Автор Тема: Познай професията - практикум  (Прочетена 207108 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #315 -: Януари 14, 2014, 01:45:07 pm »
Казвай, ако повече никой не смята да се включва.

Да добавя за последно, че ако във ведическата карта нямаше Сатурн в 8 дом в аспект към Луна/Венера във 2ри, биха й паснали занимания, свързани с красота, изкуство, декорация, изработка на бижута, а също така готварство, билкарство, организация на празнични мероприятия. Да речем, ако на мястото на Сатурн беше Юпитер.

Но аспектът на Сатурн и Раху към Венера/Луна леко "разваля" нещата, чудя се обаче в коя посока. Би трябвало да е нещо, което не се ползва с добра слава, може да е свързано със задоволяване на по-специфични потребности, не е задължително да е нещо "мръсно". Прави ми впечатление, че във ведическата карта Сатурн аспектира и Венера/Луна, и Марс. Марс също дава аспект на Сатурн. Затова повече клоня към нещо "плътско" ("за сетивата") или към професия, която не е минавала за особено "почтена" в тогавашното общество. Сатурн е разположен в Скорпион, а този знак се свързва и с отровите, с упойващите средства (Раху също). Да не се е занимавала с контрабандна търговия, търговия със забранени/нелегални стоки?





« Последна редакция: Януари 14, 2014, 03:06:27 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #316 -: Януари 14, 2014, 07:18:11 pm »
Amelia Earhart - първата жена с авиационен лиценз, била е медицинска сестра, социален работник, моден дизайнер, писала е книги (издадени са)
Имала е доста полети, първата жена, прелетяла сама Атлантическия океан, изчезва мистериозно по време на полет около света

акрукс беше изключително близо, енигма също има точки, и в другите постове има попадения :)

както виждате- жената е супер интересна, кратък живот, но много наситен

http://www.astro.com/astro-databank/Earhart,_Amelia

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #317 -: Януари 14, 2014, 07:25:55 pm »
Леле, наистина не очаквах, а трябваше да следвам буквализма - Раху в 10 дом - авиация.
Но се отплеснах да гледам знаци, накшатри, аспекти и в съвсем друга посока ме отпратиха.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #318 -: Януари 14, 2014, 07:34:08 pm »
Amelia Earhart - първата жена с авиационен лиценз, била е медицинска сестра, социален работник, моден дизайнер, писала е книги (издадени са)
Имала е доста полети, първата жена, прелетяла сама Атлантическия океан, изчезва мистериозно по време на полет около света

акрукс беше изключително близо, енигма също има точки, и в другите постове има попадения :)

както виждате- жената е супер интересна, кратък живот, но много наситен

http://www.astro.com/astro-databank/Earhart,_Amelia
Писала е книги, освен всичко друго, ами как нали стелиумът в близнаци дава поне 4-5 занимания, да не говорим и за друго. сега трябва да видим ОТКЪДЕ, ИЛИ ОТ КАКВО е толкова многостранна, водолей...
Да се надяваме,че мистериозното й изчезване е щастливо преместване на по-хубав, обещаващо развитие място. ???

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #319 -: Януари 14, 2014, 10:49:51 pm »
Enigma, заповядай :)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #320 -: Януари 14, 2014, 10:53:30 pm »
Enigma, заповядай :)
Благодаря!
По най-горещата тема...каква е професията на тази жена? Не е Амелия, но е и със сравнително рядка професия. Бих ви посъветвала да гледате тежнението на планетите/нищо не казах :57:/ и Гокленовите зони.
За разлика от други приятели,ще давам жокери своевременно. :08:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #321 -: Януари 14, 2014, 11:02:21 pm »
Я да си пробвам интуицията - да не е акушерка  :57:
Не ме слушайте-не спазвам никакви правила

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #322 -: Януари 14, 2014, 11:09:29 pm »
Тая карта ме затрудни, нищо не ми едва на ум за сега. Не бързай с отговора, моля

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #323 -: Януари 14, 2014, 11:09:52 pm »
Я да си пробвам интуицията - да не е акушерка  :57:
Не ме слушайте-не спазвам никакви правила
Ти по плутон тръгна, марс е по- важен тук. заключен, силен, а е жена. Но е определящ. Но има и друго...
Освен това -и -точните аспекти по визираните планети-марс,-плутон.... и -слънчев знак....нищо, че е жена...
« Последна редакция: Януари 14, 2014, 11:37:34 pm от enigma »

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #324 -: Януари 14, 2014, 11:10:36 pm »
Тая карта ме затрудни, нищо не ми едва на ум за сега. Не бързай с отговора, моля
Няма ,търпелива съм ;)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #325 -: Януари 14, 2014, 11:16:56 pm »
Нещо във военната сфера, туй измислих за сега :)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #326 -: Януари 14, 2014, 11:23:14 pm »
Нещо във военната сфера, туй измислих за сега :)
Схванала си принципа на "войнстващата планета", но не е това й проявление. :)Там и да познаете, гледайте и слънчевия знак-там има и още...МЦ, комбинация... ;)Отговорът е комплексен/комплексирано определяне на професията, ха-ха.../
« Последна редакция: Януари 14, 2014, 11:30:16 pm от enigma »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #327 -: Януари 14, 2014, 11:51:27 pm »
Да си пробвам и аз интуицията, без да правя анализ.

Според мен Сатурн в аспект към двете светила, действащ като господар на МС, би трябвало да даде някоя по-сериозна професия, изискваща ценз, макар че тук е доста близо до Слънцето, поизгорен.
Юпитер и Луна в 11 дом могат да говорят за социална значимост, популярност. Слънцето е трудно аспектирано – съвпад със Сатурн, квадрат с Марс и квадрат с Плутон. Доста сериозен фокус върху малефици. За никоя рядка професия не се сещам, но мисля, че би имала успех и в сферата на правото и закона – юридически съветник, съдия, адвокат. Особено последното.

Но може да се пробва и в частния бизнес, като предприемач. За друго не се сещам вече в този късен час.

С нещо рисково занимава ли се? Нещо свързано с коли, транспорт? Работа с информация, интелектуален труд.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #328 -: Януари 15, 2014, 12:02:09 am »
Да си пробвам и аз интуицията, без да правя анализ.

Според мен Сатурн в аспект към двете светила, действащ като господар на МС, би трябвало да даде някоя по-сериозна професия, изискваща ценз, макар че тук е доста близо до Слънцето, поизгорен.
Юпитер и Луна в 11 дом могат да говорят за социална значимост, популярност. Слънцето е трудно аспектирано – съвпад със Сатурн, квадрат с Марс и квадрат с Плутон. Доста сериозен фокус върху малефици. За никоя рядка професия не се сещам, но мисля, че би имала успех и в сферата на правото и закона – юридически съветник, съдия, адвокат. Особено последното.

Но може да се пробва и в частния бизнес, като предприемач. За друго не се сещам вече в този късен час.


Риск няма , но има проявление на марс. Заплата взема по слънце съвпад сатурн откъм трети.Цензът е важен в професията, В частния бизнес -не е, слънце-сатурн го казват, нито МЦ коза-държавно е ,където е важно МЦ-то, а ,асц. телец си не рсикува, Също слънце в съвпад сатурн, последният у-л на МЦ. Като степен и длъжност търси ,което бащата не е успял да й даде като архетип.

С нещо рисково занимава ли се? Нещо свързано с коли, транспорт? Работа с информация, интелектуален труд.
Не, не  е рисково. МЦе в коза-няма риск, държавна фирма и такава заплата...Да-интелектуален труд. Ще поясня при по- вярно предложение.Цялостен облик търсим тук. Значи по сатурн търсим прекомпенсация и най-доброто-да докаже със собствен труд. Но и видът специалност е по марс-факт. Обърквам ли-дайте идея как да подсказвам...
Не  е лесно, но не е и толкова трудно.
« Последна редакция: Януари 15, 2014, 12:07:27 am от enigma »

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #329 -: Януари 15, 2014, 12:49:54 am »
БТВ, точно тази карта преди време мислех да дам като пример за влиянието на Гокленовите зони-колко силно влияят ...при избора на професия...