Автор Тема: Познай професията - практикум  (Прочетена 207197 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #240 -: Януари 05, 2014, 07:49:45 pm »
Във ведическата му карта, ако гледаме есенциалните достойнства, най-силно поставени са Сатурн, Марс и Раху. При това Сатурн участва в Шашйа йога - в собствен знак и кендра от Лагна. Накшатрите на Лагна и Луната - Уттара Ашадха и Джиештха - говорят в полза на по-сериозни и отговорни професии. А Уттара Ашадха в съчетание със силен Раху в 6 дом може да даде и добър юрист, адвокат. Лагна в Козирог в съчетание с първодомен Сатурн също подкрепя тезата за издигната позиция в обществото. Много силен 11 дом има при него и силна Лагна - вероятно, както вече споменах, става въпрос за личност с влияние върху големи групи от хора. Но У10 е Венера, а тя е дебилитирана. Обаче Сатурн губи достойнство в Д10 (дашамша) - картата, отговаряща за професията и статуса. Според мен вариантът професията да е сатурнова отпада. Но ако правилно съм налучкала часа, в Д10 има Луна в 7 дом от Лагна, а това отново говори за работа с хора, с аудитория, с групи и колективи. Кету в 10 дом в Д10 може да окаже двояко влияние, но също може да загатва за някаква известност и принос в обществото. И пак ще кажа, че би трябвало да е добър оратор - не е изключено да упражнява въздействие чрез присъствие и слово, било от трибуна, катедра или ТВ екран.

Ако все пак не упражнява артистична или интелектуална професия, също така бих предположила, че може да се занимава професионално и с някакъв вид спорт, чрез това да е станал известен.


« Последна редакция: Януари 05, 2014, 08:17:49 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #241 -: Януари 06, 2014, 01:32:50 am »
Жокерът ти, Веско, нищо не ми говори. Но, успехът му е главоломен само в определен период от живота, или е роден под щастлива звезда и въпреки нетрайния възход, ще запази позиции, което ме съмнява. Защото-мъж имаме, дневно раждане, юпитер и сатурн не са в сектата си, благата-няма да ги задържи до края на живота. Няма планети в земен знак....Марс под лъчите на слънцето-в определени моменти губи позиции заради необмисленост, импулсивност, агресия. Движи го релацията-рецепция Юпитер и марс, управител на 2 дом в 10 дом и обратно-марс в знака на юпитер на МЦ и управляващ 2 дом. Много добре умее да заработи за себе си, юпитер в овен си е меко казано-егоцентричен. Имал е нужда вътре в себе си да си докаже собствената стойност, което не е лошо. В стрелеца има много късметлийско...
МЦ в двоен знак-няколко професии, дейности едновременно, или може след години да работи и нещо коренно различно, може да понесе човекът такива метаморфози.
Меркурий на МЦ/при верен час/говорител и учител, ТВ-водещ, меркурий/венера от двете страни на МЦ дава артист, или музикант.
А може и да си е търговски пътник, изследовател-откривател по море, хе, хе... :)
« Последна редакция: Януари 06, 2014, 01:35:04 am от enigma »

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #242 -: Януари 06, 2014, 02:16:23 am »
Енигма, малко извън темата, но да си питам аз, че ми стана интересно. Какъв е Вселенският "бонус", ако планетата ти е в правилната секта? При мен и двете светила са в сектите си, както и Юпитер и Сатурн. Луната и Юпитер даже се водят хайз. Стана ми интересно.  :)
"Ще задържи благата до края на живота-постижения, пари"/на когото каквото му е ценно/. Основно юпитер и сатурн в  половината на слънцето да са е важно. При мъж повече. Жената-може и по луна, венера да го изиграе.
« Последна редакция: Януари 06, 2014, 02:28:07 am от enigma »

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #243 -: Януари 06, 2014, 08:39:44 am »
Ако все пак не упражнява артистична или интелектуална професия, също така бих предположила, че може да се занимава професионално и с някакъв вид спорт, чрез това да е станал известен.

