Автор Тема: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз  (Прочетена 30268 пъти)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #75 -: Януари 03, 2014, 10:58:54 pm »
Разбрах, тенкс. :)

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #76 -: Януари 03, 2014, 11:00:30 pm »
Разбрах, тенкс. :)

какво разбра?

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #77 -: Януари 03, 2014, 11:08:15 pm »
Разбрах, тенкс. :)

какво разбра?
Опс, споко-това което питах разбрах. Нищо лошо, или излагащо, напротив.
Друго, сатурн ти е връз слънцето ми, понякога може да изглеждам незряла в изказвания, мнения, за теб. Аз пък се уча от конструктивния ум на хората със сатурнов акцент.
Исках да видя при теб дали слънцето "тежи " повече, от сатурн, но то е в дома на сатурн, те са антиподи, то управлява включения лъв в 8-пак трудно за изява. Затова пък успехите и постиженията ти може да са подплатени с труд в смисъла на сатурн, трайни.
« Последна редакция: Януари 03, 2014, 11:37:03 pm от enigma »

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #78 -: Януари 03, 2014, 11:16:17 pm »

Опс, споко-това което питах разбрах. Нищо лошо, или излагащо, напротив.
Друго, сатурн ти е връз слънцето ми, понякога може да изглеждам незряла в изказвания, мнения, за теб. Аз пък се уча от конструктивния ум на хората със сатурнов акцент.
Исках да видя при теб дали слънцето "тежи " повече, от астурн, но то е в дома на сатурн, те са антиподи, то управлява включения лъв в 8-пак трудно за изява. Затова пък успехите и постиженията ти може да са подплатени с труд в смисъла на сатурн, трайни.

 :012: не съм неспокойна, нито има значение дали е лошо, със сигурност е добро, защото е друга гледна точка, та - питах от любопитство
да, не мисля, че Слънцето има превес над Сатурн, за съжаление

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #79 -: Януари 03, 2014, 11:28:07 pm »
Abroad,според теб Enigma как те вижда или по-точно какво видя първо у теб ? ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #80 -: Януари 03, 2014, 11:30:24 pm »
Abroad,според теб Enigma как те вижда или по-точно какво видя първо у теб ? ;)

ами, не мисля, че много ме "вижда", нито пък я интересувам особено :012:

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #81 -: Януари 03, 2014, 11:38:11 pm »
Що така? :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #82 -: Януари 03, 2014, 11:38:45 pm »
"Видя"/попита за  Слънце /Лъв -Сатурн ,а сега я попитай какъв й е АСЦ .

Не става въпрос дали те "вижда" или я интересуваш ,по темата ,по темата говорим... ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #83 -: Януари 03, 2014, 11:44:08 pm »

Не става въпрос дали те "вижда" или я интересуваш ,по темата ,по темата говорим... ;)

напротив, има голямо значение - аз, например, нямам мнение за някой/нещо, което не "виждам", не ме интересува, не отразявам, с други думи
и не само - може да нямам мнение, защото поради някаква причина ми липсва обективност, за да си създам такова ;)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #84 -: Януари 03, 2014, 11:49:24 pm »

Не става въпрос дали те "вижда" или я интересуваш ,по темата ,по темата говорим... ;)

напротив, има голямо значение - аз, например, нямам мнение за някой/нещо, което не "виждам", не ме интересува, не отразявам, с други думи
и не само - може да нямам мнение, защото поради някаква причина ми липсва обективност, за да си създам такова ;)

Добре ,за теб има значение -извинявай  .

Но посоката тук е АСЦ ,как виждаме света/другите  от тази точка и те как ни виждат,затова зададох този въпрос и като разбереш кой е АСЦ на Enigma ще добием практика по казуса  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #85 -: Януари 04, 2014, 06:54:05 pm »
Използвах символично "прозорец" за Асцендента ,защото първото ни впечатление за света е оттам,"събуждайки се"  ,както и на света за нас,а другите влизат в този същият свят.
Да,а това как ни приемат тези другите в живота си, е къде попада нашия АСЦ в тяхната карта.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #86 -: Януари 06, 2014, 09:24:38 am »
Колко дълбоко маската се е сляла с нашето Аз ?!?

Четох някога си мнение на Гали, че след определена възраст на лицето ни започва да се отразява доколко маската ни за пред света е била в съответствие с вътрешната ни същност - доколко сме били верни на себе си. Както сме си показвали асцендента от най-ранна детска възраст, така идва някакво време след 30-те, когато навън започват да изпълзяват и другите ни работи - слънца, луни, темпераменти. Не сте ли срещали хора, които нямат нищо общо със снимките си от тийнеджърските години? Или такива, на чиито лица с възрастта се задълбочават някакви фрапиращи диспропорции - сякаш лявата и дясната половина на лицето са на съвсем различни хора? Дали е поради дисхармонични отношения или "невиждане" между Асц./управителя му и Слънце, да речем?

Е, разбира се, не говорим за съвременни звезди - там пластичната хирургия възстановява хармонията.
De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #87 -: Януари 06, 2014, 09:54:42 am »
Да, имаме един семеен приятел, който с времето заприлича на животно
Ако това е критерий, аз лично не съм се променила на грам, освен типично възрастовите изменения-по-суха кожа, бръчици тук-там, даже и дрехите от 10 клас ми стават

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #88 -: Януари 06, 2014, 10:08:50 am »
За себе си мога да споделя, че не наблюдавам подобни диспропорции с времето поради плавно протичащата енергия Слънце тригон АСЦ(точен), но се среща често объркване и учудване у хората, които ме познават за резките амплитуди в поведението ми - опозиция У1-У7.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #89 -: Януари 06, 2014, 10:12:37 am »
Diyana,не бях се замисляла наистина върху това ,което споделяш ,но ме заинтригува и проверих 2-3 карти.Наистина има  квадратури на У1 и/или Слънце с АСЦ и/или планета в 1-ви дом.Аз не съм променена като  излъчване ,визия-нямам твърде аспекти към АСЦ .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“