Автор Тема: Обидчива ли е Луната ;)  (Прочетена 13378 пъти)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: кои теми ни раняват?!?!
« Отговор #45 -: Септември 16, 2014, 01:24:00 pm »
Ами в ерата на Водолея се очакват тези неща.Дали математически сме в нея е друг въпрос.Уран е егоцентрик,който не се съобразява с чужди правила.Той е реформатор и скандален,неукротим и без предразсъдъци.Нептун е подчинен на саможертвата за другите,благостта,толерантността дори когато е в негов ущърб.Времето е друго,културата на обществото се смени от толерантност,граничеща с мазохизъм в култ към Аз-а,почти слободия. :)
Интересно време и интересни хора.Да не забравяме обаче,че старият управител на Водолей е Сатурн,който съм сигурна ще вкара железен ред след разрухата на електрическия хаос. ;)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: кои теми ни раняват?!?!
« Отговор #46 -: Септември 16, 2014, 01:37:55 pm »
нищо не може да ме рани. не си причинявам емоционални страдания, особено заради чужди глупости и простотии. прекалената чувствителност, драматизирането и вживяването в детайли пречат и ограничават човек.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: кои теми ни раняват?!?!
« Отговор #47 -: Септември 16, 2014, 01:40:16 pm »
Ами в ерата на Водолея се очакват тези неща.Дали математически сме в нея е друг въпрос.Уран е егоцентрик,който не се съобразява с чужди правила.Той е реформатор и скандален,неукротим и без предразсъдъци.Нептун е подчинен на саможертвата за другите,благостта,толерантността дори когато е в негов ущърб.Времето е друго,културата на обществото се смени от толерантност,граничеща с мазохизъм в култ към Аз-а,почти слободия. :)
Интересно време и интересни хора.Да не забравяме обаче,че старият управител на Водолей е Сатурн,който съм сигурна ще вкара железен ред след разрухата на електрическия хаос. ;)

Уран е хуманно настроен преди всичко, също така е толерантен към различията :) Пак казвам важни са мотивите, без значение каква е епохата, какво има вътре в нас и на кое ще позволим да вземе превес

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: кои теми ни раняват?!?!
« Отговор #48 -: Септември 16, 2014, 01:44:42 pm »
Уран е хуманно настроен преди всичко, също така е толерантен към различията :) Пак казвам важни са мотивите, без значение каква е епохата, какво има вътре в нас и на кое ще позволим да вземе превес
Уран е много безпощаден и тесногръд когато тръгне да си прави революциите. ;)
За разрушенията му има сведения,дори да са с човеколюбиви намерения и за общочовешко благоденствие.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: кои теми ни раняват?!?!
« Отговор #49 -: Септември 16, 2014, 01:46:27 pm »
Всяка планета може да има негативна или не чак дотам висша изява - през конкретния индивид, изразяващ съответните качества, включително и прехвалените Юпитер и Уран.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: кои теми ни раняват?!?!
« Отговор #50 -: Септември 16, 2014, 01:49:30 pm »
Всяка планета може да има негативна или не чак дотам висша изява - през конкретния индивид, изразяващ съответните качества, включително и прехвалените Юпитер и Уран.

Затова първите 7 години са най-важни :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: кои теми ни раняват?!?!
« Отговор #51 -: Септември 16, 2014, 01:55:13 pm »
В хороскопа може да се види влиянието на ранната семейна среда, но е трудно да се каже какво възпитание е получил нативът и как ще се изрази впоследствие влиянието на тази среда. Понякога гледаш хора, расли и възпитавани в добри и що годе интелигентни семейства, а са абсолютни простаци в живота.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: кои теми ни раняват?!?!
« Отговор #52 -: Септември 16, 2014, 02:45:03 pm »
А, има и такива - викат им "дебелоглави".  ;)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: кои теми ни раняват?!?!
« Отговор #53 -: Септември 16, 2014, 03:25:37 pm »
Момчета,невъзможно е на опита (Сатурн) да приеме сериозно впечатленията на Меркурий+ученика) с въодушевление като равен.Старото поколение са се вкопчили като булдоци в своето,защото е проверено над непрактичните идеали.
Ал,нито критиката към другите,нито самокритиката е правилната стратегия.Ние (хората) сме едно цяло и всеки трябва да се внедри в обществото,за да му служи. ;)
Ако не е способен обществото ще го изолира. ;)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: кои теми ни раняват?!?!
« Отговор #54 -: Септември 16, 2014, 03:56:33 pm »
GauriGanDevi, хората от предишните поколения... Ами нали аз се държах по същия начин с дадени хора в миналото и какво стана - въпреки цялата ми скромност,самокритичност те не спираха да ме тъпчат по един или друг начин. Така че всичко има две страни,а понякога и повече от две.Ти може да се самокритикуваш,но никой да не го вижда или да го вижда и с умисъл да те измъчва и да цели да те унищожи в прекия и преносен смисъл на думата !

Аз затова ти споменах квадратурата Слънце/Сатурн - да намериш златната среда между егото и липсата на его.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: кои теми ни раняват?!?!
« Отговор #55 -: Септември 16, 2014, 04:02:45 pm »
Аз пък си мисля, че освен средата има и фенотипа. Човек си носи маята от рождение, много малко могат да променят родителите и то ако има почва в детето. Тук не говоря да го научат да се храни възпитано, или да говори правдиво. Не го ли носи отвътре-трудна работа. И човек трудно може да "излезе" от себе си, основният характер се запазва, дълъг живот, голямо развитие, но първопричината е духът, а той не се формира само тук и сега, слязъл е с нещо, което си е имал.

Happy58

  • Гост
Re: кои теми ни раняват?!?!
« Отговор #56 -: Септември 16, 2014, 04:36:05 pm »

И трябва хармонизация, някакъв инструмент (ремедиум), с който то да бъде приведено отново в хармония )в сатва)...За съжаление Рене Жирар вижда като изход единствено опустошителна война, която ще завържи с победата на нов религиозен ред (който ние от нашата камбанария наричаме, между другото фундаментализъм)...Хм! :lol_hitting:

Гаури, ми то това е "от трън та на глог" - замяна на едно с друго. Лично аз не мисля, че това е "избавлението" и според мен, ненапразно идват на помощ Уран, Нептун и Плутон - те явно имат за цел да променят въпросното его (за което пишеш), да "му набият малко канчето" :) - и докато това не се случи, нито война, нито нов ред, нито нов месия, нищо няма да може да промени нещата - промяната трябва да дойде от самите нас, всеки да започне първо със себе си. Примерно - като влезнеш в градския транспорт, да си купиш билетче, а не да казваш "а, те това, онези онова - няма да купувам", или пък "ааа, тук е далавера, няма да купувам" - ами то е бумеранг. И така ... ако всички го направят (включително висшия ешалон), нещата полека-лека ще се променят за добро. Но .. засега такива изгледи няма - явно още не сме стигнали дъното, от което евентуално да се оттласнем :)

Happy58

  • Гост
Re: кои теми ни раняват?!?!
« Отговор #57 -: Септември 16, 2014, 04:56:22 pm »
Да, Хеппи... Ти говориш за духовна революция... И аз съм напълно съгласна, че това е начинът... Безкръвният вариант... Горе просто цитирах една хипотетична визия...въпреки, дайте да си кажем с ръка на сърцето: Днешната емпирична наука много неща не може да ги види... ???

абсолютно!  :08:

дано учените започнат да се променят духовно .... ама няма къде да отидат, и те са подвластни на тримата тузари :) - просто ще стане мнооого, мнооого бавно. А ако не стане, ще повторим Атлантида и ... сначале с летоброенето :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: кои теми ни раняват?!?!
« Отговор #58 -: Септември 17, 2014, 03:21:30 pm »
Аз пък смятам, че са преувеличени тези първи седем години и значението им, Сатин... Човек си има съдба и често сме свидетели на  куриозни несъвпадения между идеално детство и неуспешен живот и обратното...

Не са преувеличени ,защото в периода се изрича първото Не ,което е заявка за наченки на съзнателно изразяване ,започва да се структурира Его-то , Да ,е реактивно изразяване .
В този седем годишен период се случват : първата квадратура на Сатурн,първата опозиция на Юпитер,Уран влиза в живота ти,прогресивна Луна с квадратура  към натална.
Преувеличение има много често около 12 г. възраст или старта на така наречената "тийн зона " -оттам можеш да получиш информация полезна ,относно пропорциите идеално детство и какъв живот -Юпитер/Плутон . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“