Автор Тема: Познай професията - практикум  (Прочетена 210419 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #525 -: Май 08, 2014, 03:03:04 pm »
Един от професионалните показатели според Птолемей е именно най-близкият (сходящ) аспект на Луната, независимо в кой У и кой Д е.
А това включва ли аспект, при който Луната ще е вече в друг знак, защото включваш квадрат на Луната към Сатурн, но тя ще е вече в скорпион?  :017:

Например в моя натал Луната прави най-напред опозиция със Слънцето, следващ сходящ аспект е съвпад с Юпитер, след него секстил със Сатурн-  това каква информация дава за професионално ориентиране при мен?

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #526 -: Май 08, 2014, 03:11:31 pm »
А това включва ли аспект, при който Луната ще е вече в друг знак, защото включваш квадрат на Луната към Сатурн, но тя ще е вече в скорпион?  :017:

Например в моя натал Луната прави най-напред опозиция със Слънцето, следващ сходящ аспект е съвпад с Юпитер, след него секстил със Сатурн-  това каква информация дава за професионално ориентиране при мен?

Не съм чела изрично да се изключват аспектите след знака, за разлика от хорарите тук логиката е като в натала - това, с което Луната първо ще се срещне в рамките на живота. Не съм съвсем сигурна, но понеже по принцип не включвам транссатурновите, тоест не мога да броя чистосърдечно Уран, щях да остана без сходящ аспект на Луната :19:.

Обаче именно поради Уран се подхлъзнах по летене.

ПС. Марс + Лъв (Слънце) ми е винаги първо предположение за спортист или военен. Знам че е шаблон, но не мога да избягам от него.
« Последна редакция: Май 08, 2014, 03:15:14 pm от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #527 -: Май 08, 2014, 03:13:19 pm »
Например в моя натал Луната прави най-напред опозиция със Слънцето, следващ сходящ аспект е съвпад с Юпитер, след него секстил със Сатурн-  това каква информация дава за професионално ориентиране при мен?

Ако имаш Марс по някое от другите две полета, бих избрала спортна кариера. Но не ти знам картата.
De omnibus dubitandum est

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #528 -: Май 08, 2014, 03:32:37 pm »
Обаче именно поради Уран се подхлъзнах по летене.
Действително се занимава с необичайни неща, така че Уран си работи в картата.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #529 -: Май 08, 2014, 03:35:51 pm »
така че Уран си работи в картата.

В такъв случай съм пас... Може да не ми се брои мнението :57: .
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #530 -: Май 08, 2014, 03:43:11 pm »
Освен ако не е онзи, който скачаше от стратосферата миналата година, но той беше Овен или Телец, ако помня добре.
De omnibus dubitandum est

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #531 -: Май 08, 2014, 03:50:16 pm »
Освен ако не е онзи, който скачаше от стратосферата миналата година, но той беше Овен или Телец, ако помня добре.
Не, не е парашутистът, който скочи от стратосферата  :)
А за този от картата ще пусна жокер, че дейността му в много случаи е била незаконна и е имал проблем с властите

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #532 -: Май 08, 2014, 04:11:44 pm »
Това не е изненадващо, с тази карта човека си действа по свои собствени закони и правила :012: Обаче това не помага много да разбера какъв е :017: Пфу, моите теории увяхнаха :012:...Все си мисля, че има някаква връзка с говорене, с писане :(
ами 3д не е само говорене и писане, но и движение, бърза мисъл, карането на коли също е по 3д
Потърсих му снощи натала, тъй като ми беше интересно да разбера кое при него показва големия риск, който поема- Юпитер У5, съУ8 в 8д в тригон с Нептун У8 в 4д- играе си с живота и смъртта

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #533 -: Май 08, 2014, 04:22:03 pm »
според индийците по трети може да се съди и за сила на волята, хъс, упоритост и способност да се преодоляват пречки и да се бориш с враговете - тоест умението да си трън в задника :012:

връзката с ретро сатурн във водолей може да даде подсказки за проблемите с властите и силовите органи, но не ми се струва да е някакъв нетрадиционен крадец
De omnibus dubitandum est

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4532
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #534 -: Май 08, 2014, 04:32:40 pm »
И Уинона Райдър е миловидно артистче,ама краде. :DНе й се отдава,но я влече. ;D

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #535 -: Май 08, 2014, 04:38:55 pm »
Така е, ама на мен ми изглеждаше по-интелектуален тип :012: Но пък силният огнен акцент си се връзва с поемането на рискове :012:
Аз се предавам :012: от тук нататък следва - тука има-тука нема ;D

Не се предавай, така на око накшатрата на слънце/лагна е меркуриева - пак добър в ръцете, но примерно скулптор, а на Луна е венерина - някакъв вид пърформър. Лили е права, че е шоу.

Може да се върна на циркаджията аз. :d030:
De omnibus dubitandum est

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12533
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #536 -: Май 08, 2014, 04:44:57 pm »
Професия по водната стихия -Рак,Риби ,Скорпион(не знам кои са специфичните за същите)  ,тип "Робин Худ-взема от някой и дава на друг " ,по-скоро служител ,отколкото шеф.Ако е мъж и живее ,в развита страна -ще е известен не толкова  с професията си  ,колкото с някакво свое занимание/хоби-екстремно ,свързано с течности ,ако живее тук -обратно ;женска карта -тип "Шехерезада-дава себе си ,за да вземе друго ".Професията се практикува в затворен кръг ,организация ,играещи ролята на параван,общността вижда друго.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #537 -: Май 08, 2014, 05:00:16 pm »
Ами то дотук стана ясно, че по-скоро ще краде склуптури :012: Та добър в ръцете явно де :012:
А и има много циркаджии, които са си за затвора, ама те не са точно в цирка :012:

Да не е майстор на теслата?  ;D

То възможностите да правиш шоу и да се озовеш в затвора не са особено много, де.

Да не фалшифицира нещо? Но за това трябва да има специфично поставен Меркурий.

Има ретро Сатурн в съвпад с Кету в 7 дом от Лагна, Сатурн е силен, но за лъвски и рачешки Асценденти се води функционален малефик. Тъй че неговите вземания-давания с "другите" може и да не са били много читави. Отсреща имаме Слънце/Раху в в знака на Лагна - в съчетание с ъглова Луна - тоя човек и да иска, трудно ще остане незабелязан.

Луната е в накшатра Читра - тук наистина може да се създава нещо арт, красиво или най-малкото да има афинитет към красиви и ценни предмети. Накшатра Ашлеша на Асцендента може да говори и за нещо, което остава скрито или умело се прикрива от натива, нищо че привидно се пъчи с тоя съвпад на Слънце и Раху в Лагна, впрочем и Луна в Читра дава тенденция към показност, залага на външното лустро.

В тази карта има тенденция с каквото и да се захване човекът, да предизвиква широк обществен резонанс.




Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #538 -: Май 08, 2014, 05:14:18 pm »
Обаче в тази карта ми прави впечатление нещо специфично – мажорно неаспектирана слаба есенциално Венера. Попада в знак на падение и по тропическия, и по сидеричния Зодиак. Не е изключено да има някаква “особеност“ в сферите, управлявани от Венера. И така поставена Венера се намира във 2 дом в западната карта, там е разположен и Плутон – в същия знак, макар че няма съвпад. Тук според мен има специално отношение към парите, нещо особено или някакъв фокус. Но може би не точно в посока на натрупване, а на създаване на “стойност“.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #539 -: Май 08, 2014, 05:30:35 pm »
Човека си обича парите, да и едва ли има липси в това отношение. Ама как ги печели се пита :012:

мда.. и на мен това ми беше идеята...
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui