Автор Тема: Ленорман  (Прочетена 111907 пъти)

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Ленорман
« -: Май 26, 2013, 02:00:06 pm »
Картите носят името на френската гадателка Marie-Anne-Adélaïde Lenormand, родена и живяла във Франция в периода от 27 Май 1772 до 23 Юни 1843. Съществуват няколко версии защо именно нейното име им е присъдено, всяка една от които също толкова нелогично-мистични, колкото и историите за самата нея. Една от популярните версии се свързва с вродените и гадателските способности, развити с карти и приучени от цигани. Други споменават силната и интуиция, която е успявала да прояви чрез карти за покер, но междувременно е рисувала свое тесте с обяснения, които е преподавала на свои ученици, които малко след нейната смърт друг предприемчив човек популяризира. Няма единно мнение и за подредбите. Две от най-разпространените са т.нар. "Циганска колода" или "Играта на съдбата" и "Мистичните карти". Други източници казват, че тези методи са твърде стари, от времето на цар Соломон, син на Давид и достоверната колода съдържа 36 карти, като тези на Ленорман.


Оракулът на Ленорман е комплект от 36 карти с тематични рисунки, носители на основния предсказателен замисъл, в същото време са обвързани с нумерологични смислови символи.
« Последна редакция: Май 26, 2013, 02:01:44 pm от abroad »

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Ленорман
« Отговор #1 -: Май 26, 2013, 02:02:56 pm »
1. Конник - вест, новина



ключови значения - предвестник на добри новини, но се повлиява от околните карти, не е достатъчно силна карта сама по себе си, често е знак за нещо ново, промяна, пътища, свързва се с превозни средства на колела, всички средства за комуникация, млади хора, подвижност, ловкост, човек от мъжки пол, спортен тип, енергичен

някои от комбинациите, които имат задължителен характер:

1. Конник + 3. Кораб - вест от чужбина;
1. Конник + 2. Детелина - добри новини;
1. Конник + 9. Букет - неочакван подарък;
1. Конник + 18. Куче - посещение/среща със стар приятел;
1. Конник + 26. Книга - откриване на чужда тайна;
1. Конник + 27. Писмо - пощенска пратка или документ;

*има значение последователността на всяка карта в подредбата

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ленорман
« Отговор #2 -: Май 26, 2013, 11:16:42 pm »
Много са красиви и привличат тези карти -харесах си две от тях,с ключето и Асо пика  :) :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Ленорман
« Отговор #3 -: Май 26, 2013, 11:25:17 pm »
тия са от картите, които се считат за обвързани с астрологията, нищо че източниците на съответствията остават все така противоречиви, например:

логиката вероятно е следната: 12 знака, 12 дома и 12 планети (или сумарно съответствие на 36 карти), само дето 12 планети няма, 10 са, а ако тази аналогия е отчетена в древността, когато задсатурновите не са били познати (Уран, Нептун и Плутон), ще трябва да се задоволим само със 7 и евентуално възлите - СЛВ (северен лунен възел) и ЮЛВ (южен лунен възел), с което ще ги доведем до 9. Ако пък включим познатите вече три бавни планети, то ще ни е достатъчно да прибавим възлите, за да стигнем до 12.

Има разлика при различните източници, само някои от символите са така изрисувани, че не съм сигурна дали правилно разчетох.




1 дом - Овен, Марс                                        - мечка,   планина,  мъж
2 дом - Телец, Венера                                  - риби,    ключ,       жена
3 дом - Близнаци, Меркурий                        - щъркел, писмо,      конник
4 дом - Рак, Луна                                          - къща,     змия,        луна   
5 дом - Лъв, Слънце                                     - сърце,    дете,       слънце                 
6 дом - Дева, Меркурий                               - лилии,     мишки,    .........
7 дом - Везни, Венера                                  - пръстен,  път,         ........
8 дом - Скорпион, Плутон                            - коса,       лисица,    ковчег
9 дом - Стрелец, Юпитер                             - кораб,     детелина, букет
10 дом - Козирог, Сатурн                             - кула,       дърво,     котва   
11 дом - Водолей, Уран                                - градина,  куче,       птици (?)
12 дом - Риби, Нептун                                  - звезда,   книга,      облаци


в тези карти са включили СЛВ (северен лунен възел), но карта за южния липсва
символа поставен върху 36 наподобява Лилит (което не е планета, а астероид)
Венера и Меркурий ще трябва да заменим адекватно в 7ми и 6ти домове:)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ленорман
« Отговор #4 -: Май 26, 2013, 11:35:28 pm »
Заинтригуваха ме и ги гледам като малко дете .Досега не са ми гледали нито с карти Таро ,нито с тези на Мадам Ленорман ,сигурно е много вълнуващо.Теглила съм си няколко пъти он-лайн ,но няма тръпка  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Ленорман
« Отговор #5 -: Май 26, 2013, 11:54:31 pm »
тези са по-красиви, качвам случайна голяма подредба, която ми е под ръка

[/quote]


Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ленорман
« Отговор #6 -: Май 27, 2013, 12:02:30 am »
Уууааааааааауууууу ,много красиво !!!
А самото тълкуване ,сходно ли е като при астрологическата интерпретация-в смисъл трябва да умееш да "сглобиш" пъзела ?  ::) :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Ленорман
« Отговор #7 -: Май 27, 2013, 12:30:28 am »
А самото тълкуване ,сходно ли е като при астрологическата интерпретация-в смисъл трябва да умееш да "сглобиш" пъзела ?  ::) :)

да, и тук си има домификация ;D и местонахождението на сигнификаторите
но онлайн не става - не се хаби излишно, трябва са ги пипнеш наживо

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ленорман
« Отговор #8 -: Май 27, 2013, 12:38:32 am »
О ,не се и съмнявам  :)
Не може без магия ,в приятния смисъл на думата .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Ленорман
« Отговор #9 -: Юни 09, 2013, 02:09:35 am »
2.   Детелина – щастие, късмет, надежда



ключови значения – картата се свързва с изненадваща сполука и шанс, който трябва се улови на мига, кратковременна радост, не е достатъчно силна, за да се прояви сама по себе си, смекчаваща карта, зависи от околните, свързва се говора, речта и гърлото, скъсява времето наполовина, картата съветва да се предприемат действия, бързи и адекватни решения, да се поеме риск, досущ като дивото цвете – носи просто, тихо, земно щастие, преобръща ситуацията в положителна посока, носи добри новини по отношение на здравето

някои от комбинациите, които имат задължителен характер:

2. Детелина + 12. Птички – не бързай да се радваш;
2. Детелина + 16. Звезда – късметът и успехът вървят ръка за ръка;
2. Детелина + 23. Мишки – кражба, провокирана от непредпазливост;

3.   Кораб – пътешествие, богатство, търговия; символ на чистотата, но и на опастността, смяна на посоката



ключови значения – нов път, благоприятни възможности, начало на нов етап от живота, корабът се свързва и с духовното развитие, пътуване в мислите, мечтите, нужда да избягаш, да се скриеш далеч от всеки и от всичко, движение, нови контакти, връзка с нови култури

някои от комбинациите, които имат задължителен характер:

3. Кораб + 4. Къща – преместване на (далечно) място;
3. Кораб + 17. Щъркел – емиграция, далечна;
3. Кораб + 24. Сърце  – пътуване – „меден месец”;

4.   Къща – семейство, корени, вътрешен баланс, възстановяване, стабилност /фиксираност-непроменливост/


ключови значения – стабилност, защита, баланс, неотстъпчивост, близост, основа, подкрепа, силна и мощна карта, която не се подчинява на други, неутрализира отрицателните околни карти, дългосрочна във времето на реализация, място където можете да се чувствате винаги сигурни

някои от комбинациите, които имат задължителен характер:

4. Кораб + 8. Ковчег – болен роднина;
4. Кораб + 11. Метла – разногласия вкъщи;
4. Кораб + 23. Мишки  – кражба в дома, духовно/емиционално ограбване;

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Ленорман
« Отговор #10 -: Октомври 19, 2013, 12:30:27 pm »
Тук има значението на всяка карта:
strixblog.ru/znacheniya-kart-lenormand/

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Ленорман
« Отговор #11 -: Януари 10, 2014, 10:32:23 pm »
до тук този сайт е с най-адекватно описание на картите и комбинациите им, като стегнато и по същество изложение http://www.saintastra.ru/gadania/gadan_na_kartax_lenorman/index.html

този прави връзка между цифрите на Ленорман и астрологичните им аналогии (някои от тях по мое мнение спорни - това от опит) - http://www.lenormandcards.com/page4.html

ако, да кажем, хорарна карта или мунданна са противоречиви, може да се изтеглят карти Ленорман за сверка - те, за разлика от Таро не са така тежки, не се повлияват от емоционално състояние, или някаква особено-мистично-абстрактна нереалност, която може да се тълкува, както е удобно-погрешно или неудобно-безгрешно
единственият недостатък е че са бързи карти - не са особено ефективни за дълги периоди (повече от 15 дни - до месец), нищо че опитите в тая посока продължават :012:

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Ленорман
« Отговор #12 -: Февруари 10, 2014, 06:06:37 pm »
Притежавам Ленорман от 8 клас, подарък от майка ми. Аброуд, що да са кратки,бе? Аз съм чела, а и така правя, че преди да хвърлиш картите, определяш срока, за който ще гледаш
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Ленорман
« Отговор #13 -: Февруари 10, 2014, 08:28:39 pm »
може, но друг въпрос е колко са валидни за тоя срок
има една годишна подредба с по две карти за всеки месец - за първите 3 се оказва меродавна, но за следващите - не точно

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Ленорман
« Отговор #14 -: Февруари 10, 2014, 08:52:57 pm »
Това хвърляне не го знам. При циганския разклад си действа
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека