Автор Тема: Познай професията - практикум  (Прочетена 207237 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #375 -: Януари 26, 2014, 10:10:44 pm »
прилича на дизайнер на дрехи, или създател на някакви красиви неща

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #376 -: Януари 26, 2014, 10:12:10 pm »
Оставям казуса за два-три дни или докогато кажете.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #377 -: Януари 26, 2014, 10:33:13 pm »
Кои жени ,кога и защо си избират професия "таен агент/шпионка "?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #378 -: Януари 27, 2014, 01:23:25 am »
Кои жени ,кога и защо си избират професия "таен агент/шпионка "?!?
Понякога "професията" избира тях, в случаите когато са вербувани и заставени да работят това...

Астрологичен прочит търся  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #379 -: Януари 27, 2014, 12:31:12 pm »
Akruks,наистина съм заинтригувана,защото трябва да има причина една жена да е агент.Опитвам се да разбера какво компенсират с този вид професия ,която не е от предпочитаните за жените .От картата ,която си поставила видях много Дева , Венера /Сатурн и неаспектирано Слънце в Лъв,дефицит на Вода ,но пък пълен 4-ти дом.Въпросната дама не е родена на Пълнолуние ,това би компенсирало донякъде  "женското " тук ,но не.
Хм,дали Юпитер (на трон )не "дърпа' конците -тук аспектира и Луна ,и Венера/Меркурий  и У8 и ако е вярна домофикацията ,няма кой да я "задоволи" тази жена и в пряк ,и в преносен смисъл ,с тази Луна на принцеска като бонус към цялото "съвършенство" ,но дали това е причината  ::)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #380 -: Януари 27, 2014, 12:45:30 pm »
Интересно, и тук има Луна в съвпад с нодалната ос. Раху и Кету се свързват с тайните и шпионажа, засекретена дейност.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #381 -: Януари 27, 2014, 01:33:51 pm »
Разгледах още пет карти на жени -шпионки ,плюс тази ,която е поставила Akruks и във всички се повтаря конфигурацията Венера/Юпитер/Сатурн-има резон в тази конфигурация :"Да бъдеш Цезар,облечен в пола !" ,идеално изразяване за интелигентно-страстен тип жена за онова време ; 2/7/9/10 и 11/12 -ти домове .

Лили,в две от картите Луна и СЛВ са в един знак ,в другите -не ,видях че това ти е направило впечатление.

Akruks,само една от картите евентуално може да е пълнолунна.

Но нека и други да споделят ,ако имат желание,5 карти не са показателни все пак и това са данни на хора от края на 19в.и началото на 20в,. "по-пресни " данни не съм търсила,така че мнението ми се гради предимно върху тази информация.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #382 -: Януари 28, 2014, 09:38:19 pm »
С какво според вас е свързана професията на тази жена?  :)

Да казвам ли вече?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #383 -: Януари 28, 2014, 09:54:29 pm »
Нещо с чужди езици, комуникация, журналистика? По ведическата Кету е в 10-ти, У10 Юпитер е във 2-ри заедно с Меркурий (Атмакарака), У2 Луна е в Ашвини на Кету. Не знам, за юрист нещо ми липсва, също и за финансист.
« Последна редакция: Януари 28, 2014, 09:57:13 pm от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #384 -: Януари 28, 2014, 10:02:40 pm »
Има добри ментални способности, бързо се обучава, добре усвоява и владее чужди езици. Но не е преводач, нито лингвист. Няма нищо общо и с финансите, модата, но това са две неща (пари/статус и маркови парцалки), на които особено държи. И от правните науки е далеч - не бих казала, че има способности там.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #385 -: Януари 28, 2014, 10:22:24 pm »
Нещо с чужди езици, комуникация, журналистика?

Между другото, Асцендент или Луна в Ардра и Ашвини дава доста широк диапазон от професионални възможности. Някои професии можем да свържем и с естествените сигнификации на възлите - нещо интелектуално, изследователско, свързано с чужбина или далечни дестинации.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #386 -: Януари 28, 2014, 10:31:48 pm »
Казваш, че е учен ли? Юпитер и Кету са във взаимен аспект (ако приемем, че Кету може да аспектира като Раху). Биолог, микробиолог? Ашвини могат да имат наклонност и към медицински професии, нали Ашвини са близнаците небесни лекари, деца на Слънцето и съпругата му Саня (как й беше името там). Преди да прочета горния ти пост си помислех нещо по лъскаво - по Раху и Венера като медии, ПР, актьорско майсторство. Трудно ми е. Какво ще е това по Раху - медии, големи международни корпорации, научни изследвания, модерни технологии,... Инженер-химик, работещ за световна козметична корпорация?
« Последна редакция: Януари 28, 2014, 10:41:05 pm от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #387 -: Януари 28, 2014, 11:14:44 pm »
Нищо общо с науката и изследователската работа. По-обикновена професия, но по-тясно профилирана. Не изисква висок ценз, само висше, дори и то не е задължително.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #388 -: Януари 29, 2014, 10:27:55 am »
Стюардеса? Не мога да измисля нищо.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #389 -: Януари 29, 2014, 11:16:05 am »
Стюардеса? Не мога да измисля нищо.

Близо си, но не е това. Ако е стюардеса, самолетът няма да може да излети от свръхтегло.  :)

В една книга по ведическа астрология четох, че Раху и Кету понякога дават професии, свързани с чужбина и чужденци – туризъм, пътувания, хотелиерство.

Смятам вече да обявявам отговора, щом няма други желаещи.

От години работи в голяма туристическа агенция, на мениджърска позиция. Доколкото знам, завършила е ЕГ, владее английски и френски. Образование – международен туризъм. Отговаря за връзките с клиенти и тяхното туристическо обслужване в България. Добри организаторски и презентационни способности. Няма преподавателски ценз, но води един специализиран курс (за самолетни билети – ИАТА или Амадеус) – вероятно е изкарала няколко поредни нива и после се е уредила с връзки.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui