Автор Тема: Цветове...Планети...Съответствия  (Прочетена 11187 пъти)

Rahu

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 48
  • спри да гледаш и започни да виждаш
Цветове...Планети...Съответствия
« -: Декември 29, 2013, 12:54:38 pm »
;)
« Последна редакция: Март 29, 2016, 10:11:18 am от Rahu »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Цветове...Планети...Съответствия
« Отговор #1 -: Декември 29, 2013, 01:02:29 pm »
Имате ли любим преобладаващ цвят в гардероба(освен строгия етикет)

Любимият ми цвят е пурпурно, след него тюркоазено и оранжево, но тези три цвята не пасват с дрескода на моето офис облекло.

На работа нося предимно съчетания на сиво и черно, понякога и кафеникаво. Освежавам тъмната гама с шал в друг цвят - виолетово, петролено зелено, бордо. Но като цяло избягвам шаренията. Червено ми отива, но не нося. Жълто не понасям, в дрехи с такъв цвят направо се "губя". Харесвам и такива нюанси като екрю, шампанско, но ги съчетавам с тъмни дрехи.

За обувки - класическо черно и тъмнокафяво, при летните сандали допускам по-голямо разнообразие от цветове.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Цветове...Планети...Съответствия
« Отговор #2 -: Декември 29, 2013, 02:33:07 pm »
Значи аз съм по уран и плутон.  :012: :012: Много добре са ги изобразили, според мен сатурн и сиво са си префектна комбинация. Черното е дълбоко, необятно, тайно. Докато сивото ме навява повече на депресия, меланхолия. Аз от край време съм фен на синьото, във всичките му нюанси, още като дете в разрив на моя пол си предпочитах синьото :93: . Любимото ми е тъмно синьо и индигово, тюркоазено също харесвам. Бордото от друга страна ми харесва доста, но червено не обичам хич. Бордото е явно по плутон и марс взети заедно. Интересното е , че на тестовете за чакрите винаги съм с най-висок резултат на 5та ( гърлената, която е синя) и 6та ( виолетовата или индиго). Може и от там да са тези влечения. Харесвам оранжево ( то е на сакралната), но повече за интериор , не за дрехи и аксесоари, идват ми с жълтото твърде агресивни. Кафявото ми идва много безличен. Забелязала съм, че стрелците много обичат да носят зелено ( венера, сърдечна чакра). Освен това човек си промня вкуса за цветове и облекло спрямо транзитите и периодите. При мен , например, имаше когато бях на 14 год един доста сатурнов период. Тогава ми беше най-голямата депресия, която помня.  :012: И познайте какво- обличах се почти изцяло в сиво, а този цвят никога не съм го харесвала. След като опозицията с нат; сатурн отмина и сатурн ми излезе тогава от 12-ти пак си станах шарена и цветна. Преди 2-3 год поради многото транзити на плутон започнах да си взимам само черни дрехи, от глава до пети в черно  :012:. Още обличам черно, но гледам да разнообразявам със синьо и бяло, аз много обичам райета, карета и подобни. Синьо-бяло и черно-бяло са ми любими комбинации, както и индиговото за дънки. Лятото съм по на ти с щампи, цветчета, птички и тн.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Цветове...Планети...Съответствия
« Отговор #3 -: Декември 29, 2013, 02:38:50 pm »
Леле, сега ми идва на ум нещо забавно.  :57:  Живяла съм в държава , която е под меркуриев знак и познайте какво- масово хората ходеха само с кафяви обувки. Ех, така съм се чудила на тази мания за кафяво там, нямо черно, няма нищо друго. Може кафевите ботуши да не се връзват с нищо, но ще са кафяви. В др. държави не съм го забелязала като факт. И сега виждам, че кафявото е на маркурий. Освен това ми хрумна, че може да глеаме и трибагреника. Нашия излиза с цветовете на марс, луна и венера  :D , тук май няма съответствия  :D България си е под знака на козирог и наистина си е сива ( но то си е така с всички държави от бившия соц. блок).
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Цветове...Планети...Съответствия
« Отговор #4 -: Декември 29, 2013, 02:45:29 pm »
Не обичам кафяво-смятай какъв куц меркурий имам :)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Цветове...Планети...Съответствия
« Отговор #5 -: Декември 29, 2013, 02:52:42 pm »
аз не съм съгласна с класификацията по схемата. Знам други по отношение на меркурий, сатурн. Не знам Раху откъде го е взел-по коя система е?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Цветове...Планети...Съответствия
« Отговор #6 -: Декември 29, 2013, 02:53:58 pm »
аз не съм съгласна с класификацията по схемата. Знам други по отношение на меркурий, сатурн. Не знам Раху откъде го е взел-по коя система е?

Можеш ли да ги сложиш? Кой е за кафявото по твоята?

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Цветове...Планети...Съответствия
« Отговор #7 -: Декември 29, 2013, 03:02:08 pm »
аз не съм съгласна с класификацията по схемата. Знам други по отношение на меркурий, сатурн. Не знам Раху откъде го е взел-по коя система е?

Можеш ли да ги сложиш? Кой е за кафявото по твоята?
Кафявото е на земята ,черното на сатурн, меркурий като хамелеон носи и комбинации. Нямам линк, от книги и курсове знам други схеми за тези двете. Ако държите ще изровя и ще напиша.
За юпитер съм чувала и за кардинално пурпурно.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Цветове...Планети...Съответствия
« Отговор #8 -: Декември 29, 2013, 03:11:59 pm »
И аз не обичам ама въобще кафяво, единствено в интериора ми допада, прави атмосферата уютна и топла :)
Любимият ми цвят е синият, тюркоазите нюанси, бялото, в последно време съм си харесала и малиново червеното (по принцип не харесвам червения цвят, освен за лак за нокти или гланц за устни) :) Като цяло харесвам по нежни цветове.
Последните две години покрай тр.Сатурн се напълних с черни дрехи, гардероба ми е като за погребение, като го отвориш и само черно има в него и вече ми се гади и ще трябва да изхвърлям.

За 2014 Пантон са избрали са избрали лилавото  :) 

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Цветове...Планети...Съответствия
« Отговор #9 -: Декември 29, 2013, 04:16:25 pm »




всички са ми любими,с изключение на лилаво и розово,въздуха ми липсва
но най- много оранжево и черно
« Последна редакция: Декември 29, 2013, 04:19:24 pm от strelicka »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Цветове...Планети...Съответствия
« Отговор #10 -: Декември 29, 2013, 05:51:44 pm »
графитеното...Ами Сатурн ми квадратираше Луната, някак нормално е да ме е оцветил в сиво.  ;D

и при мен е тенденция-в саде сати съм

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цветове...Планети...Съответствия
« Отговор #11 -: Декември 29, 2013, 08:24:35 pm »
Какъв е замисълът на тази тема -кой цвят харесваме ,ни импонира или цветовете като астрологическа символика ?!?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Цветове...Планети...Съответствия
« Отговор #12 -: Декември 29, 2013, 10:59:23 pm »
Какъв е замисълът на тази тема -кой цвят харесваме ,ни импонира или цветовете като астрологическа символика ?!?  ;)
Замисълът е един, вместо да ти отговори хвърковатият Хермес ще скокне на Нова тема, с хвъркатите си цървулки. :)
Има си стил...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цветове...Планети...Съответствия
« Отговор #13 -: Декември 29, 2013, 11:01:13 pm »
Какъв е замисълът на тази тема -кой цвят харесваме ,ни импонира или цветовете като астрологическа символика ?!?  ;)
Замисълът е един, вместо да ти отговори хвърковатият Хермес ще скокне на Нова тема, с хвъркатите си цървулки. :)
Има си стил...

 ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Цветове...Планети...Съответствия
« Отговор #14 -: Декември 31, 2013, 12:11:00 pm »
btw...Lilla веднъж (ако не се лъжа) сподели, че черното(или опушеното) е цвят на Раху..

Според индийците - да. Между другото и знака Везни го свързваха с черно/тъмно, доколкото си спомням. С моя хороскоп ако се бях родила в Индия, трябваше да съм голяма мургавелка.  ;D

За Кету не се сещам с какъв цвят се свързваше, но и двата възела ги свързват с тъмни и опушени нюанси.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui