Автор Тема: Познай професията - практикум  (Прочетена 207609 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #735 -: Октомври 19, 2014, 03:50:36 pm »
Добре, това не го знаех . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #736 -: Октомври 19, 2014, 03:55:16 pm »
Не знам, сладкарството донякъде може и да се разпознае или, да речем, нещо свързано с алкохола и питейните заведения. Но за производство на банички и рогчета не съм сигурна дали може да се види в хороскопа на натива.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #737 -: Октомври 19, 2014, 04:08:52 pm »
Лили, може би като се определи областта,акцента Земя и Рак като присъствие в сигнификаторите за същата биха могли да дадат тази насока ?!?  :)
Аз не съм търсила досега някаква конкретика тук, някъде имах карта на майстор-сладкар със собствен бизнес, ако я открия ще я поставя тук за да видим общи неща евентуално. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #738 -: Октомври 19, 2014, 04:13:37 pm »
Не съм се замисляла дали и как може да се определи - астрологично - специализацията в общественото хранене. В медицината би трябвало да може, поне отчасти. Но аз лично бих се затруднила астрологично да разгранича хляб, баници, торти и пасти.

Имам позната, която е учила за технолог в Пловдив, нейната специалност е сладкарство. Но в нейния случай не стъпваме на точен час на раждане, само ориентировъчен. Слънце в Рак, Луна в Овен - в т-квадрат със Сатурн в Козирог, съвпад на Венера, Марс и Уран в Лъв в квадрат с Юпитер в Скорпион. Предполагаем АС Близнаци.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #739 -: Октомври 19, 2014, 04:17:13 pm »
При сладкарството акцента ще е върху Венера -трябва да има достойнства,а при тутманици, баници, погачи-Луна и съответно поставени като сигнификатори за умения, професия.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #740 -: Октомври 19, 2014, 04:20:10 pm »
Луната като цяло управлява храната и храненето.  :)

Също така се свързва с млякото и млечната продукция.

Сладкарските изделия са по Венера, по Юпитер - мазнинки, по Марс - месарството. Подправкте, особено по-пикантните, бяха по Сатурн, нали?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #741 -: Октомври 22, 2014, 09:25:39 pm »
Човекът е с две професии - според вас с какво може да са свързани?  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #742 -: Октомври 22, 2014, 11:18:00 pm »
По случая с баничаря-не съм гледала картата, само теоретично-такъв човек с яки ръце може да е добър земеделец в малък мащаб, например цветар, билкар, но не като продавач
Хората, които месят добре, често имат усет към земята

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13501
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #743 -: Октомври 22, 2014, 11:19:24 pm »
Човекът е с две професии - според вас с какво може да са свързани?  :)
Венера У9 в 6д е в съвпад със звездата Алхена, която дава духовна ориентация, също така артистични наклонности в съчетание с интерес към науката. Венера в тригон с Уран съУ1 в 9д дава стихийност, нужна за художниците.  Марс У3, У10 в 5д-  художник, скулптор, в тригон с Плутон У10 може и надгробни паметници да прави, освен това може да е преподавател в областта на изкуствата

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13501
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #744 -: Октомври 22, 2014, 11:24:29 pm »
По случая с баничаря-не съм гледала картата, само теоретично-такъв човек с яки ръце може да е добър земеделец в малък мащаб, например цветар, билкар, но не като продавач
Хората, които месят добре, често имат усет към земята
Рару, че то в баничарниците в нашия град все жени ги майсторят и изобщо не са яки в ръцете, но са сръчни и усвоили тънкостта на занаята- в една от баничарниците през прозореца се вижда жена, която от соц. времето прави баници как тегли и премята тестото над главата...
Тестото отдавна не го месят на ръка, за да са нужни здрави ръце- такива са нужни при правенето на готови кори за баница, понеже се работи с много твърдо тесто, което ръчно се поставя в машината за корите  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #745 -: Октомври 22, 2014, 11:28:50 pm »
По случая с баничаря-не съм гледала картата, само теоретично-такъв човек с яки ръце може да е добър земеделец в малък мащаб, например цветар, билкар, но не като продавач
Хората, които месят добре, често имат усет към земята

Да, затова имат много често акцент Рак, Телец в планети, където с достойнства и в домовете .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #746 -: Октомври 23, 2014, 08:22:19 am »
Вероятно е така, Рени
Аз също умея да меся, имам рак на мц, но истината е, че повече от една доза наведнъж не мога да омеся
Акрукс, принципът е важен, и сръчност не е достатъчна, колкото и да се механизира, пак се изискват усилия. Интересно Тайгър Уудс каква му беше картата...

А, ето го, по какво щяхме да познаем професията?
« Последна редакция: Октомври 23, 2014, 08:27:13 am от Papy »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13501
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #747 -: Октомври 23, 2014, 12:05:41 pm »
А, ето го, по какво щяхме да познаем професията?
Меркурий У1, У10 на К5  в знак на Сатурн У5 в 11д- професия, свързана със спорт и клубна дейност, Сатурн У5 във взаимна рецепция със Слънцето в 4д- блестящ е професионално в спорт, свързан със земята  :012:

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #748 -: Октомври 23, 2014, 12:09:15 pm »
Започва да ми се оформя методология за разпознаване на подходящата професия,разбира се целия хороскоп е замесен в различна степен,но основно гледам 1,2,5,6,9,10 домове,естествените и функционалните им управители .От първостепенна важност е МЦ,планети в 10Д,у!0,Сатурн-изразяват амбицията на натива ,светилата-Слънсе при дневно,Луна при нощно също .Асц ,1Д-използват се за жокер-,,фасон,,-наблюдавал съм хора общо взето некадърници но пък имат подходящ ,,фасон,,който компенсира .Когато МЦ и 10 са затруднени в изявата се намесват 2Д-начина на изкарване на прехрана/няма амбиции по Сатурн и 10,но прехраната трябва да се изкарва ,6д-представата на човек как служи в подчинение на йерархията,5д-таланти,хоби-когато може да си позволи това е нещото,което върши с ,,любов,,При силен 9д,планети в него и управители-висше образование,което предполага работа по придобитата специалност .Когато има краен диспозитор на споменатите домове екзалтирал или тронов,най-вероятно се изразява той,ако са няколко-по издигнатия и по-аспектирания .Прогресиите на споменатите също е добре да се проследят-особено във възрастта за избор на висше образование и започване на работа .

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13501
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #749 -: Октомври 23, 2014, 12:30:32 pm »
Опозит, СЛВ също дава насоки за областта на професионална реализация