Автор Тема: Манията и кога прекаляваме  (Прочетена 2242 пъти)

Rahu

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 48
  • спри да гледаш и започни да виждаш
Манията и кога прекаляваме
« -: Декември 26, 2013, 06:13:06 pm »
;)
« Последна редакция: Март 29, 2016, 10:43:13 am от Rahu »

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Манията
« Отговор #1 -: Декември 26, 2013, 06:26:06 pm »
...и склонността ни...да (по)прекаляваме ;D
плутон, ранено слънце, луна...юпитер раздува...много акценти в картата в огнената, или водна стихия...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Манията
« Отговор #2 -: Декември 26, 2013, 06:26:13 pm »
Има различни мании и съответно за всяка от тях можем да набедим различна планета или комбинация от планети, ако става въпрос за някой по-особен случай.  ;D

Плутон често го набеждават в маниакална пристраст(е)ност. Но Плутон е надличностна планета, а не би ли трябвало първо да тръгнем от персоналното? С психосоматиката свързват Луната. Меркурий е посредник между субективния ни свят (Луна) и обективната реалност (Сатурн). В резултат на какво и защо се стига до маниакални състояния, при всеки различни?

Мания за съвършенство --> поставете астрологична диагноза, моля.  :017:
« Последна редакция: Декември 26, 2013, 06:27:52 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Манията
« Отговор #3 -: Декември 26, 2013, 07:02:40 pm »
А Раху? Северния лунен възел имам предвид. Не се ли свързва и той с вманиачаването?
« Последна редакция: Декември 26, 2013, 07:04:22 pm от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Манията
« Отговор #4 -: Декември 26, 2013, 07:19:32 pm »
Двата възела индийците ги свързват с addictions, които се разпростират далеч отвъд зависимостите към определени субстанции. Това могат да бъдат и психологически зависимости, внушения и самовнушения, маниакални състояния, силна привързаност към нещо.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Манията
« Отговор #5 -: Декември 27, 2013, 09:28:58 am »
мании/ Дева,6 дом/+ пристрастеност,крайности/скорпи,8 дом/, със два стелума там съм - маниакално пристрастена,е астрологията ми даде посоката ,  избора към какво и като всяка пристрастеност ще е до гроб ,не се оплаквам от диагнозата,удоволствието е изцяло мое,
дева-полезност и помощ ,скорпито -в криза и безпомощност :72: а юпитер в 9 дом,в тригон към девата и опозе на скорпито ми дава смисъла на това да дарявам свободното си време на другите,а не в това да чистя до блясък,да съм хипохондричка или да се крашвам заради адреналина в екстремни спортове,така,че няма нищо лошо в маниакалната пристрастеност стига избора да е успешен :72: тук вече са замесени сатурн водолейски в 6 дом и уран дева в 1 дом ;)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Манията
« Отговор #6 -: Декември 27, 2013, 05:56:46 pm »
2/8 ,Телец/Скорпион,Венера/Плутон ,притежание ,алчност ,"пълни ръце" .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Манията
« Отговор #7 -: Декември 27, 2013, 11:18:09 pm »
2/8 ,Телец/Скорпион,Венера/Плутон ,притежание ,алчност ,"пълни ръце" .

Да да-това е едно такова...заучено положение
Те затова повечето книжки за възлите 2/8 телец/скорпион-научете се да не се вкопчвате и др.подобни пишат
Няма такъв филм, моите мании продължават макс седмица, всичко, което ме върне втори път при него, евентуално може да претендира за траен интерес, но не и за мания

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Манията
« Отговор #8 -: Декември 27, 2013, 11:33:41 pm »
2/8 ,Телец/Скорпион,Венера/Плутон ,притежание ,алчност ,"пълни ръце" .

Да да-това е едно такова...заучено положение
Те затова повечето книжки за възлите 2/8 телец/скорпион-научете се да не се вкопчвате и др.подобни пишат
Няма такъв филм, моите мании продължават макс седмица, всичко, което ме върне втори път при него, евентуално може да претендира за траен интерес, но не и за мания

Твоите мании ,които са по две седмици,ги сложи в графа "Мис Каприз"   ;)
А ,сега като си седнеш удобно на д...то у дома ,на твоето си ,ама само твое местенце,кътче ,даващо ти сигурност ,докато "пътуваш/сърфира" напосоки във всичко (Венера Козирог на ИЦ ,съвпад Луна) ,след като си пропътувала онези "пътища/срещи/информация" ,които ти вдигат адреналина на мах -Марс в Близнаци в 9-ти с Нептун,Плутон ...може да си извадиш книжките със заучените положение и да четеш за добро настроение   ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Манията
« Отговор #9 -: Декември 27, 2013, 11:37:48 pm »
За какви -мании говорим, защото има различни?

Преминаващи в по-лека или по-тежка форма?  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Манията
« Отговор #10 -: Декември 27, 2013, 11:42:55 pm »
Тежката форма ,вече граничи с биполярно разстройство   ,клинична депресия и разни други "безалкохолни " .... :57:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Манията
« Отговор #11 -: Декември 27, 2013, 11:45:10 pm »
Амчи, Рени, в описаното от теб няма нищо нестандартно, кой не обича да пътува и после да се върне в любимия фотьойл с книжка в ръка
Чакам описание за манията на моте скорпионски/телешки, 2/8 домни възли :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Манията
« Отговор #12 -: Декември 27, 2013, 11:52:45 pm »
Защо приравни нестандартно с мания ?1?
И харесвам просто нещо -трябва да си вкопчен ,обсебен...от същото до ..."болест" както се казва  )))

Отговарям ти за пътуването и книжката-аз не обичам този порядък  ;)


"Да излекувам тайните/табута "
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Манията
« Отговор #13 -: Декември 28, 2013, 12:04:03 am »
"Да излекувам тайните/табута "

Възможно, но чак мания
А защо приравних-манията не е обичаен интерес, т.е. Е необичаен интерес :)