Автор Тема: Познай професията - практикум  (Прочетена 207186 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #300 -: Януари 12, 2014, 09:45:21 pm »
т.е. земната ос не е била наклонена?

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #301 -: Януари 12, 2014, 09:50:03 pm »
Не, не, прецесията не е промяна в ъгъла на наклона на земната ос, а в посоката, в която тя сочи.

Не съм астроном, затова давам линк вместо обяснения, които рискувам да са неверни:

http://en.wikipedia.org/wiki/Axial_precession.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #302 -: Януари 12, 2014, 09:51:10 pm »
Аз-картинка :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #303 -: Януари 12, 2014, 11:18:14 pm »
Бас държа, че няма да познаете професията :) И не защото ви подценявам

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #304 -: Януари 12, 2014, 11:23:42 pm »
Бас държа, че няма да познаете професията :) И не защото ви подценявам
Писател, който работи в къщи.
Мъж ли е?
Всичко му е на съвпади. Интересно...
« Последна редакция: Януари 12, 2014, 11:30:06 pm от enigma »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #305 -: Януари 12, 2014, 11:34:59 pm »
жена е
всъщност да не ви подведа - това, с което е известна, не е главното, от което е изкаравала пари, не знам кое е професия при нея, гледайте всички възможности :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #306 -: Януари 13, 2014, 12:52:40 am »
Чрез мъже,първото ,което ми хрумна е метреса или нещо от този род(розови телефони,плейбой,стрийптиз барове и т.н. ),но аз не знам професиите . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #307 -: Януари 13, 2014, 08:02:14 am »
Брей брей :)
Има доста попадения

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #308 -: Януари 13, 2014, 09:25:16 am »
....картата е от меродавен източник....бъди сигурна в това....

За съжаление, точно поради такива размествания и несъответствия в много от картите и на този и на други меродавни източници, включително Лилли, са били поставяни под съмнение коректността и автентичността на целите им астрологични трудове. Поради неточности в планетарните позиции в рисунките си например Птолемей е нарочен за компилатор/плагиат, без солидна астрологична практика и подготовка  :). Все пак, в периоди, когато всичко се е смятало на ръка и е нямало дори евфемериди, камо ли софт, може човек да сбърка някой и друг градус при бързаците.

Но, и според самия Птолемей един от методите за определяне на занятието е по най-точния аспект на Луната - 5-6 градуса в този смисъл си е солидна разлика, макар да не виждам вече карта по конкретния казус.

De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #309 -: Януари 13, 2014, 11:29:56 am »
Часът е достатъчно точен

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #310 -: Януари 13, 2014, 12:05:13 pm »
Значи какво - Сатурн + (Венера - ако я броим дорифорий, макар да е въздалечко) + Меркурий
Или Сатурн  + Венера + Марс/Юпитер

Може и да я направим 1) отровителка-лечителка
2) професионална оплаквачка
3) ритуален мумификатор (не знам как се наричаше точно, но някой, който отговаря за измиването, балсамирането и въобще подготовката на мъртвите за за погребения - сатурн+масла.

Не съм разглеждала картата подробно, Папи, не ми се връзвай, провокирана съм от коментара ти за екзотичната професия.
De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #311 -: Януари 13, 2014, 12:13:16 pm »
Диана-разби ме  :D
Заниманието е необичайно за жена по онова време, не е екзотика в истинския смисъл :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #312 -: Януари 13, 2014, 03:21:56 pm »
По тази карта ще съм пас, нямам време за по-задълбочен анализ.

Но като се спомена за нетипична професия, щях да питам да не би да е имала агенция за запознанства? Обаче със съвпад Сатурн/Уран в 7 дом надали би имала голям успех в брачно бюро, освен ако не е клуб “Весели вдовици“.  :043:

Сещам се и за фотография, но с лек еротичен уклон. Да не е била тя (еротичен) модел? Или да е позирала за някой художник?

Не са изключени и добри лингвистични способности, приятен глас. Впечатлява с визия, глас и излъчване.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #313 -: Януари 13, 2014, 05:07:39 pm »
Всъщност, ако накшатрата на АС беше Бхарани, т.е. по към втора декада на знака, щеше да е по-вероятно да е свързана по някакъв начин с модната индустрия, да е модел или нещо свързано със сетивните наслади, със създаване на нещо материално.

Докато в тази карта на Асцендента изгрява Ашвини, тя е под влияние на Марс и Кету. И като цяло е по-интелигентна. Тук има по-голяма вероятност за интелектуална дейност, нещо свързано с изследвания, движение, пътувания, промени, т.е. това да я влече или по някакъв начин съдбата й да е свързана с това, дори ако това не е бил нейният избор.

Знакът и накшатрата на Луната също оказват влияние при избора на поприще. Луна в Рохини обича да се занимава с организация на мепроприятия, има по-материална ориентация, обича комфорта и удоволствията. Но в тази карта има и сатурнов привкус - Сатурн от 8 дом аспектира Луна и Венера в сидералния Телец. Като цяло нито Рохини (Луната), нито Мригашира (Венера) не са накшатри с подчертана насоченост към езотериката, окултизма и изследователската дейност, такива интереси трябва да се потвърждават от други фактори. Раху в 10 дом може да даде и нестандартна/нетипична професия, както и занаят, който се осъжда в обществото, нещо със "съмнителна" слава. Сатурн в аспект към Луна и Венера в Телец също би могъл да го предположи. В 5 дом има съвпад на Марс и Юпитер в сидералния Лъв, накшатра Пурва Пхалгуни - тя също се свързва с материализма и със стремежа към комфорт, с удоволствията.

В женска карта Марс и Юпитер са сигнификатори на съпруга, и накшатрата, в която се намират, се свързва със съпружеския живот. Венера управлява 7 дом във ведическата карта и е в силна позиция заедно с Луната (броено от Луната има Малавя йога - специално достойнство за Венера). Сатурн е у10 и дава аспект на двете, Раху също откъм 10 дом, има взаимен аспект между Марс и Сатурн (Лъв/Скорпион). Всичко това би могло да говори за леееееко съмнителна професия, макар че Лагна и Луната попадат в благоприятни накшатри. Накшатра Мригашира, в която е разположена Венера, също се свързва с партньорски и романтични отношения. Не знам какво е работила жената, но според мен е имала талант да съблазнява и би могла да използва тази своя дарба с цел някаква облага, при това да пожъне успех - има благоприятно поставен Лагнеш (Марс) в съвпад с у9 (Юпитер) в 5 дом. Има и Слънце/Меркурий в един знак с Кету в 4 дом - умение фино да манипулира, да измъква конфиденциална информация, да й поверяват тайни, да предразполага някого да се "оголи" пред нея, да се разкрие.

Между другото, Раху май се свързваше и с фотографията. Но не знам доколко сатурнов знак в 10 дом и Сатурн като у10 биха предположили кариера в сферата на изкуството и красотата. Индиректно може би да, ако да речем е свързано с някакво отклонение от моралните норми в обществото. Сатурн управлява и 11 дом във ведическата карта и дава аспект на Луна/Венера във 2 дом - с тази дейност може да са свързани и доходите й.

Някой от съфорумците спомена за опция да е писателка. Бих предположила и поетеса или певица, ако Луната и Венера бяха в аспект с Юпитер, а не Сатурн. Но това не е чак толкова нетипична дейност за жена, включително и по времето, когато е живяла.




« Последна редакция: Януари 13, 2014, 05:16:19 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #314 -: Януари 14, 2014, 01:37:31 pm »
да ви казвам ли вече?