Автор Тема: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз  (Прочетена 29728 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #90 -: Януари 06, 2014, 02:16:40 pm »
АСЦ Везни -трудно място за този знак ,"залязващ АСЦ "...

'Коя маска си слагам-моята,твоята или нашата ?!? " ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #91 -: Май 03, 2022, 04:19:25 pm »
Асцендентът е прозорецът, през които ни виждат. Нашата социална роля, гледна точка при взаимодействие със средата. Десцендент - през какъв прозорец виждаме другите.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7343
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #92 -: Май 04, 2022, 01:00:54 pm »
Асц. близнаци,Луна в 1ви,Венера от 10 ти хвърля квадрат към асц. Нептун е опозиция, Меркурий е в тригон.
Сатурн е полусекстил, Юпитер е в аспект 150*,Уран е в тригон, 4*орбис.
Много аспектирана точка ми е асц. Промени, смяна на настроения, състояния, нервност, ума работи непрекъснато. Ръцете също.
Меркурий в 9ти дом, близо до МС.
Триплицитетни управители Сатурн и Юпитер, 12/6ти домове.
« Последна редакция: Май 04, 2022, 01:04:28 pm от Сафо »

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 376
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #93 -: Декември 24, 2022, 03:18:03 pm »

Четох някога си мнение на Гали, че след определена възраст на лицето ни започва да се отразява доколко маската ни за пред света е била в съответствие с вътрешната ни същност - доколко сме били верни на себе си. Както сме си показвали асцендента от най-ранна детска възраст, така идва някакво време след 30-те, когато навън започват да изпълзяват и другите ни работи - слънца, луни, темпераменти. Не сте ли срещали хора, които нямат нищо общо със снимките си от тийнеджърските години? Или такива, на чиито лица с възрастта се задълбочават някакви фрапиращи диспропорции - сякаш лявата и дясната половина на лицето са на съвсем различни хора? Дали е поради дисхармонични отношения или "невиждане" между Асц./управителя му и Слънце, да речем?

Е, разбира се, не говорим за съвременни звезди - там пластичната хирургия възстановява хармонията.

Вадя тема от нафталина, но ми направи впечатление този коментар, защото при мен случаят е точно такъв - нищо общо с човека/лицето/тялото от преди години. Плюс силно изразена диспропорция на двете половини. Сега ще кажете, че е от близнаците и че се показват всичките същности едновременно  :D дали дългият плутонов престой върху десцендента има пръст в това? Уран тепърва настъпва към слънцето ми, а аз планирам да събирам пари за пластики. Страшна работа!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7343
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #94 -: Декември 24, 2022, 04:11:14 pm »
Лисана,останала съм с впечатление,че си млада жена.Възможно е Плутон опозиция асц да активира негативен поглед към себе си,но мисля,че трябва упр.на асц да е активиран,по натал,дирекция,прогресия.Прогресивен,дирекционен асц в кой знак е и какви аспекти прави,или какво вижда?

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 376
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #95 -: Декември 25, 2022, 11:05:54 pm »
Весели празници преди всичко! Бъдете здрави и щастливи :-*
Сафо, не съм на много години, да. Просто разликата е на лице. Преди много тънка и кокалеста по близнашки, сега вече кръгличка по асц. За щастие има и разлика в муцуната ми защото имах много тънка и грозна устичка с редки малки зъби като ученичка/студентка. Сега се е пооправила. Имам увисване на клепачите в различна степен и двете ми очи изглеждат различно отворени и с различна форма :( изглеждат едни такива тъжни и увиснали....и много искам да ги оправя...
Знам, че много жени особено славянки имат такъв проблем, просто ми се иска на моите години да съм малко по-добре. Като остарея кой знае как ще е щом сега е така.
Иначе асц. по прогресия е в лъв от доста време, не прави точни аспекти сега, но отсреща в 6ти имам група Уран и Сатурн в съвпад с Нептун. Прогресивно слънце смени знак и отскоро е в Рак в 12 дом.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1186
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #96 -: Декември 26, 2022, 02:48:40 pm »
А според вас защо и на какво се дължи тази промяна във външния вид, ако я има? На Уран?
Аз с моя рибешки асц, висок Нептун и трета смяна на прогресивен асц съм си цял живот същата, без промяна от снимките на 3 години досега.
Не казвам, че не съм остаряла, а че не съм се променила и няма начин да ме ме познаеш, ако си ме виждал през соца.

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 376
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #97 -: Декември 26, 2022, 03:10:24 pm »
Бих заподозряла Уран - на мен скоро ми е квадратил асцендента откъм МС. Него виждам като веещ байряка на промените- нищо, че не е лична планета. При съвпада му с МС започнах сериозния си трудов стаж (и смених за няколко години 1 трудова книжка мизерни длъжности къде ли не). Друг фактор - повече подвижни знаци. При мен тези оси и знаци са акцентирани. Може би промяната във външния вид е свързана и с лично възприятие, но съм съгласна, че и аз познавам много много хора, които като изключим видими признаци на годините, са си същите от деца.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #98 -: Декември 26, 2022, 07:17:13 pm »
Или такива, на чиито лица с възрастта се задълбочават някакви фрапиращи диспропорции - сякаш лявата и дясната половина на лицето са на съвсем различни хора? Дали е поради дисхармонични отношения или "невиждане" между Асц./управителя му и Слънце, да речем?

Чисто анатомично отвъд астрологията - няма как да има идеална симетрия в човешкото тяло. Лявата и дясната половина са различно развити, обикновено дясната страна е по-развита. Както казваше един проф. по физиология "симетрията е създадена от архитектите и не е приложима за човешкото тяло". Стремежът на определени клонове в медицината да правят бизнес, налагайки поредната изкуствено-перфектна визия е друг въпрос :)
Носът и ушите не спират да се променят до зрелостта.
От друга страна аз бих отнесла тези промени към хормоните, тъй като те контролират всяка с-ма в човешкото тяло ::)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7343
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #99 -: Декември 26, 2022, 08:20:41 pm »
Весели празници преди всичко! Бъдете здрави и щастливи :-*
Сафо, не съм на много години, да. Просто разликата е на лице. Преди много тънка и кокалеста по близнашки, сега вече кръгличка по асц. За щастие има и разлика в муцуната ми защото имах много тънка и грозна устичка с редки малки зъби като ученичка/студентка. Сега се е пооправила. Имам увисване на клепачите в различна степен и двете ми очи изглеждат различно отворени и с различна форма :( изглеждат едни такива тъжни и увиснали....и много искам да ги оправя...
Знам, че много жени особено славянки имат такъв проблем, просто ми се иска на моите години да съм малко по-добре. Като остарея кой знае как ще е щом сега е така.
Иначе асц. по прогресия е в лъв от доста време, не прави точни аспекти сега, но отсреща в 6ти имам група Уран и Сатурн в съвпад с Нептун. Прогресивно слънце смени знак и отскоро е в Рак в 12 дом.
Лисана,асц носи характеристиките на знака в който се намира и неговите управители.Ти си асц Рак-какво е характерно за този знак.Луната е управител,къде се намира и какви аспекти прави.Ти си дневно раждане,а триплицитетния управител на рак е Венера.Къде е Венера и какви аспекти прави.Важна е и термата в градуса на асц.
Например аз съм асц близнаци,3*-терма на Меркурий.Натално Меркурий е във водолей и вижда асц-2*на водолей.Дневно раждане съм-Сатурн е управител на триплицитет,а той е в телец-3*.Има над какво да помислим,да.
« Последна редакция: Декември 26, 2022, 08:27:03 pm от Сафо »

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #100 -: Декември 28, 2022, 06:39:56 am »
Според мен неслучайно е казано "Очите са огледало на душата". Дали визуално човек е същия като преди "н" на брой години и можеш да го познаеш, дори и да не сте виждали дълго време или изглежда съвсем различен, зависи от вътрешния му свят, самооценка.  От това как се чувства, възприема може да видиш по излъчването му, отразява се и на начинът му на обличане, личен стил, маниер на поведение. Доколко те си остават сходни, разгръщат се или като че ли нямат нищо общо с някакъв предишен момент от времето.

Физическите разлики - нещо на хормонално ниво ?

На младоликите за възрастта си хора не им е уморена, посивяла, остаряла, неудовлетворена душата. Затова успяват да запазят младежкото си излъчване, детското в себе си. Лелките и чичковците дори на 35 години, са претопили своята индивидуалност. Облъскани от живота. На тези, които се разхубавяват и придобиват колорит с годините, с тях както казват стават като доброто вино, в което само узряват и реализират по най-добър начин вкусовите си качества.

Астрологични показатели и външен вид
https://www.facebook.com/zvezdnarakovina/posts/125508570354077
« Последна редакция: Декември 28, 2022, 09:03:36 am от starinthenightsky »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #101 -: Декември 28, 2022, 09:51:22 am »
Да остаряваме като катедрали- защо  ::)
ами кодирано е в тях - асиметрия -дясната им половина винаги е по-висока от лявата
дали е случайност :)съответствие с дясната половина на човешкия мозък,каквото отвътре,това и отвън
монах от Атон е казъл:"Няма случайност,това е другото име на Бог,когато иска да остане анонимен..."
Пластичните операции какво корегират  и защо не се харесваме,външната дисхармония,показва вътрешна дисхармония
 човек е триединен Дух-Душа и тяло,с корекция на 1/3 от същността ни-най-нисшата-тленната, дали ще променим нещо в останалите 2/3 по-висши същности

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7343
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #102 -: Декември 29, 2022, 05:53:08 am »
Да остаряваме като катедрали- защо  ::)
ами кодирано е в тях - асиметрия -дясната им половина винаги е по-висока от лявата
дали е случайност :)съответствие с дясната половина на човешкия мозък,каквото отвътре,това и отвън
монах от Атон е казъл:"Няма случайност,това е другото име на Бог,когато иска да остане анонимен..."
Пластичните операции какво корегират  и защо не се харесваме,външната дисхармония,показва вътрешна дисхармония
 човек е триединен Дух-Душа и тяло,с корекция на 1/3 от същността ни-най-нисшата-тленната, дали ще променим нещо в останалите 2/3 по-висши същности
Стреличка,мълчиш,мълчиш,но като кажеш нещо е толкова на място и точно!Накара ме да се замисля.Благодаря! :-*

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2096
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #104 -: Декември 30, 2022, 05:52:05 pm »
Аз съм асиметрична откак се помня- голяма разлика между двете половини на лицето, гърди, стъпала, длани. Едното ми ухо е щръкнало и разгънато, едното око - по- широко и с по- дълги мигли, веждите са ми с различна дължина и дебелина. Лявата ми половина е по- красива.😂
Правила съм експеримент- разполовявам лицето на снимка и правя нови от две леви и две десни половини- коренна разлика!
Другото, което често забелязвам - на снимки в много случаи лицето ми попада наполовина в светлина, наполовина в сянка. Точно като Луната.
Имам много остър поглед, ако гледам с него - старея, ако съм по- зареяна - младеж.
Ако дотографът ми е близък и приятен, съм ОК, ако ме напряга- личи ми.
Не правя драма от остаряването- прекрасно виждам промените , но не бих хукнала за филъри, ботокс, пластики.
« Последна редакция: Декември 30, 2022, 05:54:07 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...