Автор Тема: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз  (Прочетена 26288 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Всичко започва и завършва с него,"диригентът" на нашия живот...
Е ,кой с какво дирижира,какъв тип хора ангажира,какво промотира,как ни характеризира...?!?  ;)

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #1 -: Декември 27, 2013, 09:50:32 pm »
не мисля, че е всичко
и кофти, ако Слънце/Луна нямат връзка с АС, СЛВ донякъде помага, но само донякъде
а, иначе - благадаря ти за относително положителната тема по празници, току си мислех да пусна една с името "Цветя", само да се отърва от такива като затвори и разни:), че мъката по пранзниците, която лъха от всякъде е напълно достатъчна, няма нужда да я повдигаме излишно

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #2 -: Декември 27, 2013, 09:56:28 pm »
Днес тъкмо една позната ми разправяше за силата на положителните утвърждения (за мен - самовнушения  ;D), прави ми се на личен психолог.

Та какво за Асцендента, Рени? Вярно е, че дирижира цялата домификация в хороскопа, накъде без него в анализите...
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #3 -: Декември 27, 2013, 10:41:07 pm »
Не знам дали ми е от изгряващия знак, просто съм свикнала да назовавам нещата с истинските им имена. Какъв е смисълът да казвам, че всичко е перфектно, било то и заради положителното утвърждение, с което съм щяла да привлека съответните енергии? Във външния свят, изтъкан от фалш и куртоазия, всеки те пита с усмивка "как си", без да го е грижа за теб. Тенк ю, айм найс! - друг отговор не се очаква, да кажеш нещо различно е в разрез с етикецията.  ;D

Ех, що не се родих с изгряващи Везни или Близнаци?  ???
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #4 -: Декември 27, 2013, 10:51:49 pm »
не мисля, че е всичко
и кофти, ако Слънце/Луна нямат връзка с АС, СЛВ донякъде помага, но само донякъде
а, иначе - благадаря ти за относително положителната тема по празници, току си мислех да пусна една с името "Цветя", само да се отърва от такива като затвори и разни:), че мъката по пранзниците, която лъха от всякъде е напълно достатъчна, няма нужда да я повдигаме излишно

О* Овен е някъде там....Старт ! ;)

Каза цветя..ти имаш цвете от "оранжериите "на Нептун на прозорчето .... ;)
Как е гледката към света през това цветенце ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #5 -: Декември 27, 2013, 10:53:20 pm »
При вас има много нови нива, тоест други паралели на лабиринта

И на всеки кръстопът те чакат съдници.  ;)

Но не е достатъчен само изгряващ Скорпион, трябва и доминантен Плутон да има за такъв сценарий.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #6 -: Декември 27, 2013, 10:55:31 pm »
Днес тъкмо една позната ми разправяше за силата на положителните утвърждения (за мен - самовнушения  ;D), прави ми се на личен психолог.

Та какво за Асцендента, Рени? Вярно е, че дирижира цялата домификация в хороскопа, накъде без него в анализите...

Интересно ми е как една и съща диригентска" палка" дирижира по различен начин,има ли възможност същата тази' палка" ,да обхване потенциала на целия оркестър...ей такива неща  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #7 -: Декември 27, 2013, 11:00:05 pm »
...обикновено хората бягат като дявол от тамян от "истината"

Истината е удар по егото, ако човек не е готов да я чуе, осмисли и приеме.

Но ти предпазливо си я обградил с кавички.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #8 -: Декември 27, 2013, 11:04:52 pm »
Затова не харесваш позитивните простотии, ами-не са реални, така е.

Харесвам позитивното в живота, стига да не е лъжовно и да не е с цел да се създаде фалшиво впечатление.

Съдниците са по Сатурн, вероятно проблем с неговата интеграция в хороскопа. При мен същият е в доста издигната позиция, има и аспект със светило.

При хора с Плутон в конфигурация със светилата съм забелязала такава тенденция, не го споделям само от личен опит. Много обичат да ни съдят и да ни дават оценка за това, което изпитваме. Но без да им стиска поне за миг да се озоват в нашите обувки и да изпробват същата тояга на гърба си.



« Последна редакция: Декември 27, 2013, 11:07:13 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #9 -: Декември 27, 2013, 11:07:22 pm »
Дотук разбрах ,че "диригента" Скорпион неохотно предлага на публиката "суровата истина" ,защото очаква да бъде отхвърлен на предпремиерата ... ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #10 -: Декември 27, 2013, 11:11:29 pm »
Да ти кажа, Рени, истина в обвивка от розов захарен памук все още не съм срещала.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #11 -: Декември 27, 2013, 11:18:23 pm »
P.S.   любов, но скорпионска...казало таралежчето и гушнало балона...

Балонът да не е бил юпитеров? Те бързо се пукат.  ;D

Таралеж не си ли пипал? Под бодлите им се крие много меко и уязвимо тяло.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #12 -: Декември 27, 2013, 11:20:01 pm »
Лили ,ти няма как да я видиш така-АСЦ  ;)...Ако Нептун беше близо до АСЦ ,тогава ресниците ти щяха да попърхват и поне за миг щяха да уловят ,е не чак розовото на памука ,но отсянката му ;)

Към съдниците ,'що забравяме и Венера ?1?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #13 -: Декември 27, 2013, 11:21:42 pm »

Каза цветя..ти имаш цвете от "оранжериите "на Нептун на прозорчето .... ;)
Как е гледката към света през това цветенце ?!?

преди да стигнем до Нептун ще трябва да минем през Венера, после през Юпитер - и така до Луната, до която стигат цветята - но не това е темата, беше АС нали - по него няма сигурността на Луната и блясъка на Слънцето, тук има път, който се налага да извървиш, Нептун откъм 12 помага с куртоазията и театъра, когато е необходимо, а когато стигнем до Юпитер, респективно Венера, респективно Сатурн - балонът се пука и всички карти са на масата, който може да ги понесе - може, който не може - е, да сме живи и здрави :D :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #14 -: Декември 27, 2013, 11:22:16 pm »
Дотук разбрах ,че "диригента" Скорпион неохотно предлага на публиката "суровата истина" ,защото очаква да бъде отхвърлен на предпремиерата ... ;)
Ако няма нищо в скорпион предприемачът значи е -"Повярвай ми, не искаш да знаеш..."Но той си мисли ,че е една детска игра, а не е-нещата са на голо, или на живот и смърт.Предприемачъ, ,другият, респ. просто флиртува с тези неща, защото не знае...
 Просто за мен скорпът е избрал сложна и много надчовешка програма. Затова не ме дразни от ухапването, а Лила дори не хапе....защо?

Защото Нептун не ти дава възможност да разбереш дали ... ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“