Автор Тема: Научна кариера и образование  (Прочетена 11220 пъти)

kalina_1986

  • Гост
Re: Научна кариера и образование
« Отговор #45 -: Юни 27, 2020, 09:12:52 pm »
Аз лично не съм ходила при Фасилитатор. Запозната съм с метода от книгата- "Методът Семейни Констелации".
Предполагам, че хората на които не е помогнал този метод нямат заплитания, но аз лично за себе си установих няколко. След като прочетох тази книга започнаха да се случват изключително странни събития. Срещнах хора, които не бях срещала от много години, подобрих взаимоотношенията си с един член от семейството и преустанових контактите си с друг (за добро). Настъпиха много промени и във финансов план (също добри), изясних си по-ясно целите и желанията си. Започнах да посещавам интересни курсове. Усетих силно желание да се самоусъвършенствам, да чета, да се образовам и развивам. Научих и много интересни семейни истории и сглобих по-добре липсващите парченца.  :)

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1867
Re: Научна кариера и образование
« Отговор #46 -: Юни 27, 2020, 10:16:28 pm »
Чудесно! Явно си намерила своето нещо... :)

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Научна кариера и образование
« Отговор #47 -: Юли 14, 2020, 12:05:06 pm »


Привет,

Тези дни обмислям сериозно да възстановя права в предния си университет.
Само, че искат една сума от 1200лева и за 1 година да взема всички изпити, които ще се провеждат онлайн.
Някой може ли да ме насочи, дали си заслужава да го направя или имам ли аспекти в картата си?

Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1867
Re: Научна кариера и образование
« Отговор #48 -: Юли 14, 2020, 02:57:20 pm »


Привет,

Тези дни обмислям сериозно да възстановя права в предния си университет.
Само, че искат една сума от 1200лева и за 1 година да взема всички изпити, които ще се провеждат онлайн.
Някой може ли да ме насочи, дали си заслужава да го направя или имам ли аспекти в картата си?

Извън астрологията - виж как стоят нещата с правата и ако не се запишеш сега колко време още може да ги запазиш, за да не ги изгубиш. После възстановяването е по-хард - явяване на кандидат-студентски изпит...
Какво си учила преди, ако не е тайна?

При мен, когато съм постъпвала в университет винаги е имало аспект сол. АС, МС в нат. 9/10 дом.
Доброволно съм прекъсвала при сол. 9,10 в нат. 1 дом.
При магистърската бях отложила няколко изпита, както и държавен изпит щото до последно се чудих дали да направя дипломна работа или на изпит да ходя. Накрая, когато реших какво да правя шибаният работодател не ме пусна и не се явих, при което служебно ми бяха прекъснали правата за 1 семестър, възстановявих ги при тр. Юпитер на К9 и сол. ИЦ на МС със заплащане на такса от 100 лв., но ми дадоха безплатни протоколи за изпитите. Общо взето не беше голема загуба освен 6-те месеца забавяне.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Научна кариера и образование
« Отговор #49 -: Юли 15, 2020, 08:04:51 pm »


Привет,

Тези дни обмислям сериозно да възстановя права в предния си университет.
Само, че искат една сума от 1200лева и за 1 година да взема всички изпити, които ще се провеждат онлайн.
Някой може ли да ме насочи, дали си заслужава да го направя или имам ли аспекти в картата си?

Извън астрологията - виж как стоят нещата с правата и ако не се запишеш сега колко време още може да ги запазиш, за да не ги изгубиш. После възстановяването е по-хард - явяване на кандидат-студентски изпит...
Какво си учила преди, ако не е тайна?

При мен, когато съм постъпвала в университет винаги е имало аспект сол. АС, МС в нат. 9/10 дом.
Доброволно съм прекъсвала при сол. 9,10 в нат. 1 дом.
При магистърската бях отложила няколко изпита, както и държавен изпит щото до последно се чудих дали да направя дипломна работа или на изпит да ходя. Накрая, когато реших какво да правя шибаният работодател не ме пусна и не се явих, при което служебно ми бяха прекъснали правата за 1 семестър, възстановявих ги при тр. Юпитер на К9 и сол. ИЦ на МС със заплащане на такса от 100 лв., но ми дадоха безплатни протоколи за изпитите. Общо взето не беше голема загуба освен 6-те месеца забавяне.

romantica,

Извън астрологията, ако запиша сега, трябва в следващата 1 година да се дипломирам.
Лошото е, че имам доста изпити, които са се появили в рамките на тези 9 години отсъствие.
Както и разбира се проекта и дипломната работа. Но пък това, което ми харесва е че сега всичко е онлайн и няма как да те гърчат на живо поне  :D Имала съм преподаватели по техническите специалности, които меко казано бяха отвратителни на живо и малко гнусни. А и ако си спомняш, хванаха 2-ма с подкупи.
Като цяло заради тях спрях да уча, защото нито исках да им давам пари, нито пък ги имах.
Но видях друга възможност във фармацията и си я учих по мое желание.
Специалността ми е инженер-технолог на парфюмерия, козметика, етерични масла и миещи продукти в УХТ Пловдив-задочно.
Ако не мога да се дипломирам за 1 година, ще трябва пак да давам 1200 лева такса и така още 1 година. 
Измислили са го за пари-то иначе няма как да те приемат с отворени обятия.
Ще пусна тук Солар и транзити към момента.
Мисля, че има аспекти за учене...
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1867
Re: Научна кариера и образование
« Отговор #50 -: Април 28, 2021, 10:28:44 pm »
Какви аспекти дават надуването и грандоманщината в научните среди?

Преди няколко дни се наложи да се допитам до един българин, който е бил номиниран за Нобелова награда, да ми съдейства по устройството за една машина, тъй като е експерт в тази област.
Преди това търсих в и-нет, рових в учебник, но не успях да намеря отговора и това ме принуди да потърся помощ.
Зададох само един кратък въпрос, тъй като наистина ми беше важно и обясних това.
Събщението ми беше прочетено няколко минути по-късно, но ни вопъл, ни стон.

Знам, че е до човек, възпитание, вътрешна настройки и т.н. Но за мен лично е доста възмутително да ме мислят за един от най-добрите в света, в дадената област и същевременно да не отговоря с няколко думи на човек, който ме моли за помощ...

Сега видях, че човекът е рак с изгорен Меркурий в квадрат с Плутон и в тригон с Уран - явно си пази знанията само за него или аз му съм се видяла прекалено тъпичка, за да не го знам. Ами sorry, не съм преродения Тесла  ;D
« Последна редакция: Април 28, 2021, 10:30:46 pm от romantica »

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Научна кариера и образование
« Отговор #51 -: Април 29, 2021, 06:40:04 am »
Това с "помагането" и едновременно с това с претенциите да ти помогнат, ако не угодят на собствените ти интереси, изглежда така, все едно смяташ, че човекът ти е длъжен. 50 на 50 са нещата - може да ти помогне, но може би е решил друго. Или просто все още не е намерил време да ти отговори. Може пък някой друг, да ти помогне без да се налага да го ръгаш с остена или пък ти да стигнеш до отговора на въпроса, който те интересува.

Когато човек е вложил някакъв ресурс, нещо от себе си в усвояването на някакво знание и си изкарва хляба с него, не можеш да очакваш по подразбиране, че ще го раздава на тепсия.

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Научна кариера и образование
« Отговор #52 -: Април 29, 2021, 09:16:25 am »
^може да съм идеалист, но не съм съгласна;

(По-)развитите хора в даден момент разбират, че всичко е свързано (че всички сме свързани) и единственият начин да се развиваме напред е open source знанието. Всеки допринася за света с толкова, с колкото може, Колкото позволяват ресурсите и потенциалът му.
Всяко скрито знание е безсмислено, защото не може да бъде надградено от друг, преди да бъде "наваксано". Т.е. губим време.

Академичните среди още от създаването си са среди на правила, структура, ригидност. Въпреки големия ми козирошки стелиум, лично мен ме отвращават (водолейската ми Венера не го разбира/понася). Там всичко е ръководено от Его, смазвано със сервилност. Липсва голяма обща цел, състезанието е всеки за себе си. Мъжкият принцип играе там, а той не води до общо развитие, сори.

Не съм проверявала по-задълбочено, само в сферата на изкуството, когато си търсех възможна продължаваща програма. Масово всички (цели катедри) бяха овни, на друго място – и телци. Казвам го само за смешката, иначе, ако на въпроса "какви аспекти дават надуването и грандоманщината" – по-интересно ми е какво ги мотивира, т.е. какво прикриват с това поведение, и това най-често е несигурност/комплексарщина и крехко, неотработено его. Преследването на титли е форма на свръхкомпенсация в моите очи. (и аз участвам в конкурси, и аз търся признание, но съзнавам какво стои зад този мой глад)

//отплеснах се, сори

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Научна кариера и образование
« Отговор #53 -: Април 29, 2021, 10:45:16 am »
Хората не са ни длъжни. Ако смяташ че някой е еди какъв си, само защото не е направил каквото искаш, държиш му сметка, защо не е направил нещо, което теб те интересува, то значи смяташ друго. Имаш определени очаквания. В случай, че решат да помогнат - добре, ако ли не, значи така си решили. С насилие нищо не се получава.
Open source функционира само при наличие на лекота.
« Последна редакция: Април 29, 2021, 10:57:26 am от starinthenightsky »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Научна кариера и образование
« Отговор #54 -: Април 29, 2021, 10:54:24 am »
Грандоманщина-Юпитер в съвпад с нещо например.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Научна кариера и образование
« Отговор #55 -: Април 29, 2021, 08:05:11 pm »
В есенцията на преподаването, учителстването в широк смисъл, е заложена някаква мисия, призвание, идеал да споделяш, да надграждаш и даваш, да дадеш шанс да те надскочат. Това не е просто придобиване на професия, чиито мои изключителни способности ще си крия, за да не ме мине някой друг, да съм единствен и неповторим. Има други сфери за това. Като учител си длъжен да споделяш информацията, противното за мен е престъпно. Но преподавателите и те са хора и носят своите човешки качества, хора разни. Има всякакви, повечето злоупотребяват.
А иначе стремежът към титли не го отричам като нещо лошо. Дали ще се стремиш да бъдеш професор, сиреч топ специалист или ще бачкаш да станеш най-маститият адвокат, е едно и също. Титлата в образованието е наименование за хабилитация и е отражение на естествения ни стимул към самоактуализация и усъвършенстване. Така прогресира светът. Не само, че не е лошо, ами е задължително според мен да драпаш, докъдето имаш акъл. Лошото е, че и тази система е опорочена, но това не бива да отказва никого.
Колкото и да те влекат титлите, няма накъде да ходиш, ако не ти е заложено. Все едно преподавателят по математика да кърши китки срещу някой художник. Ами то си е призвание по натал.
Съгласна съм, че твърде много запълва голяма дупка, но то всеки има ями и пълни с нещо, а дипломите и титлите поне могат да ти донесат нещо добро и имат само положителен ефект. Тук няма твърде много. Има колкото повече, толкова повече.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1867
Re: Научна кариера и образование
« Отговор #56 -: Април 30, 2021, 05:26:14 pm »
Съгласна съм с Люба и Арт :)

Сафо, и аз така предположих! Благодаря!

Да, никой на никого не е длъжен, но много са хората, а малко са човеците!

И за учителите, преподавателите, и за всички останали професии е валидно това, което е казал народът съвсем ясно и точно - "от всяко дърво свирка не става".

Светли празници! 💖

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Научна кариера и образование
« Отговор #57 -: Април 30, 2021, 06:21:17 pm »
Не, човеците не са малко, стига да си отворен и към тях, а не да се фокусираш върху хората.