За спорт и аз си мислех, поради комбинацията Слънце-Марс. Преди време в една гатанка на стреличка имаше отново подобна връзка и аз пак го короновах, а се оказа футболист. Сега обаче вече виждам, че на МС всъщност е точно Меркурий, а Слънцето е по "надясно". Ако Веселин бърза, да казва, както се очертават нещата в офиса, няма да успея да се включа по-подробно днес, така че ще гледам само.
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #244 -: Януари 06, 2014, 09:11:33 am »
Изчакай, нека си кажат всички желаещи мнението... от офиса няма да мога да се включвам, а и вече се изчерпах откъм варианти.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #245 -: Януари 06, 2014, 04:18:05 pm »
И накшатрата на Луната, а в същата се намират и още две планети (Венера и Марс), говори за чести промени в професията, възможно е да упражнява и самостоятелна дейност (self-employed ). Венера е у10 в джйотиш картата, а Марс е диспозитор на стелиума (в сид. Скорпион), има подчертано марсово влияние в картата. Накшатрите Джиештха и Уттара Ашадха често дават и добри способности за опониране – това могат да бъдат и добри юристи, и нападатели – някой силов спорт, бойни изкуства, вкл. военен/полицай. В Д10 – варгата, отговаряща за професията (ако часът е точен) – в 10 дом от Лагна е разположен Кету, а в 6 дом от нея има съвпад Венера/Марс в сатурнов знак, има и рецепция Марс/Сатурн между дустхана домове (6ти/8ми), но у10 там е Меркурий, който има директен аспект с Юпитер и Сатурн.

Обаче щом е световно известен, надали ще е последното, освен ако не заема много висок пост в държавната политика. Или някакъв активист, който се бори за значима кауза, с принос за обществото.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #246 -: Януари 06, 2014, 04:25:40 pm »

...замислихте ме с този спорт... :017:
Марс/Слънце може да даде спортист, но в спорт където има кръв/огън/желязо??
....Меркюри е патрон на леките атлети...среща се около стадиони/спортни зали..

Балетист надали ще е  ;D, но с тоя съвпад Луна/Венера/Марс в 10 дом би трябвало по артистичен и показен начин да си изразходва енергията, а енергия има в излишък според мен. Прави ми впечатление и точният секстил Марс/Сатурн.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #247 -: Януари 06, 2014, 10:42:31 pm »
Може и да има връзка с медиите, но да не е точно изкуство. Някак не ми се връзват в Д10 Кету в 10 дом, Венера/Марс в 6 дом и рецепция Марс/Сатурн между 6 и 8 дом с изящните изкуства. Иначе - работа с хора и сред хора - влияние върху групи, аудитории. При този час на раждане и Д10 загатва за чести промени в професията, разнопосочност, адаптивност. Но Асцендентът в производните карти е много чувствителен и бързо се движи, така се променя и цялата домификация. Затова е важно да се знае точният час на раждане.

ПП. Весо, ако продължавам още да гадая, ще експлодирам.  ;D Но ще изчакам търпеливо отговора.
« Последна редакция: Януари 06, 2014, 10:47:29 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #248 -: Януари 06, 2014, 11:14:41 pm »
Вие казвате кога да кажа отговора.  :)

докога ще ги мъчиш - на Лила не й останаха професии вече :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #249 -: Януари 06, 2014, 11:15:09 pm »
Да чакаме ли още някой? Diyana ще се включва ли?

Изброихме толкова много варианти, че вече не се сещам за друг.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #250 -: Януари 06, 2014, 11:22:07 pm »
Да чакаме ли още някой? Diyana ще се включва ли?

Изброихме толкова много варианти, че вече не се сещам за друг.  :012:

четох по диагонал-някъде се оплака, че не можеш повече :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #251 -: Януари 06, 2014, 11:23:25 pm »
Умея и да чакам  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #252 -: Януари 06, 2014, 11:34:51 pm »
Значи все пак спорт и шоу бизнес, за изкуство не видях достатъчно финес.  :)

Хмм... вратар - ето къде са се проявили 'отбранителните' способности на гореспоменатите накшатри в съчетание с акцентирано марсово влияние.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #253 -: Януари 06, 2014, 11:46:24 pm »
Да, и на мен ми е интересно кое точно показва, че е вратар.

Защита на обособена територия - търсим астрологични аналогии. Марс, Сатурн, Раху и Кету.  ;)

Нещо като граничар, но не носи оръжие.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #254 -: Януари 07, 2014, 12:16:23 am »
Сред всичките възможности тръгнах по метода на изключването.  :cheer:

Обаче силен Раху в 6 дом може да даде борбен дух не само за опониране в съдебна зала (юрист), а и в спорта. Може да го срещнем при военен, полицай или някой, който се занимава със силова дейност. Варианти много.

Малефиците се чувстват най-добре в 6 дом - там работят по предназначение, за преодоляване на спънки, борба с препятствия и опоненти.

А Rahu като спомена за даскал, сетих се за треньор, спортен педагог.
« Последна редакция: Януари 07, 2014, 12:22:34 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui