Автор Тема: Познай професията - практикум  (Прочетена 207422 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #570 -: Юли 24, 2014, 07:52:57 pm »
Не е семеен, пита дали се вижда в натала му скоро това да се случи, тъй като майка му много иска да го види женен преди да напусне този свят.
Ето го най-кроткия, тих и вежлив овен, който някога съм виждала:
http://www.dannyrichphotostudio.com/

У7 Венера има ли вариант да минава в 12-ти дом?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #571 -: Юли 24, 2014, 07:58:24 pm »
У7 Венера има ли вариант да минава в 12-ти дом?
тя е в 12д!

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #572 -: Юли 24, 2014, 08:38:49 pm »
аз пък се чудех да кажа нещо в киното, като киносценарист например- заради стелиума в 12 ти, вместо това избрах да го направя журналист  :012:  не се сетих изобщо за 12 дом и фотото.
« Последна редакция: Юли 24, 2014, 08:48:01 pm от nerealna »

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #573 -: Юли 25, 2014, 08:46:56 am »
Мерси за картата, акрукс. Бях забравила за Сатурн и фотографията. Може ли данни на лични?
De omnibus dubitandum est

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #574 -: Юли 25, 2014, 10:25:32 am »
Мерси за картата, акрукс. Бях забравила за Сатурн и фотографията. Може ли данни на лични?
Не съм чувала за сатурн и фотографията, Диана каква е връзката?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #575 -: Юли 25, 2014, 11:56:25 am »
Имам двама познати с подобна карта, единият е фотограф и ерген, другият - адвокат и разведен. И двамата са добри в професията си, но все ме питат за любов. Първият е с анаретна венера в дева в 12, у1, вторият с ретро венера в овен в 12, у1. И двамата 69 набор! Има нещо в тези набори, сигурна съм, но още не съм изследвала.
Има нещо такова- негов съученик, също овен, все още е ерген- той ми беше шофьор на сватбата и тогава беше във връзка с една много очарователна везна, все едно италианска филмова актриса, на която ѝ въртеше номерца, докато тя тя го заряза накрая. Години по-късно моя мъж беше ходил да му помага да си мести багажа от стария в новия апартамент и ми разказваше учуден, как зад пералнята намерили паднала снимка точно на тази везничка, а въпросният овен се просълзил, галел снимката и казал "Голяма любов беше и голям глупак излязох, че я пуснах да си тръгне..." Напоследък се замисих за набор 66, годината на огнения кон според китайския хороскоп, познатите ми от нея все нещо им куца в личния живот, за сметка на професионалния, където намират начин да се измъкнат при неуспех и да продължат напред

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #576 -: Юли 25, 2014, 11:57:44 am »
Интересна карта заради празния 10Д,придаващ тежест на У10 Сатурн,плюс положението му на Асц.Сатурн в падение в овен / в  сянка.отряжение,някаква пасивност /-явно отразява професията на фотографа от другата страна на прожектора,сцената .За мене фотографията е по Нептун,риби,12Д-връзките са косвени ,но ги има -Сатурн съвпад с ВенераУ2/Венера-изкуство,2Д-парите които изкарваме/.Сатурн връх на йод с рамена НЕПТУН и Юпитер,СТЕЛИУМИ в 12 Д и 6Д,но У6 Меркурий е в 12Д ,който добива по голяма тежест,а и там е Слънцето .Нямаше да се сетя въобще предварително,но постфактум разсъжденията са ми полезни,особено загадката как би се изявил паднал Сатурн на АСЦ . .

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #577 -: Юли 25, 2014, 12:18:06 pm »
Не съм чувала за сатурн и фотографията, Диана каква е връзката?
И аз не съм чувала, Дияна, сподели моля те!
По картата Венера в широк съвпад с Меркурий в дома на Нептун, което показва работата му в областта на красотата/изкуството (той и на фото изложби има участия) зад светлините на прожектора.
Венера е У2- парите, които изкарва , а Меркурий У6- ежедневната, рутинната работа, двете планети с диспозитор Марс У1, който е в широк съвпад с Нептун У12
Юпитер У9, съу12 в 6д във взаимна рецепция с Меркурий У3, У6- работата му е свързана постоянно с движение, пътува на близко и далече, за да снима
Сатурн У10 сега забелязах, че е връх на Йод, в който са включени Нептун У12 и Юпитер У9, съУ12- мисли да се установи за постоянно в Лондон след време, а тази конфигурация показва латентното състояние на тези му намерения, които в един момент ще се реализират

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #578 -: Юли 25, 2014, 12:30:08 pm »
Интересно, за Сатурн и връзката му с фотографията и аз не съм чувала/чела нищо.

Донякъде бих го свързала с чернобялата или контрастна фотография, а също в ретро стил.
Но трябва да има и други указания за занимания с изкуство.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #579 -: Юли 25, 2014, 12:51:05 pm »
В един руски форум за традиционна астрология бях чела преди години такъв казус. Сигнификациите на старите професии повече или по-малко са определени, но със съвременните е по-сложно - на коя планета да пришиеш астронавт или ядрен физик примерно.

Ако си спомням добре, там от Меркурий + Сатурн изведоха художник - натуралист, монохромна графика. От Меркурий беше умението, от Сатурн дойде склонността към строг реализъм в изкуството, с желание да запечаташ едно към едно (=увековечиш за поколенията - от Сатурн и времето) някакво мигновение от действителността. По асоциация прехвърлиха това към фотографията - нали се смята, че е изкуството, най-близко пресъздаващо обекта.

Ако не ползваш Нептун за професионален определител на съвременни визуални изкуства - от фото до кино и не ти стига обяснението, че 12-ти дом сигнифицира фотографията - обяснението може и да проработи. Но не бях го срещала в действие.
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #580 -: Юли 25, 2014, 02:23:44 pm »
Разгледах няколко фотографски карти от астробанката тук - http://www.astro.com/astro-databank/Category:Vocation_:_Art_:_Photography. Видях доста МС в знак на сила на Сатурн - домицил или екзалтация, или управителят на МС е в знак на Сатурн. Но не съм разгледала достатъчно карти още. Има и повтарящи се отчетливо Марсове и Слънца около кариерата. Така че, ако трябва да мина без Нептун, все още не съм сигурна кое да ползвам.
De omnibus dubitandum est

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #581 -: Юли 25, 2014, 02:51:24 pm »
Благодаря, Диана!
Вчера си мислех да си направя труда да сметна сигнификаторите по балове, трябва да се изследва този подход, логичен е. Вие как мислите?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #582 -: Юли 25, 2014, 03:38:17 pm »
Ето и една карта от мен. Няма да давам жокери
Я, за пръв път виждам карта със СЛВ на МЦ, ще е интересно да се види професията му...
Този батко (за мен) със Слънце У9 в 4д и Уран У3 в 9д, а Сатурн У3 във 2д може да си изкарва пари с чуждоезикови преводи, да има издателство или да е издал някоя друга книга като разследващ журналист или на криминална тематика- Плутон У12 в 9д, Марс У12 в 3д, Юпитер У1, съУ4 в 1д- работи сам за себе си от дома си, Юпитер е естествен У9, така че пак се стига до превод, издаване, а може пък да е юрист, но при всички случаи е с мелодичен глас, има талант в областта на музика, изкуства, добре приет е от публиката и колективите- Меркурий У7, 10 в съвпад с Венера У6, 11 в секстил с Юпитер У1

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #583 -: Юли 25, 2014, 03:44:08 pm »
Аз предполагам художник, писател, музикант.  :)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #584 -: Юли 25, 2014, 07:32:41 pm »
Меркурий е планетата, изгряваща непосредствено преди Слънцето. Той е и управител на МС. Слънцето е планетата с най-точен аспект към МС. Слънцето е заедно с Кету в знак на Юпитер, Меркурий е в същия знак. По Плацидиус Меркурий попада в 3-ти дом, Слънцето управлява 9-ти. Не успях да измисля нещо по-екзотично, затова ще го направя преподавател, учен. Може да се занимава с литература (колегите споменаха вече преводач) или с обществени и политически науки. А защо не и с природни науки - биология, например. Още едно - психология.