм го виждала, но не знам как трябва да се тълкува. Затова го игнорирах.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #355 -: Януари 19, 2014, 09:15:22 pm »
Нова задачка  :)

С какво според вас се занимава тази жена, какво професионално поприще е избрала?

Часът на раждане е много точен - с най-висок рейтинг на достоверност в астрокома ("АА").
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #356 -: Януари 19, 2014, 09:19:30 pm »
Тази е висша учителка-от най-висшите :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #357 -: Януари 19, 2014, 09:55:40 pm »
... но ако и дадеш автомат в ръката пак няма да откаже, ще се справи доста добре

аха :) и аз доста се зачудих с тоз квадрат марс-юпитер/сатурн
да не излезе някоя хитлерка

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #358 -: Януари 19, 2014, 09:59:47 pm »
Много силна Симхасана йога за успех в професията и популярност има в картата на тази жена - У1 Луна е в 10-ти, У10 Марс е в 1-ви. С тези дебилитирани Марс и Сатурн би трябвало да има силно желание за доказване, пробивност, борбеност. Сатурн във 2-ри, 6-ти и 10-ти го дават добър за политик, доколкото помня, но пък ако е дебилитиран, дали върши същата работа, не знам. Политика, спорт, военно дело ми хрумват на първо четене като възможни поприща. Тук виждам силната жена в мъжкия свят по-скоро, отколкото наклонности към изкувство.

Много планети има в ъглови домове, за да работи нещо тайно, скрито. Казвам го във връзка с Кету в 10-ти в Дашамша заедно с У12 Слънце.

Луната в Ашвини може да е добър стратег, а Лагна в Ашлеша да търси изява и постигане на целите. Атмакарака е Марс, който би трябвало да е екзалтиран в навамша, но не съм я построила, не знам в кой дом е. Имиджът - Луна, Юпитер и Сатурн са в 7-ми от Арудха Лагна. Сатурн - за популярност, човек от народа, добър политик; Луна и Юпитер за грижа за околните. Но Сатурн е дебилитиран и не знам в каква степен това, че е ъглов от Луната и това, че Слънцето е ъглово могат да го компенсират (Нича бханг йога). Стъпвам в плаващи пясъци.

Лагна в Навамша ми се струва на границата на два знака, та на ум мога да сбъркам като я смятам. Стрелец ли е в 1-ви дом на Навамша и Юпитер в 10-ти ли попада?
« Последна редакция: Януари 19, 2014, 10:07:04 pm от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #359 -: Януари 19, 2014, 10:48:34 pm »
Лагна в Навамша ми се струва на границата на два знака, та на ум мога да сбъркам като я смятам. Стрелец ли е в 1-ви дом на Навамша и Юпитер в 10-ти ли попада?

Сега проверих - да, на границата. Пада се в Стрелец, но ако е родена около минутка по-късно, ще се измести в Козирог и ще има Марс/Кету в Лагна в Д9 (и Меркурий/Раху в 7 дом). Но за нея се посочва, че часът на раждане е много стриктно записан, с birth sertificate in hand.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui