Автор Тема: Слънце /Марс -напрегнати аспекти  (Прочетена 6057 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Слънце /Марс -напрегнати аспекти
« -: Декември 11, 2013, 04:25:45 am »
Напрегнатите аспекти между Слънце /Марс ,носят ли със себе си инциденти на притежателят им по рождение,нуждата да се утвърдиш в самостоятелно поприще,за да изразиш енергийния обмен между двете планети,какви хора привлича аспекта ?
Какво поведение на външен план демонстрира същия в мъжка карта и какво отношение към мъжете ,търсен сексуален типаж по -специално в женска карта ?
Кога този аспект не е изразен и човек се саморазрушава?
Имате ли наблюдение дали присъства в картите на царе/каре ,пълководци/оръженосци и кога е изразен като първите и кога като вторите ,съответно кралици/първа дама ,в съвременен и в древен план ?
Как протича енергията и намира външен израз този аспект съответно в неподвижни ,кардинални ,подвижни знаци ?
Видът на аспекта -съвпад,квадрат,опозиция ,куинконс и къде е неговото проявление -дом?

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Слънце /Марс -напрегнати аспекти
« Отговор #1 -: Декември 11, 2013, 09:09:22 am »
Слънце/марс в мъжка карта често дава инциденти, разбира се, не е задължително
В женска дава инциденти или агресия от/на мъжките фигури, пак незадължително

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Слънце /Марс -напрегнати аспекти
« Отговор #2 -: Декември 11, 2013, 11:55:26 am »
Напрегнатите аспекти между Слънце /Марс ,носят ли със себе си инциденти на притежателят им по рождение,нуждата да се утвърдиш в самостоятелно поприще,за да изразиш енергийния обмен между двете планети,какви хора привлича аспекта ?
Какво поведение на външен план демонстрира същия в мъжка карта и какво отношение към мъжете ,търсен сексуален типаж по -специално в женска карта ?
Кога този аспект не е изразен и човек се саморазрушава?
Имате ли наблюдение дали присъства в картите на царе/каре ,пълководци/оръженосци и кога е изразен като първите и кога като вторите ,съответно кралици/първа дама ,в съвременен и в древен план ?
Как протича енергията и намира външен израз този аспект съответно в неподвижни ,кардинални ,подвижни знаци ?
Видът на аспекта -съвпад,квадрат,опозиция ,куинконс и къде е неговото проявление -дом?
много въпроси....за инцидентите, по правило марсовите травми са в детска възраст, после....аз му викам преработка., на вътрешната агресия в инициативност, динамичност. Доколкото аспектът е напрегнат, проблемът е вътре в човека, а изглежда, че другите пречат. По-късно в живота е по-добре, но съревнователността на човека изглежда като лека агресия. Той знае,че не е лесно да се изрази/изяви навън и на другите им изглежда,че прекомпенсира по марсов начин.
В кардинални знаци/и домовете са важни, може да е във следващи напр..../, човекът е по-краен, но в конкретно поприще прилага марсовата енергия. Марс е у-л на кард знак и екзалтира в мунданно кардиалния козирог.
Във фиксираните оси, очевидно по-ограничен да действа/марс в телец-не добре/, но в скорпион е на нощния си трон, при нощно раждане. Тук по-добре действа в дългосрочен план, издържливо-инатлив, самообладание.
Подвижният марс е по-ментално ориентиран-идеи, хора, контакти. Може да е "подчинен" на определена философия, във всеки случай ментално активен, нервен, трудно се релаксира умствено.


В женска карта-тя може да работи и мъжки професии, но на мъжете им се струва,че тя се състезава с тях/особено ако неслучайно избира по-слаби партньорни/.
« Последна редакция: Декември 11, 2013, 11:59:02 am от enigma »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънце /Марс -напрегнати аспекти
« Отговор #3 -: Декември 12, 2013, 10:24:35 am »
Енигма,вярно е че "изстрелях" много питания наведнъж ,но това е под въздействието на тр.Марс. ;)
Посоката е по-скоро ,как реагира Марс на други транзитиращи и прогресиращи планети и самият той какви промени предизвиква,когато транзитира към точка/планета.Сега е в знак на Венера ,кардинален ,ще тръгне ретро,ще се срещне с нодална ос  в същия знак ,ще се свърже с всички бавни планети и ...затова ми е любопитно ,ако онези от нас ,които не са в "приятелски' взаимоотношения с Марс ,как ще реагират,действат в този период от 6 месеца.
Защо точно със Слънце ли пуснах като комбинация натални ,ами защото принципите  ,символизирани от Слънце и Марс ,определят  как се е оформило и функционира егото ни,така че да удовлетворява личните ни цели и желания.
Сега "астрологичната обстановка" е в посока твърде много 'Его" и ако по натал имаме споменатите твърди аспекти Слънце/Марс ,какво се случва ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Слънце /Марс -напрегнати аспекти
« Отговор #4 -: Декември 12, 2013, 01:56:00 pm »
Енигма,вярно е че "изстрелях" много питания наведнъж ,но това е под въздействието на тр.Марс. ;)
Посоката е по-скоро ,как реагира Марс на други транзитиращи и прогресиращи планети и самият той какви промени предизвиква,когато транзитира към точка/планета.Сега е в знак на Венера ,кардинален ,ще тръгне ретро,ще се срещне с нодална ос  в същия знак ,ще се свърже с всички бавни планети и ...затова ми е любопитно ,ако онези от нас ,които не са в "приятелски' взаимоотношения с Марс ,как ще реагират,действат в този период от 6 месеца.
Защо точно със Слънце ли пуснах като комбинация натални ,ами защото принципите  ,символизирани от Слънце и Марс ,определят  как се е оформило и функционира егото ни,така че да удовлетворява личните ни цели и желания.
Сега "астрологичната обстановка" е в посока твърде много 'Его" и ако по натал имаме споменатите твърди аспекти Слънце/Марс ,какво се случва ?!?
Нали не от вчера го имаме този аспект. Или сме се научили как да ползваме-слънце-квадрат марс/но винаги ще има доза неудовлетворение, независимо дали си активен, правейки проблем донякъде за другите-това по презумпция на аспекта...или сме го кротнали и той ни избива с кризи, скандали , обриви...дай, боже средно пложоние, ама-трудна работа. По принцип марс не се съобщава добре със слънцето, планетите в овен винаги имат някаква /поне/ психологическа борба с бащата, а той е архетипа на изявата на слънцето в детството. Теоретично се води изгорял в половината на слънце.
Ако си го направила послушник този марс :'(, сега може да изважда-по транзита неща, изяви, от които си имала нужда , но са недодялани, груби. Култивиран, или обратно, преекспониран, той е физическата енергия, като не е удовлетворен в дейност, работа, може да влоши здравето, да даде инциденти...Сатурн върху марс-знаеш за "газта и спирачката едновременно".
зависи и как марс е натално поставен. напрегнатият ще бъде усетен ярко при транзит, но и зависи ти как си го "водиш" през  годините. Знам, че знаеш това, не разбирам какво точно търсим. Но и аз не се водя много добре с моя марс, обикновено го кътам да кротува.
А иначе двете зла-марс и сатурн, най-големите малефици от септенера-нали малкият екзалтира в обителта на другия, това ли да е способа зя справяне?
Аз вярвам, че ако са осъзнати принципите на планетите, дори в напрегнати аспекти травматизмът им с времето намалява,не е задължително да е физически, или да манифестриа ярко събитие.
« Последна редакция: Декември 12, 2013, 02:25:35 pm от enigma »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънце /Марс -напрегнати аспекти
« Отговор #5 -: Декември 12, 2013, 04:03:22 pm »
"Погледнах" навън и видях това : ;)
-Плутон в знак на екзалтация на Марс
-Нептун в знак на екзалтация на Венера
-Уран в знак на трон на Марс
-Сатурн в знак на трон на Марс
-Юпитер в знак на падение на Марс
-Марс в знак на трон на Венера,той в заточение
-Венера в знак на екзалтация на Марс
-нодална ос в знаци на Венера /Марс

"Аз и Ти" ,уж е обстановката ,а не се получава "Ние" ,поради силно изразената марсова автономност,може би ?1? 
Или защото  в момента Венера се е отдала на материална сигурност ,поддържайки статус,знаейки че влиза в ретро фаза ,когато не е така "убедителна " в проявите си и няма време да "разнежи" Марс и да се възползва от "страстите " му ?1?
Тогава ....тогава само още един е в  състояние да изрази прилива на енергия /Марс по предназначение и това е Слънце .
Та ,по темата -не е ли сега благоприятният момент ,при толкова мощни предпоставки именно хората с аспекти Слънце/Марс да изразят максимално заложеното в конфигурацията или напротив ,разбира се с оглед и останалата част от картата?
Нали всичко тръгва от натала ?!/
Нали все се питаме и се чудим кога има събитие и при кого и най-вече защо точно при тези същите ?
Докато е във Везни ,Марс ще се срещне със Слънце в Козирог ,Овен....хм ,среща на земя,огън и въздух-фанатизъм или ново начало /ред ...)))
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Слънце /Марс -напрегнати аспекти
« Отговор #6 -: Януари 16, 2015, 08:36:29 pm »
Това е картата на мой братовчед,но от снощи търся часът му на раждане,за сега напразно.
Детството си изкара в африканска държава,където по време на военни стълкновения танк мина през единия му крак.Докторите сложиха шини и възстановиха голяма част от тъканите.При ходене отдавна не се вижда разлика в двата крака.

Опитвам се да гадая асц му.Висок е над 2 метра и е едър.Със сигурност мажорен аспект от Уран/Слънце Мерк към асц.Опитвам се да изкопча и датата на инцидента
« Последна редакция: Януари 16, 2015, 08:45:39 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Слънце /Марс -напрегнати аспекти
« Отговор #7 -: Януари 16, 2015, 09:07:55 pm »
Напрегнатите аспекти между Слънце /Марс ,носят ли със себе си инциденти на притежателят им по рождение,нуждата да се утвърдиш в самостоятелно поприще,за да изразиш енергийния обмен между двете планети,какви хора привлича аспекта ?
Какво поведение на външен план демонстрира същия в мъжка карта и какво отношение към мъжете ,търсен сексуален типаж по -специално в женска карта ?
Кога този аспект не е изразен и човек се саморазрушава?
Имате ли наблюдение дали присъства в картите на царе/каре ,пълководци/оръженосци и кога е изразен като първите и кога като вторите ,съответно кралици/първа дама ,в съвременен и в древен план ?
Как протича енергията и намира външен израз този аспект съответно в неподвижни ,кардинални ,подвижни знаци ?
Видът на аспекта -съвпад,квадрат,опозиция ,куинконс и къде е неговото проявление -дом?
Имам квадрат Слънце-Марс и по- точно- Марс е връх на Т-квадрат с пълнолунието ми. В моята карта Марс е баща ми- 4 дом, който, в своята карта има съвпад Марс/Слънце в козирог.
Имам белези (дискретни) на гърба и дланта от прорезни рани получени в детството ми.
Бях доста смела, енергична, спонтанна и активна в по- ранната си възраст. Избухлива съм, но това го проявявам единствено по 4 дом, където е ситуиран натално и изключително рядко- по 10- дом, чийто управител се явява.
Не бих могла да коментирам сексуалните типажи- мисля, че там сработват синастриите.



Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Слънце /Марс -напрегнати аспекти
« Отговор #8 -: Януари 16, 2015, 09:51:54 pm »
Имам опозиция Слънце / Марс в Телец / Скорпион, 1-ви / 7-ми дом, като Марс ми е и управител на асц-та. Доскоро бях склонна да проектирам Марсовите качества в околните, сигурно поради наличието и на други планети в Скорпион, 7-ми. Привличат ме Овни и Скорпиони. В детските години имах доста инциденти, наранявания по главата, имам и белези от това. С годините отмина, трансформира се в друго.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Слънце /Марс -напрегнати аспекти
« Отговор #9 -: Януари 17, 2015, 08:13:07 am »
Дракониада, асц стрелец?

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Слънце /Марс -напрегнати аспекти
« Отговор #10 -: Януари 17, 2015, 11:50:29 am »
Много интересен казус, Дракониада.
Възможно ли е, Венера, като У4, да си е в 9 дом? Връзва се със "скиталническата" му съдба, а и У1 си попада в 8 дом.
п.п.Познаваш ли го достатъчно добре? (това, че ти е роднина, не го гарантира :) ) Питам, заради съвпада Уран/Слънце в скорпион. С какво се занимава?
« Последна редакция: Януари 17, 2015, 12:11:07 pm от Uran »

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Слънце /Марс -напрегнати аспекти
« Отговор #11 -: Януари 17, 2015, 09:34:39 pm »
Дракониада, възможно ли асц-та да е във Водолей или Риби, така съвпада Слънце / Уран попада в 9-ти дом  :017:?
Опитвала ли си да засечеш предполагаемите асц-ти с метода на Хермес?
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Слънце /Марс -напрегнати аспекти
« Отговор #12 -: Януари 17, 2015, 09:49:54 pm »
Леля ми продължава да живее и работи там,но.е.от старомодните и не ползва.фейс-няма как да науча.часа.
Но най-ми се връзва предпаложението на Рару да е Стрелец защото е оптимист,шегаджия.Висок,едър,без да е дебел.Търговец е,има.няколко магазина.
Преди 3 г почина брат му,другият ми братовчед и го изживя тежко.
Слънце/Уран квадрат Марс ще му дойдат в 12/9 дом(чужбина),където се е случило.

Покрай Бейби забравих тази тема.

Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Слънце /Марс -напрегнати аспекти
« Отговор #13 -: Януари 18, 2015, 10:27:18 am »
Леля ми продължава да живее и работи там,но.е.от старомодните и не ползва.фейс-няма как да науча.часа.
Но най-ми се връзва предпаложението на Рару да е Стрелец защото е оптимист,шегаджия.Висок,едър,без да е дебел.Търговец е,има.няколко магазина.
Преди 3 г почина брат му,другият ми братовчед и го изживя тежко.
Слънце/Уран квадрат Марс ще му дойдат в 12/9 дом(чужбина),където се е случило.

Покрай Бейби забравих тази тема.
При смъртта на брат му, трабва да са били активирани 3, 4 и 8 натални домове.