Автор Тема: Познай професията - практикум  (Прочетена 210305 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #705 -: Октомври 19, 2014, 11:29:15 am »
Тази беше сравнително лесна за разгадаване  :)

Давам една карта - каква е професията на тази жена - основната?

Става въпрос за специалността, която е завършила и известно време е работила по нея - в какво направление, с какво може да е свързана?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12533
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #706 -: Октомври 19, 2014, 11:35:37 am »
Не е толкова лесна-обществено хранене е областта, но каква е професията на човека не си казала.Не е нито готвач, нито кръчмар. Потвърдих посоката на търсене. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #707 -: Октомври 19, 2014, 11:39:25 am »
Не се сещам за голям спектър от професии в общественото хранене.

Технолог да не е, да следи процеса на приготвяне? Или нещо свързано с контрола на хигиената и спазването на санитарните норми. Някак не си го представям като сервитьор.  :)

---
Между другото, имам данните на една професионална сладкарка (с висше по специалността), но за съжаление с ориентировъчен час, по нейни спомени - това, което е чула от майка си.
« Последна редакция: Октомври 19, 2014, 11:42:33 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12533
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #708 -: Октомври 19, 2014, 11:43:27 am »
Аз дадох жокер-занаят, свързан с общественото хранене-последното ти го откри.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #709 -: Октомври 19, 2014, 11:45:11 am »
Според мен в неговата карта е заложено ниво, по-високо от просто сервитьор или барман, би могъл да тръгне по-нагоре.

А какви са ви предположенията за попрището в картата, която по-горе съм представила?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #710 -: Октомври 19, 2014, 12:10:07 pm »
Тази беше сравнително лесна за разгадаване  :)

Давам една карта - каква е професията на тази жена - основната?

Става въпрос за специалността, която е завършила и известно време е работила по нея - в какво направление, с какво може да е свързана?
Рисува ли? Твори ли по някакъв начин?
Журналистика?
Много креативен човек е.
« Последна редакция: Октомври 19, 2014, 12:12:13 pm от Теодор »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #711 -: Октомври 19, 2014, 12:15:30 pm »
Не умее да рисува, но детето й е родено с такива способности.

Нищо общо с журналистиката, изключая голямата уста  :012:

Професията й по никакъв начин не е свързана с творчество, но някои от заниманията й през свободното време - да (ръкоделие).
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12533
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #712 -: Октомври 19, 2014, 12:52:31 pm »
Скучна, суха професия и затова я е зарязала-тя е Рибки с Луна в Стрелец все пак. ;)
От рода на счетоводство ,някакви сметки,химия, някаква по-низша длъжност в медицината, а била един добър детски психолог ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #713 -: Октомври 19, 2014, 01:08:50 pm »
Рени, нищо от гореизброеното като професия. Но определено може да се каже, че професията й не е била от творческите, а дали е била скучна няма как да зная - не съм била в нейната кожа и в нейната професионална среда, за да определя дали й е харесвало това, с което се занимава.

Що се отнася до децата и свързаните с тях дейности, тази тема е най-слабо застъпена и е една от най-проблематичните в живота й. Нищо общо с психологията, в отношенията с другите подхождаше със силно изразен субективизъм и желание да наложи мнението си.

Не е с изразени икономически способности, особено за финанси или счетоводство. Няма никакъв афинитет към точните науки. Никога не е била ръководен кадър, на мениджърско ниво. Навремето един начинаещ астролог я изкара голям началник, изхождайки от съвпада на Луната и Сатурн с МС.

Да, би могла да се пробва в медицината, но не е учила, нито работила това.

Един жокер от мен - професията е свързна с много контакти, не е била само на бюро.  :)



« Последна редакция: Октомври 19, 2014, 01:12:59 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #714 -: Октомври 19, 2014, 01:15:44 pm »
То останаха ли професии вече? ;D  :017:

П.П Аа, имало жокер.  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #715 -: Октомври 19, 2014, 01:21:29 pm »
Влязла е да учи във вуз, за който нямаше изразени способности, по желание на нейните родители.

А както споделяше тя самата, искала е да бъде лекар, юрист или нещо свързано с актьорско майсторство, модел или стюардеса (последното са момински  фантазии). Според мен най-добре би й паснала медицината, за юрист и адвокат няма нужните мисловни способности - там се иска много ясен и обективен ум, не само да назубриш материала.

Още един жокер, вече много близо до професията й - нещо като данъчен инспектор, но не е свързано с финансови ревизии, в специфична сфера.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12533
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #716 -: Октомври 19, 2014, 01:26:38 pm »
Много искам да кажа, че е телефонистка , но не е.  ;) С чужди езици и екскурзии.

Не знам, но би трябвало да е по тази комбинация -Марс в 11-ти, Венера опозиция Нептун и Юпитер в Лъв.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #717 -: Октомври 19, 2014, 01:33:11 pm »
Била е и машинописка в държавна структура (нещо като тукашния "Партиен дом"), но не с това е свързана професията и основната й работа. Чужди езици въобще не й се отдаваха, с тях е зле положението.

По Венера във 2 дом в тригон към Юпитер и Плутон в 7 дом цял живот е получавала финансова подкрепа от партньори, подаръци от ухажори. Също така почти не е работила нещо, което да я натоварва физически или интелектуално.  ;)

Завършената специалност е икономическа, но профилът е друг - както казах, в специфична сфера. Свързана е с обслужване, с много хора.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12533
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #718 -: Октомври 19, 2014, 01:42:16 pm »
Контролира нечии финанси или прави справки за същите, подава данни .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #719 -: Октомври 19, 2014, 01:44:35 pm »
Донякъде да, но не беше финансов специалист - не е свързано с данъци, но пак е вид отчетност. Функциите й бяха контролни, да извършва проверки на място.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui