Автор Тема: Познай професията - практикум  (Прочетена 214593 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1365 -: Февруари 01, 2020, 12:07:52 pm »
За почивните дни, на когото му е интересно да изкаже предположения по картата- с какво се е занимавал този мъж?
Венера в риби,почти на к5,Слънце във водолей в 4 дом....писател-алкохолик,заточен в къщи. ::)Къде е тагетес се чудя? ???

eliy

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 58
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1366 -: Февруари 01, 2020, 05:21:12 pm »
За почивните дни, на когото му е интересно да изкаже предположения по картата- с какво се е занимавал този мъж?
Изследовател , може би психолог или професия свързана с мистични скрити неща :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1367 -: Февруари 01, 2020, 07:01:26 pm »
Професионално занимание по Меркуий-Юпитер.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1368 -: Февруари 02, 2020, 02:20:08 am »
Професионално занимание по Меркуий-Юпитер.
Луната и Плутон също са в Гокленова зона

Картата е на Антон Чехов- писател и драматург, по професия лекар. Много специалисти го считат за един от най-добрите автори на къси разкази в света.
Както сам е обичал да се шегува "Медицината е законната ми съпруга, а литературата е моя любовница"
Започнал е да пише , за да си плаща образованието в гимназията, а по-късно в университета по медицина. Когато става лекар продължава да пише, тъй като е работил за малко пари, а бедните е лекувал безплатно. Разболява се от туберколоза на 24г, докато е ръководител на лечебницата.

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1369 -: Февруари 03, 2020, 01:22:08 pm »
Много ми е интересна картата на Чехов, не съм я виждала досега, макар че ми е много близък.
Няколкото му големи пиеси са изцяло разработка на IC-MC (4/10д) и лунните възли. Сдържаният сатурнов фронт, нептуновата природа под сътресенията/вълненията от Уран. Модерна класика:Д
Мерси за картата, сега си представям и как е пеел:Д
 

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1370 -: Февруари 04, 2020, 09:15:41 pm »
Професионално занимание по Меркуий-Юпитер.
Луната и Плутон също са в Гокленова зона



Хубаво беше да взема и това предвид. Гледах кои планети имат най-много достойнства в местата за професия и стигнах до заключение, че това са Юпитер и Меркурий. Между другото, Марс също може да се бори, и той ми прикова вниманието, но го свързах с Венера за изкуство. Не знаех как да свържа Сатурн в знак на МС и като диспозитор на у10 в рецепция с Марс, а виж как хубаво пписва медицината. Благодаря, Акрукс.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

eliy

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 58
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1371 -: Февруари 06, 2020, 09:30:13 am »
Професионално занимание по Меркуий-Юпитер.
Луната и Плутон също са в Гокленова зона

Картата е на Антон Чехов- писател и драматург, по професия лекар. Много специалисти го считат за един от най-добрите автори на къси разкази в света.
Както сам е обичал да се шегува "Медицината е законната ми съпруга, а литературата е моя любовница"
Започнал е да пише , за да си плаща образованието в гимназията, а по-късно в университета по медицина. Когато става лекар продължава да пише, тъй като е работил за малко пари, а бедните е лекувал безплатно. Разболява се от туберколоза на 24г, докато е ръководител на лечебницата.
Много интересна карта ;)
Заинтригува ме,защото в моята карта има почти същите аспекти -имам меркурий в козирог в 3 дом в опозиция с ретрограден юпитер в рак в 9 дом в аспект с луната, но при мен луната е в 1 дом във везни.Юпитер и Луната са ми в гокленова зона.Също така имам тригон меркурий в козирог в 3 дом със сатурн в дева в 11 дом.Нямам никакъв писателски талант.
Макар че като дете правих опити да пиша стихове.
Мечтата ми беше да стана лекар и да напиша книга.Това кото дете.Нищо подобно не се случи.
Икономист съм по професия, но не мисля,че това е моето.
Интересно ми е защо понякога не се реализират потенциалите в хорорскопа.Може би има нещо извън картата - ранна среда,обкръжение, което е фактор.
« Последна редакция: Февруари 06, 2020, 11:02:33 am от eliy »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1372 -: Февруари 06, 2020, 10:59:02 am »



Интересно ми е защо понякога не се реализират потенциалите в хорорскопа.

Защото има разлика между "мечтая си " и "мога "(нося го като умение). В картата е нужно да има необходими и достатъчни условия, за да се реализира посоченото нещо, за да може, при посочени същите необходими и достатъчни условия при прогностичните методи да покажат времето на случване.
Пример : Юпитер в Рак, в 6-ти дом, тригон Слънце, дневна карта не е задължително да реализира Слънцето  в 10-ти дом.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

eliy

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 58
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1373 -: Февруари 06, 2020, 11:21:31 am »



Интересно ми е защо понякога не се реализират потенциалите в хорорскопа.

Защото има разлика между "мечтая си " и "мога "(нося го като умение). В картата е нужно да има необходими и достатъчни условия, за да се реализира посоченото нещо, за да може, при посочени същите необходими и достатъчни условия при прогностичните методи да покажат времето на случване.
Пример : Юпитер в Рак, в 6-ти дом, тригон Слънце, дневна карта не е задължително да реализира Слънцето  в 10-ти дом.
Рени, честно казано не те разбрах.Наясно съм,че мечтите не са реалност,просто споделих вътрешния подтик на едно дете, което между другото бях забравила.
Умението като "нося го" не е ли това с което се раждаме? В моят случай имам Меркурий тригон със Сатурн, картата ми е нощна.Слънцето ми е в трети дом -най аспектираната планета.
Въпросът е кое е нещото което го активира, при всички положения съответната констелация ще бъде активирана при прогресия или транзит през животът на човека. Означава ли това,че тогава ще се реализира потенциала? И въобще ако съм разбрала нещо означава ли,че в нощна карта слънцето ще изяви потенциала си,а в дневна не е задължително ?Или ключът е положението на Юпитер в 6 дом?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1374 -: Февруари 06, 2020, 11:31:58 am »



Интересно ми е защо понякога не се реализират потенциалите в хорорскопа.

Защото има разлика между "мечтая си " и "мога "(нося го като умение). В картата е нужно да има необходими и достатъчни условия, за да се реализира посоченото нещо, за да може, при посочени същите необходими и достатъчни условия при прогностичните методи да покажат времето на случване.
Пример : Юпитер в Рак, в 6-ти дом, тригон Слънце, дневна карта не е задължително да реализира Слънцето  в 10-ти дом.
Рени, честно казано не те разбрах.Наясно съм,че мечтите не са реалност,просто споделих вътрешния подтик на едно дете, което между другото бях забравила.
Умението като "нося го" не е ли това с което се раждаме? В моят случай имам Меркурий тригон със Сатурн, картата ми е нощна.Слънцето ми е в трети дом -най аспектираната планета.
Въпросът е кое е нещото което го активира, при всички положения съответната констелация ще бъде активирана при прогресия или транзит през животът на човека. Означава ли това,че тогава ще се реализира потенциала? И въобще ако съм разбрала нещо означава ли,че в нощна карта слънцето ще изяви потенциала си,а в дневна не е задължително ?Или ключът е положението на Юпитер в 6 дом?

Цитат
просто споделих вътрешния подтик на едно дете
eliy,  когато четем картата е желателно първо да сме емперици, а да не вкарваме емоции. :)
От това, което споделих като пример : Юпитер в Рак е в знак на екзалтация, но в падащ дом, различен от 9-ти, не е в позиция да действа, т.е. не провокира събития, очаквани по него. Това че, не е в половината на Слънце, т.е. извън своята секта, също или илиначе казано "много шум за нищо ". Това ще е човек, който има уменията на гуру, но живее на Южния полюс при пингвините, кой ще просвещава ? Така по-разбираемо ли е ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

eliy

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 58
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1375 -: Февруари 06, 2020, 11:43:09 am »

  Така по-разбираемо ли е ?
Да, благодаря ти ;)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1376 -: Февруари 06, 2020, 11:58:14 am »
Моля.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1377 -: Февруари 07, 2020, 01:19:02 am »

Много интересна карта ;)
Заинтригува ме,защото в моята карта има почти същите аспекти -имам меркурий в козирог в 3 дом в опозиция с ретрограден юпитер в рак в 9 дом в аспект с луната, но при мен луната е в 1 дом във везни.Юпитер и Луната са ми в гокленова зона.Също така имам тригон меркурий в козирог в 3 дом със сатурн в дева в 11 дом.Нямам никакъв писателски талант.
Макар че като дете правих опити да пиша стихове.
Мечтата ми беше да стана лекар и да напиша книга.Това кото дете.Нищо подобно не се случи.
Икономист съм по професия, но не мисля,че това е моето.
Интересно ми е защо понякога не се реализират потенциалите в хорорскопа.Може би има нещо извън картата
А може би не си разчиташ добре потенциала в картата? Чехов не пише заради опозицията на Меркурий с Юпитер, но заради нея е добър в кратките форми, не разтяга локуми надълго и широко. Защо нямаш писателски талант, ами виж си дома на талантите- 5д и връзката му с 1д., потърси дали имаш творчески аспекти. Слънцето, като естествен У5- знак, аспекти, диспозитор на знака и негови аспекти.

eliy

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 58
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1378 -: Февруари 07, 2020, 11:34:18 pm »

А може би не си разчиташ добре потенциала в картата?
Със сигурност е така.Явно нямам потенциал и за това,макар да ми е безкрайно интересно.
Управител на пети дом е Уран в Скорпион във втори, аспекти: квадрат с Марс ,30 гр. Слънце, нептун и плутон и тригон с МС.
Естественият управитвл на 5 дом - Слънцето е в Стрелец, аспекти: секстил Луна и АС ,тригон Марс, 30гр.с Уран, съвпад с Нептун, секстил с Плутон и 150 гр.с МС.
Но ако приема,че вторият управител на знака Вододлей е Сатурн, то същият сключва тригон с Меркурий(рецепция по управление),секстил с Юпитер(диспозитор на слънцето) и квадрат с Венера(упр.на АС).
 :)



akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1379 -: Февруари 08, 2020, 01:06:14 am »
Управител на пети дом е Уран в Скорпион във втори, аспекти: квадрат с Марс ,30 гр. Слънце, нептун и плутон и тригон с МС.
Естественият управитвл на 5 дом - Слънцето е в Стрелец, аспекти: секстил Луна и АС ,тригон Марс, 30гр.с Уран, съвпад с Нептун, секстил с Плутон и 150 гр.с МС.
Но ако приема,че вторият управител на знака Вододлей е Сатурн, то същият сключва тригон с Меркурий(рецепция по управление),секстил с Юпитер(диспозитор на слънцето) и квадрат с Венера(упр.на АС).
 :)
Сатурн също е диспозитор на Водолей, води се като старият му управител, но така описано не мога да добия цялостен поглед върху картата, а то се гледа цялостно. Може тук да си построиш картата и провериш творческите аспекти, като избереш определен цвят за тях в прозорчето: https://astrology.org.ua/aweb.htm
Имам творчески аспект 144° между Луна и Марс У3, У8 , който е в точен съвпад с Нептун в 3д. - пиша поезия от малка, като ученичка статии по физика (по-конкретно астрономия), сега астрология... Венера, която е диспозитор на моето Слънце е в творчески аспект 36° с Плутон У3 на АС - водех рубрика за дамски фитнес във в-к Културизъм средата на 90те