Автор Тема: Цикъл Юпитер - Сатурн  (Прочетена 4033 пъти)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Цикъл Юпитер - Сатурн
« -: Януари 13, 2014, 01:38:25 pm »
 :)
« Последна редакция: Юни 26, 2015, 02:49:31 am от starinthenightsky »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Юпитер - Сатурн
« Отговор #1 -: Януари 13, 2014, 02:07:44 pm »
Starinthe...,благодаря за полезната информация .
Направи ми впечатление,че съвпада все се случва в знака на Венера и където Сатурн е на "власт" като и следващият пак той ще е на трон.Може ли да се каже ,че от '60 г .насам Сатурн е този ,който движи нещата ,всичко се случва под неговата "диригентска палка "?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Цикъл Юпитер - Сатурн
« Отговор #2 -: Януари 14, 2014, 09:08:50 pm »
Мислех за тия таблици, Стар-да вземем да ги сложим в отделна тема в Избрани-да не се загубят м/у темите? Търсих набързо из нета-така наготово ги няма

Акрукс, и аз не съм много наясно, но по разни чужди блогове им обръщат внимание, може да се намери инфо за отскок

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Юпитер - Сатурн
« Отговор #3 -: Януари 18, 2014, 11:08:33 pm »
Къде изчезна таблицата с информацията ,публикувана от Starinthenightsky  ::) :(
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Юпитер - Сатурн
« Отговор #4 -: Февруари 02, 2014, 10:56:52 pm »
Сега би трябвало Юпитер да движи цикъла ,защото аспекта е тригон един път и втори път,защото тук е екзалтиран,но трябва да тръгне директно за да се засили влиянието му ,а Сатурн -ретро .

В личен план градуса ,в който започва цикъла ,слага ли акцент в посоката ,която действа същия ,ако активира до 1* натална планета ,главни оси ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Юпитер - Сатурн
« Отговор #5 -: Февруари 03, 2014, 01:13:53 pm »
Значи като разглеждаме всеки един цикъл ,може да го тълкуваме като натална карта,преценяйки спецификата на това как си взаимодейства с другите планети ?!?

В личен план ,ако същия активира потенциал ,показан в натала ,би трябвало в периода да се изяви,в смисъл ,ако човек е социално ориентиран или вътрешно призован.Заинтригуваме ,ще разгледам карти и на известни личности ,и на неизвестни ,дали има кулминация в тази посока. :13:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Цикъл Юпитер - Сатурн
« Отговор #6 -: Март 02, 2014, 12:23:54 pm »
Много обичам да ми се обясняват логично нещата
Мерси, Стар, полезно инфо :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Юпитер - Сатурн
« Отговор #7 -: Март 02, 2014, 02:53:53 pm »
Сега би трябвало Юпитер да движи цикъла ,защото аспекта е тригон един път и втори път,защото тук е екзалтиран,но трябва да тръгне директно за да се засили влиянието му ,а Сатурн -ретро .

Днес прочетох една статия на финансовия астролог Реймънд Мериман, който коментираше друг цикъл не точно този, но идеята му беше че при съвпада доминира по-бързодвижещата се планета, а при растящ и падащ квадрат силите са поравно разпределени с превес  в първия случай на по-бавнодвижещата, а във втория на по-бързодвижещата се планета. При опозицията доминира по-бавнодвижещата се планета.
В случая на Юпитер и Сатурн по тази логика, хорото би трябвало да го води Юпитер, защото тригона е падащ.

 Стар ,благодаря за информацията.

„Ти ставаш отговорен завинаги за това, което си опитомил.“


Ако прецениш го "преведи" . ;)

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Юпитер - Сатурн
« Отговор #8 -: Март 02, 2014, 07:17:30 pm »
Рени, не мисля, че този "език" го владея, за да го преведа. Струва ми си, че не умея нито да опитомявам, нито се поддавам на опитомяване.  ;D

Стар,нали следва още една статия в близко бъдеще ,с която ще ни зарадваш ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Цикъл Юпитер - Сатурн
« Отговор #9 -: Март 04, 2014, 11:00:25 am »
Никога не е писане по вода, Стар  :-*.
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Цикъл Юпитер - Сатурн
« Отговор #10 -: Март 04, 2014, 11:37:20 am »
Какво разбирате под писане по вода, че няма обратна връзка ли? Стар, аз ти чета статиите, за мен са интересни и полезни.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Юпитер - Сатурн
« Отговор #11 -: Март 04, 2014, 02:40:45 pm »
Във форума си изказвам мнението.  :) За статиите за какво да го правя ? Би трябвало да ме зарежда по някакъв начин и да не е образно казано писане по вода, за да имам мотивация да пиша.  Желание не ми липсва, но умишлено нееднократно съм се запирала да правя едно или друго именно поради тази причина.

Цитат
Във форума си изказвам мнението. 

Това имах предвид,поддържайки го с факти ,под формата на твои и преведени другиму статии-това е твоя стил.

В случая  ,Юпитер и Сатурн ще направят квадратура и знам ,че ти ще изкажеш мнение по темата ,като продължение в полза на ... ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“