Автор Тема: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз  (Прочетена 26271 пъти)

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #15 -: Декември 27, 2013, 11:22:53 pm »
Да ти кажа, Рени, истина в обвивка от розов захарен памук все още не съм срещала.  :)

стига бе, а Нептун в 1ви как е, ведно с Марс в Риби и Юпитер в 7ми

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #16 -: Декември 27, 2013, 11:24:22 pm »
Дотук разбрах ,че "диригента" Скорпион неохотно предлага на публиката "суровата истина" ,защото очаква да бъде отхвърлен на предпремиерата ... ;)

Хахаха :)
Яко
Че и вярно :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #17 -: Декември 27, 2013, 11:25:01 pm »
Лили ,ти няма как да я видиш така-АСЦ  ;)...Ако Нептун беше близо до АСЦ

Имам си и първодомен Нептун, аспектиращ повечето лични планети, но е съвсем към края на дома, по към втори.
Уран изгрява по-близо, но не мога да преценя влиянието на коя планета се усеща по-силно. В "суровата реалност" навън Нептуна го изключвам и карам на Меркурий и Сатурн, няма друг начин.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #18 -: Декември 27, 2013, 11:31:12 pm »
Енигма, Лила не хапе, защото никой не я напада :)
По някои писанки съдя, че ако би я нападнал, не би останала да плачка в ъгъла :)
Много некултурно така да обсъждаме не зад гърба...
Лила, обърни се с гръб за малко :)

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #19 -: Декември 27, 2013, 11:31:58 pm »

Тоест, първо трябва да се признае травмата, да се изрази яд, гняв, ,мъка, то като се извади- се лекува. И тогава-може и да утвърдим нещо предимно на думи. Работата е вътрешна и психологическа.

и аз си мисля, че е така
ама първо гледам да си намеря някой дето разбира, че бол многознайковци се навъдиха, компетентни по всичко
ма не става тъй - всеки следва да си е добър в неговата сфера, не да даваме акъл на архитекта, после на строителя, после на доктора и прочее

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #20 -: Декември 27, 2013, 11:34:32 pm »
Скорпионът, ако никого не хапе, накрая си засмуква отровната опашка и се интоксикира.  ;D

Но в интерес на истината винаги най-добре съм се справяла в ситуации, в които не мога да разчитам на външна подкрепа. В началото винаги има фаза на вайкане и тръшкане (по Риби/Рак), но бързо се мобилизирам и преминавам към действие или противодействие, с оглед на ситуацията.

Абе хапя от време на време, но когато видя, че с положителни утвърждения към отсрещния ефектът е нулев.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12467
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #21 -: Декември 27, 2013, 11:37:11 pm »

Каза цветя..ти имаш цвете от "оранжериите "на Нептун на прозорчето .... ;)
Как е гледката към света през това цветенце ?!?

преди да стигнем до Нептун ще трябва да минем през Венера, после през Юпитер - и така до Луната, до която стигат цветята - но не това е темата, беше АС нали - по него няма сигурността на Луната и блясъка на Слънцето, тук има път, който се налага да извървиш, Нептун откъм 12 помага с куртоазията и театъра, когато е необходимо, а когато стигнем до Юпитер, респективно Венера, респективно Сатурн - балонът се пука и всички карти са на масата, който може да ги понесе - може, който не може - е, да сме живи и здрави :D :012:

Нали не бъркам ,че имаш Нептун в орбис до АСЦ откъм 12 -ти дом,това имах в предвид като "цвете" да споделиш ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #22 -: Декември 27, 2013, 11:39:50 pm »
Що да я провокираме, енигма?
Аз лично провокирам само 2 типа хора-тия, дето си гонят опашките и непознати
Вторите-за да видя къде им е марсът
Другото го водя отговор на чужда провокация :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12467
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #23 -: Декември 27, 2013, 11:41:22 pm »
Лили ,ти няма как да я видиш така-АСЦ  ;)...Ако Нептун беше близо до АСЦ

Имам си и първодомен Нептун, аспектиращ повечето лични планети, но е съвсем към края на дома, по към втори.
Уран изгрява по-близо, но не мога да преценя влиянието на коя планета се усеща по-силно. В "суровата реалност" навън Нептуна го изключвам и карам на Меркурий и Сатурн, няма друг начин.

Уран ,при теб е на "мода" -разтоварва гледката от прозореца към света и на света към теб.Я ,виж как не знаят къде си скрила жилото ,кой ден къде е и какво е  :86:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12467
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #24 -: Декември 27, 2013, 11:46:04 pm »
Да ти кажа, Рени, истина в обвивка от розов захарен памук все още не съм срещала.  :)

стига бе, а Нептун в 1ви как е, ведно с Марс в Риби и Юпитер в 7ми

Тук има морава захаросана пръчка  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #25 -: Декември 27, 2013, 11:48:40 pm »
Я ,виж как не знаят къде си скрила жилото ,кой ден къде е и какво е  :86:

С транзитен Сатурн в 12 дом що отрова се изля... Но сега е баш на Асцендента, още тежи като воденичен камък, но усещам вече и урановия полъх. А Сатурн в известна степен може и да стеснява хоризонта, но не ти дава да пилееш ценна енергия разнопосочно. Никога не съм си представяла, че мога да понеса толкова еднообразен живот, но явно и през такъв етап трябва да преминеш, за да отсееш ненужното.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12467
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #26 -: Декември 27, 2013, 11:58:07 pm »
Я ,виж как не знаят къде си скрила жилото ,кой ден къде е и какво е  :86:

С транзитен Сатурн в 12 дом що отрова се изля... Но сега е баш на Асцендента, още тежи като воденичен камък, но усещам вече и урановия полъх. А Сатурн в известна степен може и да стеснява хоризонта, но не ти дава да пилееш ценна енергия разнопосочно. Никога не съм си представяла, че мога да понеса толкова еднообразен живот, но явно и през такъв етап трябва да преминеш, за да отсееш ненужното.

Имах в предвид натално положение )))

Ооо,аз се чудех 'що толкова силна миграции на отровни влечуги около мен ,а то било от тр.Сатурн в 12-ти  :banghead:
Благодаря Лили,за подсказката -да ги оставя да си щъкат тогава ,тъкмо ще изловят пък гризачите  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #27 -: Декември 27, 2013, 11:59:28 pm »
Изпитват ни, изпитвайки себе си.

При мен по-скоро важи обратното - все някой прави опити да ме изпитва. Но още на старта се отегчавам, защото маските падат бързо и интересът се губи, оттам нататък трябва да симулирам или да изляза от играта.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #28 -: Декември 28, 2013, 12:03:14 am »
 :)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Асцендентът-отправната точка на нашето Аз
« Отговор #29 -: Декември 28, 2013, 12:04:34 am »
Изпитват ни, изпитвайки себе си.

При мен по-скоро важи обратното - все някой прави опити да ме изпитва. Но още на старта се отегчавам, защото маските падат бързо и интересът се губи, оттам нататък трябва да симулирам или да изляза от играта.
А ти къде си по средата на целия този фарс?