Автор Тема: Бихте ли си направили консултация при вас самите  (Прочетена 28908 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Румен Колев, само с изследователско теоретична насока ли се занимава или прави прогностика.

С реална прогностика не съм забелязвала да се занимава, т.е. да го прилага като консултантска практика.

Но на някой, който е по-практически ориентиран, му е достатъчно да получи нужните ключове и да ги използва. От информационна, познавателна и философска гледна точка това са много ценни знания.

Някои доста известни и рекламирани имена в астрологията са се обучавали при него, за да могат да го използват в своята консултантска практика. Защото просто няма начин отнякъде да набавят това знание, повечето от тях не разполагат с необходимия лингвистичен капацитет, нито с антични ръкописи. Второто също се намира, ако имаш желание да потърсиш, но остава проблемът с езиците.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Аз преди време съм го питала и той потвърди, че се занимава с клиенти.
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
А, тъй ли? Може би не е така известен или работи с по-ограничен кръг клиентела, още не се е разчуло.

Както и да е - мисълта ми беше, че доста активно практикуваши наши астролози са яли от неговата паничка. Карали са обучение при него, за да го прилагат в практиката с техните клиенти.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Нали знаеш, някои не държат да се рекламират на всяка цена. ; ))
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Това което сте научили чисто практически, помага ли ви за точна прогноза ?

На мен лично ми помага за по-дълбок и прецизен прочит на натална карта. В прогнозите на бъдещи събития - не чак толкова, работя с други техники. Но за да се направи точна прогноза, първо трябва да може да се разчетат правилно указанията в наталната карта, от това се започва. В този смисъл има практическа полза, да.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Абе основното е да познае нали астрологът е една видна научна врачка, значи е добър.  ;D

Хареса ми.  ;)

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Потърсих информация в нета за Румен Колев-интересното при него е че работи с методите на вавилонската астрология,която разчита на директното наблюдение не само на звездите,а и на всичко свързано с изгрева и залеза-вятър,облаци,звездно хало и тн .Разчита се основно на интуицията не на научния метод -прекалено сух е сам по себе си .В тази връзка се занимава с развиване на интуицията явно-медитация,нирвана .Правилен подход :clap:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Румен Колев е готин :)
Знае много неща, от извора

Към Стар-той има издадена и книга за хороскопа на Максимилиан I, правен от Региомонтанус, та накратко-предсказано е живот 49 и нещо, той живее 59 и нещо, ето виж

На това аз не му казвам точна наука