Автор Тема: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз  (Прочетена 29643 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #45 -: Декември 28, 2013, 11:15:24 am »
Не "към", а "заради"
Пресен пример: отиваме на лекар за хрема, а той-в случая тя, ни обяснява, че нищо чудно да имаме проблем с бъбреците  :021:
Ти би ли се усмихвала на тая жена?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #46 -: Декември 28, 2013, 11:21:09 am »
Лили каза маска....
Сваляме ли я от време на време или с нея се свързваме със света ?!?  )))

Някъде бях чела, че Асцендентът е маската ни пред света. Чудя се дали да се съглася, според мен има по-дълбоко значение.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #47 -: Декември 28, 2013, 11:39:29 am »
и често отговарям-"добре ,добре,три дни преди смъртта"....да поизпънем бръчките за кратко :93:

Стреличке, от твоето чувство за хумор по-добра терапия срещу бръчки няма  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #48 -: Декември 28, 2013, 11:46:24 am »
Колко дълбоко маската се е сляла с нашето Аз ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #49 -: Декември 28, 2013, 12:02:53 pm »
Колко дълбоко маската се е сляла с нашето Аз ?!?

Толкова дълбоко, доколкото си мислиш, че имаш нужда от нея.

Като цяло в обществото не приветстват естествеността, но в социума има други правила и порядки, това е друга тема.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #50 -: Декември 28, 2013, 03:13:39 pm »
Колко дълбоко маската се е сляла с нашето Аз ?!?

Толкова дълбоко, доколкото си мислиш, че имаш нужда от нея.

Като цяло в обществото не приветстват естествеността, но в социума има други правила и порядки, това е друга тема.

А ,ако маската на даден човек е точно тази маска ,маската на естествеността ?!? )))
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #51 -: Декември 28, 2013, 03:39:43 pm »
Рени, вариант е :)
При огнените доминанти най-често съм го виждала

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #52 -: Декември 28, 2013, 03:42:15 pm »
Рени, вариант е :)
При огнените доминанти най-често съм го виждала

Факт е... ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #53 -: Декември 28, 2013, 05:16:22 pm »
Струва ми се ,че има едно неразбиране за асцендента. "Маска" е условно казано. Ако слънцето е социалната реализация, духа, осъзнаването....Луната-социална адаптация, домашен живот, вътрешен психически свят...на Асцендента приписват други страни-търсене и намиране на индивидуалността, нещо като дхарма, например. И-ориентиран към бъдещото развитие на човека.
Отговаря на мунданен първи дом-овен-да изградиш себе си като личност според знака. Индивидуалност, по-фин, профилиран нюанс на човека.
Лицето за пред света, не маската.С него ни виждат-по качествата на зодиакалния му знак, а не по слънце, когато се запознаваме, когато се явяваме на интервю и др. На първо четене не можем да пуснем другия във вътрешния си свят, камо ли в душата. трябва и време, асц. е "на пръв поглед" в този случай, първото впечатление.
Като част от осите, а те са и външната съдба, асцендентът определя и нашата роля в семейството, тук говоря за детството. Ако си с асц. Риби напр. дори и бидейки Лъв по слънце, ще трябва да разбираш, без да съдиш, да правиш жертви, макар и да си дете.
Слънчев овен с асц везни, ще реализира себе си само, ако първо намери хармонията и баланса на "ние". Но това е било условие още в детството му, кога го е осъзнал е друга тема.
Асцендентът е свързан и с професионалната реализация, т.е. пак и с още персонализиране, фина настройка на човешката индивидуалност, вероятно, ситуирана в обществото. Сами със себе си, в къщи, можем и да забравим за него .
Аз го приемам като роля-задача.
Иначе, който е неискрен  или хлъзгав като човек, един воден асцендент няма да му помогне, или попречи, той прави избор дали ще вземе дълбочината, психичността, или друго. Той си е такъв-отделният човек, дай бог, да еволюира. :)
Приемам хороскопа , и в частност асцендента, като урок, задача, път, задължение за този ми живот. Но нали от ранна възраст имам склонности-на характера, слабости, възможности, способности.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #54 -: Декември 28, 2013, 05:17:42 pm »
Човек, който вътрешно се чувства скован, трудно ще симулира естественост. Струва ми се, че тази спонтанност трябва да ти идва отвътре. А да изнася театрални постановки всеки може, просто на някои по-малко им личи изкуствеността.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #55 -: Декември 28, 2013, 05:20:21 pm »
Човек, който вътрешно се чувства скован, трудно ще симулира естественост. Струва ми се, че тази спонтанност трябва да ти идва отвътре. А да изнася театрални постановки всеки може, просто на някои по-малко им личи изкуствеността.
Да, исках да реабилитирам асцендента просто. :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #56 -: Декември 28, 2013, 05:24:56 pm »
По мои наблюдения - Сатурн по оста АС/ДС затруднява спонтанността, но и симулацията на такава също. В повечето случаи все е в някаква поза, докато не се отпусне, а това се допуска с малцина избрани.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #57 -: Декември 28, 2013, 05:29:16 pm »
По мои наблюдения - Сатурн по оста АС/ДС затруднява спонтанността, но и симулацията на такава също. В повечето случаи все е в някаква поза, докато не се отпусне, а това се допуска с малцина избрани.
След урановата опозиция ,тези хора могат да решат и да наваксат. Наистина с ъглов сатурн не е лесно да си небрежен веселяга.
Най -спонтанни, като се замисля, наистина съм виждала хората с огнен асцендент, но при някои има онова самообожествяване, за което говори Саспортас. Ако обаче са и щедри и хуманни към другите, аз лично им прощавам.
Познавам суперестествени/ама то не им и пука/ водолеи.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #58 -: Декември 28, 2013, 05:33:00 pm »
Огнен Асцендент в съчетание с огнено/въздушно Слънце или Луна, иначе може да е само маска.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #59 -: Декември 28, 2013, 06:04:17 pm »
И аз съм хващала интересни неща и по лунна, и по слънчева домификация. Определено си струва да се разгледа заедно с асцендентната.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui