Автор Тема: Познай професията - практикум  (Прочетена 210280 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #450 -: Април 02, 2014, 12:13:53 pm »
В много карти, които според традиционните правила във ведическата астрология биха минали за бездетни, предсказанието не винаги се сбъдва и това е свързано със съвременните технологии в медицината. Интересно е да се разгледа и тематичната карта Д7 (саптамша) - ако часът наистина е верен, тя дава доста отговори. Дуални знаци в кендра домове, Луна в дуален знак в 7 дом от Лагна, Кету в 5 дом (Везни), Юпитер дава аспект на Кету в 5 дом, Раху в 5 дом от Луната, у5 в знак на падение (Дева) заедно с Меркурий и Сатурн - планети "евнуси". Но в случая Меркурий управлява Лагна в Д7, ако часът е точен, разположен е в собствен знак. И все пак Дева е женски знак, близначетата са от женски пол.
« Последна редакция: Април 02, 2014, 12:18:33 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12528
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #451 -: Април 02, 2014, 12:44:55 pm »
А преди да се търсят индикации за ранно,късно раждане,безплодие,многодетност ,не трябва  ли първо да се определи защо в даден женски  натал е потиснато желанието за деца или направо липсва такова и обратно засилен афинитет за същите ?!?

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #452 -: Април 02, 2014, 12:51:31 pm »
Не винаги това желание при жената е потиснато, когато са налице репродуктивни проблеми. Но е факт, че при някои тази функция отива на по-заден план или поради други приоритети и амбиции, или поради независещи от тях житейски обстоятелства. Често се случва и някоя по-тежко изживяна несполука в личните отношения да измести фокуса и майчинството да се отложи във времето.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #453 -: Април 02, 2014, 12:52:34 pm »
Майка ми е с У5 Уран, който и е на асцендента. Луната У 10 прави секстил с Уран, Сатурн У4 прави тригон с неин Уран.
Има си четири деца (престрашила се е и мен да роди, че и да отгледа  :85: )

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #454 -: Април 02, 2014, 12:57:54 pm »
3-4 деца са си доста за днешните семейства, в повечето случаи раждат не повече от 1-2 - това е бг стандартът, а и в повечето европейски страни.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1186
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #455 -: Април 02, 2014, 01:00:42 pm »
Майка ми е с У5 Уран, който и е на асцендента. Луната У 10 прави секстил с Уран, Сатурн У4 прави тригон с неин Уран.
Има си четири деца (престрашила се е и мен да роди, че и да отгледа  :85: )

Щастливо семейство! Браво!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13538
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #456 -: Април 02, 2014, 01:03:49 pm »
Майка ми е с У5 Уран, който и е на асцендента. Луната У 10 прави секстил с Уран, Сатурн У4 прави тригон с неин Уран.
Има си четири деца (престрашила се е и мен да роди, че и да отгледа 
Ако си го написал във връзка с моя коментар за Уран, изрично съм написала Уран в 5-ти дом, а не У5.
И при майка ти аспектите с малефиците са хармонични.


Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #457 -: Април 02, 2014, 01:05:11 pm »
Щастливо семейство! Браво!
Да бе да щастливо. 4 деца отглеждани от самотна майка и два развода зад гърба. Горката ми майка. Един нормален мъж не може да си намери ... Това с децата си е от нейните прибързани Уранови решения. ;)

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #458 -: Април 02, 2014, 01:06:31 pm »
Ако си го написал във връзка с моя коментар за Уран, изрично съм написала Уран в 5-ти дом, а не У5.
И при майка ти аспектите с малефиците са хармонични.
Не, написах го по повод коментара на Рени.  :29:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #459 -: Април 02, 2014, 01:06:51 pm »
Азазел, майка ти е смела жена.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1186
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #460 -: Април 02, 2014, 01:08:06 pm »
Да бе да щастливо. 4 деца отглеждани от самотна майка и два развода зад гърба. Горката ми майка. Един нормален мъж не може да си намери ... Това с децата си е от нейните прибързани Уранови решения. ;)

"Горката" ти майка може да е прибързана, но в никакъв случай не е самотна. А и животът е тюрлюгювеч, нейния е пикантен, но вкусен и апетитен явно.

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #461 -: Април 02, 2014, 01:11:51 pm »
Аз Урановото и малко съм го наследил, но съм го насочил към астрология, а не към деца още слава Богу. :D
Смела е да, въпреки някои неини грешки пак и се възхищавам. :)

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1186
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #462 -: Април 02, 2014, 01:13:17 pm »
Аз Урановото и малко съм го наследил, но съм го насочил към астрология, а не към деца още слава Богу. :D


Има време. И няма да сгрешиш.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12528
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #463 -: Април 02, 2014, 01:17:07 pm »
Майка ми е с У5 Уран, който и е на асцендента. Луната У 10 прави секстил с Уран, Сатурн У4 прави тригон с неин Уран.
Има си четири деца (престрашила се е и мен да роди, че и да отгледа  :85: )

Azazael,интересува ме какво се случва с Венера  и  Луната в кой знак е ,ако е възможно ?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13538
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #464 -: Април 02, 2014, 01:33:56 pm »
Може би Веско е имал впредвид, че е дуален знак...Близнаци, Дева, Стрелец и Риби са дуални знаци...

За раждане на близнаци се търси връзка с двоен знак, каквито са риби и близнаци, а иначе и четирите споменати знака са подвижни или както любителите на чуждици ги наричат "мутабелни"
ето ви една интересна статийка във връзка с думичката "дуален"
http://www.haskovo.net/index.php?module=profile&action=posts_list&id=103987&profile_name=TONY%20FILIPOV

 :67: