Автор Тема: Полът на КОЛЕКТИВА  (Прочетена 13721 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Полът на КОЛЕКТИВА
« Отговор #30 -: Декември 15, 2013, 09:56:48 am »
А при мъжете как стоят нещата според вас в тази посока ,дотук споделяме личната си мотивация ?!?
Дали и при тях същите предпоставки ,определят полът на колектива,след като процентно самите те в повечето случаи "избират" същия?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Полът на КОЛЕКТИВА
« Отговор #31 -: Декември 15, 2013, 10:28:29 am »
А каква е идеята на темата, че нещо не успях да вдяна?  :)
Малко го обърнахме на лична споделянка, но честно казано не разбрах как е формулиран въпросът...

В какви групи и колективи се чувстваме по-комфортно - преобладаващо мъжки или преобладаващо женски?

Аз лично не дискриминирам нито единия, нито другия пол, за мен са важни качествата на хората, с които работя в един офис, в един екип. И дори държа да липсват някои "качества", но това рядко е възможно - не е концерт по желание и персонала не го подбирам аз (де да можех).  ;D

През целия си живот почти не съм работила в големи колективи, обикновено са фирми/екипи с по няколко човека. Но и те са ми достатъчни.  ;D Определям се като индивидуалист, но умея да работя и в екип, стига хората да не са елементарни и взаимно да си помагаме, а не да пречим. Елементаризмът ме дразни, но ми действа потискащо и липсата на социални контакти. И така се разкъсвам от противоречиви чувства - от една страна желанието да се усамотя, да работя самостоятелно и в изолирана от външни дразнители среда, а от друга страна имам потребност да общувам, да обменям идеи, да има споделеност, да ми е динамичен денят. Ей го на - вечният конфликт между овнешко Слънце и рачешка Луна.  :021:







Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Полът на КОЛЕКТИВА
« Отговор #32 -: Декември 15, 2013, 10:26:42 pm »
Rahu, нищо не казваш за "пола на колектива", пак го обърнахме на женска седенка.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Полът на КОЛЕКТИВА
« Отговор #33 -: Декември 16, 2013, 02:05:27 am »
Rahu, нищо не казваш за "пола на колектива", пак го обърнахме на женска седенка.  :)

При мен; и моята карта...нещата са яко увъртяни...

само като започна от рецепциите..та и възлите ако щем...НО
не мога да кажа че имам приоритети... 50 на 50 ми е било винаги...
обаче контактите винаги са ми били премерени...колкото й "лицемерно" да звучи
...раздавам се на макс.. в напечени ситуации не понасям нелоялните...скорпионска му работа

Взаимна рецепция

Цитат
Няма нищо по-хубаво, когато в хорар касаещ любовни въпроси е налице позитивна взаимна рецепция
т.е виждаме, че сигнификаторите на влюбените са с разменени знаци. Примерно жената, която поставя хорарен въпрос касаещ бъдещето развитие на някаква емоционална връзка е представена от Венера, а избраникът на нейното сърце от Марс. Венера се намира в Скорпион, а Марс в Телец – при този случай ще знаем, че те взаимно истински се обичат. Ако обаче Венера е в Козирог, а Марс в Риби – то двамата ще са във фаза на безпаметна влюбеност. В друг случай при Венера в Дева, а Марс в Скорпион ще знаем, че между тях двамата може да съществува само приятелство.

Не много добри новини за нашата клиентка ще има в случаите на несподелена рецепция. Да кажем например, че Венера се намира в Овен – значи тя истински обича Марс. Обаче Марс е в знака Близнаци. Какво чувства Марс по отношение на Венера ? В Близнаци Венера няма по-важни достойнства и затова можем да направим заключението, че Марс в Близнаци не чувства нищо към Венера. Тук имаме случай на несподелена любов. Ако Марс случайно се намира между 15 – 21 градус на Близнаци, то той ще бъде в терма на Венера и това ще покаже слаба заинтересованост към нея – само толкова колкото да не се каже, че не е напълно равнодушен. Това обаче няма как да бъде основа за качествена емоционална връзка.

Още по-лоша ситуация имаме в случаите на смесена взаимна рецепция. Венера в Овен обича Марс, обаче Марс в хороскопа се намира на първите градуси на знака Скорпион – знак, в който Венера се намира в заточение. Какви чувства изпитва Марс в Скорпион към Венера ? Омраза ще бъде много силна дума, но неприязън може би е по-подходяща.

между'другото...много интересна статия

Наистина интересна.
А ,каква би била ситуацията според теб при :
Венера в Телец,Марс в Овен
Венера в Козирог,Марс в Дева
Венера  Дева ,Марс Везни...?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Полът на КОЛЕКТИВА
« Отговор #34 -: Декември 16, 2013, 08:45:13 am »
Венера в Овен (марсова обител), Марс в Риби (екзалтация на Венера) - кой кого обича?  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui