Автор Тема: Познай професията - практикум  (Прочетена 206998 пъти)

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #750 -: Октомври 23, 2014, 12:57:20 pm »
Akruks,могат да се напишат книги само на тази тема,а и има,сега си подредих домовете и управителите по важност,Възлите дават основна посока и влияят на кариерата по- пряко когато са кардинални,Лилит скоро четох допълва 5д по отношение на талантите ,периодите на прогресивна ингресия на изброенитве сигнификатори /на персоналните планети също са критични и може да се изразят в смяна на професията-общите обстоятелства в живота на натива-пример-Слънцето при мен при прогресивна ингресия в стрелец и 9д даде неудържим стремеж за работа в чужбина въпреки,че имах възможности и в България,господаря на Асц,Нептун в риби 12д,комбинация с период Саде Сати-нежелание за работа ,по мой избор,не че нямам възможности .Най- издигната планета в хороскопа ми Венера,даде работа в оранжерия за цветя и после в сладкарски цех в чужбина-в стрелец,на к9 е,има секстил с Уран-направих рационализации там където работех,с чувствителен икономически ефект,всъщност аз винаги съм правил такива,Асц.риби-накарай мързеливия да работи,да те научи на акъл  :D,

Happy58

  • Гост
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #751 -: Октомври 23, 2014, 01:01:49 pm »
А как се познава, дали професията е по придобитата от висше образование квалификация? Ако е връзката между У9 и У10, значи не е много надеждно, защото при мен са в секстил, точен, но аз не работя това - работила съм само 3 години. Впоследствие си получих квалификацията, но първо бях работила по тази специалност.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #752 -: Октомври 23, 2014, 01:31:09 pm »
Happy,аз съм същия случай,МЦ стрелец-подвижен знак,обича промяната,у10 съвпад с Плутон /у8д/-трансформации-по-вече от 2 години не съм работил на едно място,по висшето общо 3 години,колкото да усвоя практически,но когато няма предизвикателство и растеж ми става безинтересно, след като стана наистина добър ,а заплатата не се вдига реципрочно-сменям работата,винаги мога да се върна там,където съм работил,но като не ми вдигат заплатата какъв смисъл има?Променливостта по МЦ ми е заложена,трябва да следя при мен промените по прогресии и да ги следвам .В оранжерията за цветя производството се увеличи 3пъти,натоварването също,казах на собственика да ми вдигне заплатата,но теглил кредити не можел-негов проблем,аз си намирам по-добре заплатена, все така се получава .

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #753 -: Октомври 23, 2014, 01:34:12 pm »
Akruks,могат да се напишат книги само на тази тема,а и има,сега си подредих домовете и управителите по важност,Възлите дават основна посока и влияят на кариерата по- пряко когато са кардинални,Лилит скоро четох допълва 5д по отношение на талантите ,периодите на прогресивна ингресия на изброенитве сигнификатори /на персоналните планети също са критични и може да се изразят в смяна на професията-общите обстоятелства в живота на натива-пример-Слънцето при мен при прогресивна ингресия в стрелец и 9д даде неудържим стремеж за работа в чужбина въпреки,че имах възможности и в България,господаря на Асц,Нептун в риби 12д,комбинация с период Саде Сати-нежелание за работа ,по мой избор,не че нямам възможности .Най- издигната планета в хороскопа ми Венера,даде работа в оранжерия за цветя и после в сладкарски цех в чужбина-в стрелец,на к9 е,има секстил с Уран-направих рационализации там където работех,с чувствителен икономически ефект,всъщност аз винаги съм правил такива,Асц.риби-накарай мързеливия да работи,да те научи на акъл  :D,
Това за пр. Слънце и на мене ми направи впечатление наскоро, нали от три седмици е вече в стрелец... Обаче при Лиана Антонова, която е родена на моята дата, точно при ингрес на пр Слънце в стрелец се е завърнала у нас, започнала е да пише и издава книгите си, но може би тя като е била дълго време жител на друга държава, България да е станала чужбина за нея  :) Лилит по какъв начин допълва 5д на талантите, че не разбрах?

Happy58

  • Гост
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #754 -: Октомври 23, 2014, 01:36:40 pm »
Значи трябва да е нещо друго, освен връзка У9 и У10

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #755 -: Октомври 23, 2014, 01:50:53 pm »
Като цяло не познавам много хора, които да са работили по същата специалност, която са завършили, с изключение на някои тяснопрофилирани специалисти.

Има и случаи на пълно несъответстивие, напр. едната ми колежка - завършила е математическа гимназия и след това спец. Физика в ТУ, а след това веднага се насочва към журналистиката и доста години само с това се е занимавала.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #756 -: Октомври 23, 2014, 01:54:02 pm »
А как се познава, дали професията е по придобитата от висше образование квалификация? Ако е връзката между У9 и У10, значи не е много надеждно, защото при мен са в секстил, точен, но аз не работя това - работила съм само 3 години. Впоследствие си получих квалификацията, но първо бях работила по тази специалност.
Еми професията ти У10 свързана с висше - секстил с У9, а това, че не упражняваш професията си, а работиш друго е от опозицията на Луната У1 с Юпитер У6, съУ10
Имаш две професии с риби на МЦ-  Нептун У10 в тригон със Сатурн У9 и Юпитер съУ10 в тригон със Сатурн У9- едната свързана с висшето, другата свързана с чужбина, с чужди езици,  но Сатурн У9 е в опозиция с Уран У9, висшето ти не е влязло в употреба, не си и в чужнина, а работиш за шефа си в чужбина, връзки с обществеността- Луната у1 в 7д в секстил със Сатурн У9 в 9д и тригон с Уран У9 в 3д

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #757 -: Октомври 23, 2014, 01:54:43 pm »
Акрукс,изписваш Лилит в търсачката и търси публикации на руски,забелязах ползваш руски .

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #758 -: Октомври 23, 2014, 01:59:15 pm »
Детектив, туризъм, търговия, посредническа дейност, изследователска дейност, модерни технологии. Не съм у форма.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #759 -: Октомври 23, 2014, 02:01:54 pm »
Хепи,направи аналогия с моя случай-имаш променлив знак риби на МЦ-промяна в професията .Тези,които имат коренна промяна на професията-някаква връзка с Плутон,у8,скорпион .Аз имам и двете и съм ги изразил .

Happy58

  • Гост
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #760 -: Октомври 23, 2014, 02:04:18 pm »

Има и случаи на пълно несъответстивие, напр. едната ми колежка - завършила е математическа гимназия и след това спец. Физика в ТУ, а след това веднага се насочва към журналистиката и доста години само с това се е занимавала.

ние тази дама май сме я разглеждали, ако не се лъжа (може и да е по друг повод). И какво при нея подсказва това разминаване?

Happy58

  • Гост
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #761 -: Октомври 23, 2014, 02:06:12 pm »
Еми професията ти У10 свързана с висше - секстил с У9, а това, че не упражняваш професията си, а работиш друго е от опозицията на Луната У1 с Юпитер У6, съУ10
Имаш две професии с риби на МЦ-  Нептун У10 в тригон със Сатурн У9 и Юпитер съУ10 в тригон със Сатурн У9- едната свързана с висшето, другата свързана с чужбина, с чужди езици,  но Сатурн У9 е в опозиция с Уран У9, висшето ти не е влязло в употреба, не си и в чужнина, а работиш за шефа си в чужбина, връзки с обществеността- Луната у1 в 7д в секстил със Сатурн У9 в 9д и тригон с Уран У9 в 3д

Тенкю :) - двойствения знак!
само да уточня - 3 дом, ама в Дева - вместо връзки с обществеността - финанси

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #762 -: Октомври 23, 2014, 02:07:33 pm »
Акрукс,изписваш Лилит в търсачката и търси публикации на руски,забелязах ползваш руски .
Да, ползвам руски и съм чела за Лилит по знак и дом, но не разбрах написаното от тебе- ти имаш Лилит в 5д или по принцип Лилит е свързан с 5д и творчеството?

Happy58

  • Гост
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #763 -: Октомври 23, 2014, 02:10:17 pm »
Хепи,направи аналогия с моя случай-имаш променлив знак риби на МЦ-промяна в професията .Тези,които имат коренна промяна на професията-някаква връзка с Плутон,у8,скорпион .Аз имам и двете и съм ги изразил .

да, направих я, но аз не си сменям типа работа толкова често, затова малко се позамислих.

Имаше тук в темата назад други случаи, при които има разминаване - ще ги разгледам и тях.

И само като ОВ по поста ти по-преди - през 2010 прогр ми Меркурий става ретро - там някъде аз изгубих интерес към тази работа. Дори самите обстоятелства на работа много се промениха и помогнаха за това.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #764 -: Октомври 23, 2014, 02:11:06 pm »
Тенкю :) - двойствения знак!
само да уточня - 3 дом, ама в Дева - вместо връзки с обществеността - финанси
Когато написах за връзките с обществеността, имах предвид У1 в 7д
финансите не са от 3д- там е канцеларската работа- седиш зад бюро в офис, а от това, че Уран освен У9 е У8