Автор Тема: Паралел между планети в домицил и екзалтация  (Прочетена 4723 пъти)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Паралел между планети в домицил и екзалтация
« Отговор #15 -: Декември 24, 2013, 11:04:03 am »
 Тронът на марс в скорпион е нощният му трон, тогава пак ще трябва да въртим около дневно, нощно раждане.
Виж, за венера и аз имам опасения/съмнения....

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Паралел между планети в домицил и екзалтация
« Отговор #16 -: Декември 24, 2013, 12:07:18 pm »
всъщност знака Везни ми е много интересна...единствение "над'личностен" знак
за съжаление нямам много инфо..въпреки че много неща са изписани за тях...за каляската на фа'етон..

Сред трите знака, където Венера има есенциални достойнства, Везните най-малко бих свързала с влиянието на тази планета.

Интересно, но по мои наблюдения сред представителите на този зодиакален знак, вкл. и стелиумни, много по-често се случва да има юристи и хора, избрали по-прагматични професии, отколкото творци и изкуствоведи. Което за мен лично е доказателство за силата на Сатурн в този знак.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Паралел между планети в домицил и екзалтация
« Отговор #17 -: Декември 24, 2013, 12:13:11 pm »
Самата тема - с "екзалтациите" винаги ми е била интересна....

...преди време бял попаднал на инфо за произхода на есенциалните достоинства
- за това - защо Юпитер екзалтира в 13ти градус Рак (и как градуса се свързва в разливите на Нил)
- за това - защо Марс бил на трон в Овен; и защо се чувства "заточен" във Везни - обяснението уж просто-
....защото в този месец Марс е най-отдалечен от земята т.е. най-слабо би следвало да ни оказва въздействие?

всъщност знака Везни ми е много интересна...единствение "над'личностен" знак
за съжаление нямам много инфо..въпреки че много неща са изписани за тях...за каляската на фа'етон..
За Юпитер-точно в съседния форум питах, аджеба защо и по коя планетарна логика екзалтира в рак.  Да, юпитер единствен има по-малко топло и влага, за разлика от слънце,марс/огнения тригон/ и все пак, още не стигам до цялост.Сега виждам.от Нила ще да е...основите на астрологията от халдейско време са се променили като през развален телефон. Вече не знам в коя сиситема да вярвам. Вчера четох Вронский, и той си има =особено" мнение за екзалтациите. Поне има система, логично обоснован е и доказан. Ще му отделя време.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Паралел между планети в домицил и екзалтация
« Отговор #18 -: Декември 24, 2013, 12:53:17 pm »
може и да бъркам...но за Нил и Юпитер  "попаднах" когато писах за "градусите" (в другия форум)
...самият градус, в който екзалтира, го водят Increasing fortune degree...свързват го и най-важната им звезда - Sirius

Цитат

В египетските документи откриваме различни календари, три от които са използвани от всички династии. Слънчевата година била измервана от едно лятно слънцестоене до следващото, а лунната - от новолуние до новолуние за тринадесет последователни цикъла. Звездната година се базирала на наблюдения върху годишния Сотически цикъл - периодичното движение на звездата, наричана от египтяните Сопдет, от гърците Сотис, а от римляните - Сириус.

Най-старите списъци на деканите поставят в началото звездата Сириус, която египтяните наричали Сопдет. Списъкът започва с положението на Сириус в еклиптиката по време на Сотическия цикъл през 2780 г. пр.н.е. и продължава с десетградусови нараствания. В наши дни позицията на Сириус е в 12*59' от Рак според Тропическия зодиак или в 19*15' от Близнаци според Звездния (сидеричен) зодиак.

Древните египтяни измервали звездите според техните движения и променящи се позиции по еклиптиката, а не в тропически (статични) схеми, както правят това повечето съвременни астролози. Според египетската легенда, тъй като "в началото на времето" Сириус изгрява едновременно със Слънцето в лятното слънцестоене, тропическото подреждане на деканите трябва да започва със Сириус на 0* от Рак.


Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Паралел между планети в домицил и екзалтация
« Отговор #19 -: Декември 24, 2013, 11:35:46 pm »
Тронът на марс в скорпион е нощният му трон, тогава пак ще трябва да въртим около дневно, нощно раждане.
Виж, за венера и аз имам опасения/съмнения....

Венера в Риби е...неустоима и в женска ,и в мъжка карта .)))
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Паралел между планети в домицил и екзалтация
« Отговор #20 -: Декември 25, 2013, 10:23:49 am »

Венера в Риби е...неустоима и в женска ,и в мъжка карта .)))

вярно е НЕ- устои-ма,
да се чете няма устои, ма,без феродо :93:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Паралел между планети в домицил и екзалтация
« Отговор #21 -: Декември 25, 2013, 11:02:12 am »

Венера в Риби е...неустоима и в женска ,и в мъжка карта .)))

вярно е НЕ- устои-ма,
да се чете няма устои, ма,без феродо :93:

Е,много яко -факт! :57:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Паралел между планети в домицил и екзалтация
« Отговор #22 -: Декември 25, 2013, 11:16:45 am »
Мъж с Венера в Риби квадрат Марс в Скорпион-хомосексуален
Мъж с Венера в Риби тригон Марс в Скорпион-връзки с мъже и с жени, с доста провокативна външност и поведение (Венерина)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Паралел между планети в домицил и екзалтация
« Отговор #23 -: Декември 25, 2013, 11:20:24 am »
Бисексуалност=Риби

Satin и Gauri,какво ще споделите по факта  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“