Автор Тема: Познай професията - практикум  (Прочетена 207174 пъти)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #720 -: Октомври 19, 2014, 02:42:58 pm »
На мен ми изглежда като нещо свързано с туризъм — У6 в Стрелец, К10 пак там, Сатурн показва някаква чиновническа длъжност, Юпитер в седми дом — контактите с други хора, за които спомена. Ама конкретно, не ми хрумва.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #721 -: Октомври 19, 2014, 02:46:45 pm »
Не е туризъм. Чиновническа длъжност, но е свързна с обикаляне по обекти - да, може да се каже, че е вид "туризъм".  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #722 -: Октомври 19, 2014, 02:47:25 pm »
Оценител на имоти?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #723 -: Октомври 19, 2014, 02:53:05 pm »
Нищо свързано с имоти, не е вещо лице.

Пуснах този казус, провокирана от казуса на Рени по-горе.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #724 -: Октомври 19, 2014, 03:07:13 pm »
Аз дадох жокер-занаят, свързан с общественото хранене-последното ти го откри.  :)
И последно какъв му е занаятът- прави халва и локум ли? Или сладки в тарелки?
Торти по поръчка или всичко взето заедно...
Още снощи се замислих, че са му водни 1ви, 6ти и 10ти дом, АСЦ и Сатурн в рак, все неща около храната, но пък това Слънце в лъв ме подведе, а може да блести в търговията например и да е признат с това, че има златни ръце- Слънце У3 в 3д  :012:
« Последна редакция: Октомври 19, 2014, 03:09:17 pm от akruks »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #725 -: Октомври 19, 2014, 03:24:17 pm »
Още един жокер, вече много близо до професията й - нещо като данъчен инспектор, но не е свързано с финансови ревизии, в специфична сфера.
Слънце У7 в 1д в риби, Уран У1 в 6д в рак- да не е инспектор в ХЕИ, да обикаля хранителни магазини и заведения? Имам комшийка с тази професия, завършила е икономически вуз, но конкретно тази специалност, дори мисля, че във Варна е завършила  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #726 -: Октомври 19, 2014, 03:24:52 pm »
Баничар е, прави банички и закуски. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #727 -: Октомври 19, 2014, 03:25:38 pm »
За мен е важно на определиш посоката, попрището и евентуалната специализация на натива. Много по-трудно е, а понякога и невъзможно, да познаеш конкретната длъжност.

Някой може да работи в автомобилната сфера, но нещо специфично - например гумаджия. Къде пише "гумаджия" в хороскопа?  :017:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #728 -: Октомври 19, 2014, 03:28:03 pm »
Баничар е, прави банички и закуски. :)
Благодаря, Рени!
 За този занаят определено се искат златни ръце, за да му върви търговията...
Ох, че ми се прияде бюрек, но от онези, които правеха в една баничарница в нашия град по татово време   :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #729 -: Октомври 19, 2014, 03:30:42 pm »
Благодаря, Рени!
 За този занаят определено се искат златни ръце, за да му върви търговията...
Ох, че ми се прияде бюрек, но от онези, които правеха в една баничарница в нашия град по татово време   :)

Моля. :)
Да, Akruks, права си- златни са му ръцете в онова, което прави. :08:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #730 -: Октомври 19, 2014, 03:31:33 pm »
Слънце У7 в 1д в риби, Уран У1 в 6д в рак- да не е инспектор в ХЕИ, да обикаля хранителни магазини и заведения?

Много си близо, почти разгада казуса  :)

Завършила е спец. "Инономика на търговията", но в специализиран вуз - "Институт за обществено хранене". По времето на соца е работила към Дирекция "Ресторанти и обекти за обществено хранене" - на ниво изпълнител, но с контролни фунции. Извършвала е проверки на обекти за обществено храненене, но не на ниво специалист от ХЕИ. Предполагам, че е било свързано с някаква документация - дали обектът отговаря на всички норми, дали няма стока с изтекъл срок и т.н. Вид инспектор е била.

Работата е била свързана с много контакти и е давала възможност за създаване на "полезни" връзки. Доста такива служители по онези времена са били корумпирани, може и това да не й е харесвало в нейната работа - не успя да се задържи дълго на това поприще, но по други причини, с комплексен характер.





Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #731 -: Октомври 19, 2014, 03:40:09 pm »
Баничар е, прави банички и закуски. :)

Това няма как да се види в хороскопа - отива в категорията на готвачите, ако го разглеждаме астрологично.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #732 -: Октомври 19, 2014, 03:43:36 pm »
Много си близо, почти разгада казуса  :)

Завършила е спец. "Инономика на търговията", но в специализиран вуз - "Институт за обществено хранене". По времето на соца е работила към Дирекция "Ресторанти и обекти за обществено хранене" - на ниво изпълнител, но с контролни фунции. Извършвала е проверки на обекти за обществено хранене, но не на ниво специалист от ХЕИ.
ами аз не знам за комшийката дали се води към ХЕИ, но е завършила същото и работи точно това... Хазайката ми е била в ХЕИ преди да замине в чужбина, а тя е завършила медицина, доктор е, в момента успешно се развива в клиника за присаждане на коса, но не ѝ знам часа на раждане  :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #733 -: Октомври 19, 2014, 03:48:23 pm »
Това няма как да се види в хороскопа - отива в категорията на готвачите, ако го разглеждаме астрологично.  :)
  То и като професионално образование в специалността готварство учат баници и тестени закуски, в сладкарство учат за пасти и торти, отделно има специалност за хлебопроизводство

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #734 -: Октомври 19, 2014, 03:49:51 pm »
Между другото в техния вуз са учили навремето и основи на медицината, т.е. след явяване на допълнителни изпити евентуално би могла да вземе диплома за медицинска сестра. И като че ли това повече й е харесвало като работа. Но тя беше човек, който цял живот гонеше химери - захващаше се с нещо и не го довършваше до край, т.е. не стигаше до практическа реализация. Ако трябва да се обобщи - работа в обслужващата сфера, нестабилна и непостоянна, често свързана с проблеми и конфликти на раб. място.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui