Автор Тема: Познай професията - практикум  (Прочетена 207154 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #405 -: Април 01, 2014, 01:01:16 pm »
Не,не беше майтап. :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #406 -: Април 01, 2014, 01:02:58 pm »
Ако имаше нещо в накшатра Ревати, можеше и собственик на мандра да я изкараме.  ;D

А за накшатра Криттика са подходящи и артистичните поприща, и земеделският/градински труд, и ръчният такъв (занаяти).
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #407 -: Април 01, 2014, 01:10:57 pm »
Веско, това да не е Венетка Райкова?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #408 -: Април 01, 2014, 01:11:45 pm »
Венета Райкова май беше Телец с Луна в Дева, но не й знам Асцендента.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #409 -: Април 01, 2014, 01:23:06 pm »
Довечера ще кажа, като се върна от работа.
Сатурн У6 в 5 дом в квадрат с Юпитер У5 и У8 според мен показва съвсем друго и не е свързано с професията и.

Била е в "служба на..." ,има ли религиозна намеса с авантюристичен оттенък ,тип "Индиана Джоунс ", или някакъв вид духовни преподавания,философия ,но в посока прочуване ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #410 -: Април 01, 2014, 01:26:59 pm »
Била е в "служба на..." ,има ли религиозна намеса с авантюристичен оттенък ,тип "Индиана Джоунс ", или някакъв вид духовни преподавания,философия ,но в посока прочуване ?!?
заради Нептун У8 в 3д ли?
 :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #411 -: Април 01, 2014, 01:32:39 pm »
Нептун служи ,за да не страда . :)


Предположението ми тук ,за вида служене е, от акцента,който посочи Веско-Сатурн в Стрелец квадрат Юпитер Дева ,с включени 5,6,8.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #412 -: Април 01, 2014, 01:36:46 pm »
С тези накшатри - Ашлеша на Асцендента, Луна в Криттика и акцентирана Бхарани - не ми се вижда много да е "служила". Нагласата тук не е да служи на другите, дори ако е ангажирана в обслужващата сфера. Във ведическата карта има доста силно поставено Слънце - в знак на екзалтация, в 10 дом, но в един знак с Кету. Луната също е в позиция на екзалтация, в съседния 11 дом - добра предпоставка за публична популярност, а в случая та е Лагнеш - управлява АС в джйотиш картата, но има и аспект със Сатурн в отсрещния 5 дом.

Има ли нещо по-специфично около връзките й, била ли е омъжена?
« Последна редакция: Април 01, 2014, 01:42:26 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #413 -: Април 01, 2014, 01:50:12 pm »

Предположението ми тук ,за вида служене е, от акцента,който посочи Веско-Сатурн в Стрелец квадрат Юпитер Дева ,с включени 5,6,8.
този акцент е свързан с това, че по-късно или по-трудно се е сдобила с деца, макар че Юпитер У5 е квадратиран от Сатурн в 5д само по знак, по градуси може да се каже, че има тригон с Луната, която също се гледа за майчинство

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #414 -: Април 01, 2014, 02:02:13 pm »
Стелиум в Телец ,Земя ,10-ти дом ,липсват огненият и водният елементи-компенсира ниската самооценка и неувереност в себе си (огън),чрез налагане на модел тип "Кралица" или "царска дъщеря" и това че не е наясно с чувствата си ,привлича силно емоционални,наранени хора,не умее да изрази съчувствие ,съпричастност ,съответно същите липси .могат да се изразят под формата на професия.Тук акцента е върху красотата,плътското,чувствените неща,вещите,но и сигурност/стабилност ,търсещи се в йерархията,вид организация ,телевизионно предаване но в "служба на ...".Използвам "служенето " в посока полезност за другите в различни сфери.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #415 -: Април 01, 2014, 02:09:43 pm »
този акцент е свързан с това, че по-късно или по-трудно се е сдобила с деца, макар че Юпитер У5 е квадратиран от Сатурн в 5д само по знак, по градуси може да се каже, че има тригон с Луната, която също се гледа за майчинство

Може...но това едва ли е важно по казуса,освен ,ако това не  е  прототип  на Джозефин Бекер ,която е осиновила 12 деца ,в "отговор" на своя позиция/мироглед. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #416 -: Април 01, 2014, 02:30:20 pm »
Може...но това едва ли е важно по казуса,освен ,ако това не  е  прототип  на Джозефин Бекер ,която е осиновила 12 деца ,в "отговор" на своя позиция/мироглед. :)
ми да де, нали Веско е подчертал, че не е свързано с професията ѝ

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #417 -: Април 01, 2014, 02:46:07 pm »
Gauri,там откъдето идва жената -няма "Пайнер",а пък и" циците "тъкмо тогава (имам предвид времето ) са започнали да са потребност за шоу-бизнеса. ;)

Слънце/Луна/Венера в Телец , не са предпоставка за апетитен бюст при жените. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #418 -: Април 01, 2014, 02:52:41 pm »
Между другото, изгорена Венера в съвпад с нодалната ос, но с Раху има и в картата на руската естрадна примадона – Алла Пугачова. При нея Венера е много близо до Слънцето, почти казими – в Овен и по тропикал, и по сидерал. Една от най-богатите жени с руския шоу бизнес.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #419 -: Април 01, 2014, 02:58:46 pm »
Нещата с бюста днес не са толкова свързани със звездите, а по-скоро от финикийските знаци и глупостта.., май!

Така е ,Gauri-въпрос на самооценка и ценностна система,мироглед ,които са обясними със "звездите" -една Венера ,едни Слънце/Луна/АСЦ,малко Юпитер, мунданна конфигурация на външните планети .... :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“