Автор Тема: Любители на Чашката  (Прочетена 25260 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Любители на Чашката
« Отговор #15 -: Декември 29, 2013, 04:31:32 am »
На Рибки-те им трябва "чашка" или друг вид опиат,за да влезнат в "час' ,точно в кой няма значение ,защото те самите не знаят какво чувстват,усещат,говорят и трябва някой друг отвън да им придаде форма на емоциите и....когато този някой /нещо липсва ..."духът от бутилката " идва на помощ.Така те отново са си "у дома" -там някъде ... ;)
Знам за какво говориш...
Но някои риби постигат състоянието и без пиене, толкова са между световете, аз ги гъбаркам, че се справят и без горивце...
Други пият много/по човешките стандарти/ и държат... :-\
Виждала съм такива, дето -тогава нептун им се удвовява с положителен знак, правят челна стойка, свирят виртуозно, не могат това на трезва глава. :57:
Сигурно следващият етап е алкохолизъм, не знам. А може и да не е , загадка са ми. Дано не се влюбя в някой такъв мъж, ще ме изпързаля и ще си плача цели 2 години/шегувам се/.
Говорих само за рибите дотук, да не се припознават други люде. :85:

Всичко друго можеш да правиш с мъж Риби ,само не и да плачеш-защото това е "негова реплика"  :86:
И защо да не те влюби в себе си ...мъж Риби ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Любители на Чашката
« Отговор #16 -: Декември 29, 2013, 04:38:13 am »
Чрез него ще лекувам моя нептун, или обратно, или взаимно?
Направо ме сугестира да се оглеждам без да знам за такъв мъж....Кой ще е "лечителят" тогава?
Няма значение, нека има свещи и шампанско, плакали са ми на рамото, не е за сефте...
Ще почета и пак ще пиша тук, направо се запалих. Трябваше да стана психоаналитк и и да се събера с пациент, или аз да съм болната. Кой е жертвата? :85: Има ли значение?
« Последна редакция: Декември 29, 2013, 04:41:25 am от enigma »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Любители на Чашката
« Отговор #17 -: Декември 29, 2013, 10:47:10 am »
водният елемент пият повече,привличат себеподобен,леност и летаргия,боязливост,катализират творчеси импулси
 земният за да ги напоява,общото е студеното,подчиняващ индивидуализъм,алкохола-ускорител на мудността,освобождават неизречени чувства,емоции,чрез водата
за огненият -смятат,че гасят пожари,пожарникари,кибритлии създаващи собствен пожар,огън и вода,антагонисти,riudj od постигат баланс,чрез привличане на липси,неуспешно
а въздушният за да разсеят облащите чрез дъжд,за да грейне слънце и да добият смелост,за идеите
но вместо слънце,потоп,агресивни алкохолици,вода и въздух-влажно,колебливост,недостатъчна воля,пасивна промяна и бягство
"огнена вода"търсиш едно ,постигаш друго
темперамент - слънце,луна и асц.,самуилови войници,
 причините -бол, бягство от реалността и от собственият затвор ,заменяш едни окови с други :o
свързвам наранени слънце в 12,или пълнолунни по тази ос,или водни,
нереализирани максималисти, аутсайдерите пият от сутринта,натоварен 12 дом,
нереализирани,извън обществото,безработни,
това са бавните самоубийци,всеки ден по един пирон ,работата е тежка и неблагодарна,а те са усърдни

свърши ми кафето и размислите,може и да греша,аз съм наблюдател,не активен потребител  :93:



« Последна редакция: Декември 29, 2013, 10:59:14 am от strelicka »

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Любители на Чашката
« Отговор #18 -: Декември 29, 2013, 11:21:23 am »
Не изчетох, какво сте писали, но обикновено към алкохола (както и към наркотиците) са пристрастени онези хора, които по-една или друга причина искат да избягат от реалността.

"На следващата планета живееше един пияница. Това посещение бе много кратко, но потопи малкия принц в дълбока тъга.
- Какво правиш? - каза той на пияницата, когото завари седнал мълчаливо пред една редица празни и друга редица пълни бутилки.
- Пия - отвърна мрачно пияницата.
- Защо пиеш? - попита го малкият принц.
- За да забравя - отговори пияницата.
- Да забравиш какво? - поинтересува се малкият принц, който вече го съжаляваше.
- Да забравя, че ме е срам - призна пияницата, като наведе глава.
- Срам от какво? - попита малкият принц, който искаше да му помогне.
- От това, че пия! - завърши пияницата и потъна окончателно в мълчание.
А малкият принц си тръгна в недоумение.
"Възрастните наистина са много, много странни", каза си той, докато пътуваше."

Вода, Нептун, Риби, 12-ти дом за бягство от реалността
Другият тип, които обичат да си попийват са бохемите. Интересува ги само забавлението. Предполагам Близнаци, Лъв, 5-ти дом, огън.

При мен нуждата от контрол ме кара да се чувствам ужасно, ако прекаля с алкохола. Не се чувствам добре в състояния, в които не съм на себе си. Страх ме е от тях. Пия рядко, докато се чувствам добре и усетя ли, че съм стигнала границата спирам. Иначе много обичам вино. Имам 1-2 изцепки разбира се  :012:
Никога не употребявам алкохол, ако не се чувствам психически добре.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любители на Чашката
« Отговор #19 -: Декември 29, 2013, 11:43:41 am »
Алкохолици в моето обкръжение няма, така че не съм особено компетентна по въпроса.

Индийците казат, че афликтиран Марс може да даде злоупотреба с алкохола и с други опиати. С отровите и упойващите вещества свързват и Лунните възли.

Навремето познавах жена, която преди е имала проблем с алкохола. Живяла е с алкохолик и пиела за компания. Впоследствие го напуска, дава си обет да не пие и наистина не близваше алкохол, дори чаша вино в компания с приятелки.

Стелиум в Риби, АС Скорпион, съвпад Луна/Нептун в 12 дом (Скорпион). Във ведическата карта - Луна и Раху в знака на Лагна, Сатурн във 2 дом в аспект с Марс в 8ми.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Любители на Чашката
« Отговор #20 -: Декември 29, 2013, 12:49:03 pm »
И аз се причислявам към тези сродни души   :86:. В интерес на истината няма как да не е замесен наптун ( накъде без него). Гледам нептун в аспект към светилата или марс. В моята карта има много индикатори за addictions, засега с някои съм се справила, на други им давам отпор.  :012: С марс съвпад нептун или трябва  да обичам чашката , или някакви други субстанции. Много воля ми струваше отказа на цигарите, например. И месото отказах, сега ми остана само чашката  :93:, Преувеличавам малко, но алкохола като цяло го харесвам, когато човек си знае мярката и не прекалява. Иначе да ви кажа как гледам за зависимости ( а алкохола си е голяма):съвпад на раху със севтилата или лична планета- сигурен индикатор, особено със светилата. Познавам случаи на хора с големи зависимости към твърдата дрога или лекарства , съвпад на раху с луна. Иначе рибите са си класика в жанра- един " човек на изкуството", риба с луна в близнаци и асц лъв- няма напиване. И много други такива примери около мен за мъже риби, венери в риби , луни и марсове там. Също апсект на нептун към луните. пети дом пак като индикатор- нептун в 5ти, плутон в 5ти.


Едит: Тук добавям и 12-ти дом, накъде без него?   :93: Луна в 12-ти  или нептун там, силна индикация.


Цитат
Стелиум в Риби, АС Скорпион, съвпад Луна/Нептун в 12 дом (Скорпион). Във ведическата карта - Луна и Раху в знака на Лагна, Сатурн във 2 дом в аспект с Марс в 8ми.

Раху ввъ ведическата на лагна явно си е индикация за такива зависимости. И аз съм с луна в 12-ти, при това водна. Опозиция на нептун към 6ти. За 12-ти дом не толкова като бягство, а като отърсване. Хората, които са с луна ва 12-ти ( не знам дали във форума имаше фруги) могат сигурно да потвърдят колко е гадно това постоянно попиване на чуждите емоции, настроения, на импулсите на средата и тн. особено ако луната е водна там е направо като гъба. Затова и трябва човек да се фокусира върху нещо ( дано не е чашка или др. субстанции), където да я изцежда тая гъба.  :)  При мен сга това е астрологията, ,номерологията и др. поодбни, където намирам "бягствот :)".
« Последна редакция: Декември 29, 2013, 12:59:44 pm от Flora »
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любители на Чашката
« Отговор #21 -: Декември 29, 2013, 12:55:58 pm »
Моя близка със съвпад Луна/Раху/Сатурн в сидералния Скорпион по едно време се беше пристрастила към приспивателни - лексотан и реланиум. Аз също бавно и трудно заспивам, даваше по половин хапче и на мен. Но аз като цяло съм далеч от всякакви пристрастявания и вредни навици. Цигари така и не пропуших - пробвала съм, но не ми харесва. После в продължение на два-три дни остава гаден вкус и плюя в мивката. Но съм живяла сред пушачи, в кухнята не можеше да се влезе от цигарения дим, свикнала съм.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Любители на Чашката
« Отговор #22 -: Декември 29, 2013, 01:12:20 pm »
[quoteМоя близка със съвпад Луна/Раху/Сатурн в сидералния Скорпион по едно време се беше пристрастила към приспивателни - лексотан и реланиум. Аз също бавно и трудно заспивам, даваше по половин хапче и на мен. Но аз като цяло съм далеч от всякакви пристрастявания и вредни навици. Цигари така и не пропуших - пробвала съм, но не ми харесва. После в продължение на два-три дни остава гаден вкус и плюя в мивката. Но съм живяла сред пушачи, в кухнята не можеше да се влезе от цигарения дим, свикнала съм.][/quote]

Това да си непушач сред пушачи си е голямо наказание. В момента ако някой пуши до мен ми става отвратително.А около мен вкъщи не е имало никога пушачи. Но и аз съм била много примерен пушач, не съм пушила вкъщи ( само на балкон или прозорец ) и винаги съм се съобразявала с околните. Най-неприятното е да се пропие и мазилката с цигарен ден   :(, стените пожълтяват, абе ужас . Радвам се, че ги спрях. Колкото до приспивателните- аз имам същия пример. Мой близък, млад човек, който има раху съвпад луна в овен, стелиум в 12-ти дом. Безсъние от години, но поради желание сам да се справи с проблема не предприема качествени мерки.  Скоро нещата ескалираха и сега се лекува с помощта на психолози и психиатър, който обаче му предписа ефикасно лекарство. Иначе преди това лекари ( "лекари" в бг) са му предписвали лексотани и диазепами, по 2 на вечер е гълтал и пак без ефект. Следва ест. нещо като пристрастяване. След дълго търсене и минаване през повече от 5 лекаря попада на свестен , който моментално му казва да спира с тези  и му изписва др. хапче, което не действа на същия принцип, а е ефикасно. Интересно дас еотбележи, че същия лекар като млад е страдал от безсъние.  В момента има значително подобрение и в бъдеще с оглед да се спрат лекарствата , но той комбинира и с лечене чрез хипноза при психолози. Луната е в опозиция на мерка в картата му , който пък е У на стелиума.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Любители на Чашката
« Отговор #23 -: Декември 29, 2013, 01:12:26 pm »
Чрез него ще лекувам моя нептун, или обратно, или взаимно?
Направо ме сугестира да се оглеждам без да знам за такъв мъж....Кой ще е "лечителят" тогава?
Няма значение, нека има свещи и шампанско, плакали са ми на рамото, не е за сефте...
Ще почета и пак ще пиша тук, направо се запалих. Трябваше да стана психоаналитк и и да се събера с пациент, или аз да съм болната. Кой е жертвата? :85: Има ли значение?

Имах в предвид да мрънкат ,не се оглеждай или навеждай ,те (мъжете Риби ) сами ще доплуват  ,само си заголи леко нещо 'преживяно" и .... ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Любители на Чашката
« Отговор #24 -: Декември 29, 2013, 01:43:49 pm »
Чрез него ще лекувам моя нептун, или обратно, или взаимно?
Направо ме сугестира да се оглеждам без да знам за такъв мъж....Кой ще е "лечителят" тогава?
Няма значение, нека има свещи и шампанско, плакали са ми на рамото, не е за сефте...
Ще почета и пак ще пиша тук, направо се запалих. Трябваше да стана психоаналитк и и да се събера с пациент, или аз да съм болната. Кой е жертвата? :85: Има ли значение?

Имах в предвид да мрънкат ,не се оглеждай или навеждай ,те (мъжете Риби ) сами ще доплуват  ,само си заголи леко нещо 'преживяно" и .... ;)
Да, но досега не ъм сещала ни един мъж-риба. Не искам в кръчмата да е, абе в краен случай и на астрално общуване ще се съглася... :57:
Как да заголя преживяно, като в 9 от 10 пъти аз изслушвам, понеже не съдя и мълча.
« Последна редакция: Декември 29, 2013, 01:45:38 pm от enigma »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Любители на Чашката
« Отговор #25 -: Декември 29, 2013, 01:48:03 pm »
Нали трябва нещо в теб (натал) да го иска този нептунов мъж ,за да го срещнеш и когато същото това е активирано/провокирано-хоп той се появява  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любители на Чашката
« Отговор #26 -: Декември 29, 2013, 02:00:47 pm »
С предстоящ съвпад на тр. Нептун с нат. Марс (сигнификатор на половинката) да не срещна и аз някой удавник?  ;D

Ще плуваме заедно в море от... алкохол, на мен ми е слаб ангелът и мога да пия "за компания" (Марс в Риби).  :celebrate:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Любители на Чашката
« Отговор #27 -: Декември 29, 2013, 02:03:12 pm »
С предстоящ съвпад на тр. Нептун с нат. Марс (сигнификатор на половинката) да не срещна и аз някой удавник?  ;D

Ще плуваме заедно в море от... алкохол, на мен ми е слаб ангелът и мога да пия "за компания" (Марс в Риби).  :celebrate:
Поет, или балетист, защо не и фин психолог, езотерик?
Само дано да има кой да плаща сметките ;)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любители на Чашката
« Отговор #28 -: Декември 29, 2013, 02:04:53 pm »
Балетист тантрист  :043:  :19:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Любители на Чашката
« Отговор #29 -: Декември 29, 2013, 02:05:13 pm »
Защо не ?!?  ;)

Щом Марс при теб е участник в 'темите по любовта '-тогава да,ще има двойно подчертаване .)))
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“