Автор Тема: Номерология и енергия  (Прочетена 223285 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Номерология и енергия
« Отговор #705 -: Февруари 20, 2015, 08:02:00 pm »
За всички родени до 31.03.1916 г. включително, се прибавя по една 1 г. на всеки век, като се започва от 13, заради същата разлика между Юлианският и Григорианският календар -13 в. Така че, който се е родил на 31.03.1916г. на другия ден се събужда с дата на раждане 13.04.1916г. През 19 в. ще изглежда така  : 31.03.1816 г. + 12 =12.04.1816г. , през 18 в.- 11.04. и т.н.  Значи Левски е  роден на 06.07.1937 г. + 12 = 18.07.1937 г.   :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Номерология и енергия
« Отговор #706 -: Февруари 20, 2015, 09:01:06 pm »
За всички родени до 31.03.1916 г. включително, се прибавя по една 1 г. на всеки век, като се започва от 13, заради същата разлика между Юлианският и Григорианският календар -13 в. Така че, който се е родил на 31.03.1916г. на другия ден се събужда с дата на раждане 13.04.1916г. През 19 в. ще изглежда така  : 31.03.1816 г. + 12 =12.04.1816г. , през 18 в.- 11.04. и т.н.  Значи Левски е  роден на 06.07.1937 г. + 12 = 18.07.1937 г.   :)
:) Много ми беше объркващо с тия дати ... в един учебник пише едно, а в друг друго .... и не знаех кое да науча за изпита ...   :08:
Ако му правиш хороскоп 6-ти ли трябва да въведеш?  :017:
« Последна редакция: Февруари 20, 2015, 09:02:41 pm от Теодор »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Номерология и енергия
« Отговор #707 -: Февруари 20, 2015, 09:16:34 pm »
 18.07.1837 г. това е датата.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Номерология и енергия
« Отговор #708 -: Февруари 20, 2015, 10:29:28 pm »
За всички родени до 31.03.1916 г. включително, се прибавя по една 1 г. на всеки век, като се започва от 13, заради същата разлика между Юлианският и Григорианският календар -13 в.
По една година??

Юлианският календар е основан от римския император Юлий Цезар в първия век преди Христа, а Григорианският- от папа Григорий ХIII в 1582г.
И двата стила са основани върху слънчевата година, която се състои от 365 дни, 5 часа,48 минути, 46 секунди и една малка част от секундата.  Остатъкът от 5 часа и нещо дава за четири години един цял ден. И ако този остатък не се взема под внимание, ще се дойде до там, че Великден след 600г ще се празнува през есента. За да не стане това, наложило се е на всеки четири години да има една високосна, т.е. с 366 дни. Но и тази корекция не е достатъчна, защото и при нея се явява един малък остатък, който за 128г дава нов един ден. Това не се е взело под внимание при съставяне на юлианския календар, затова папа Григорий ХIII наредил да се направи нов календар. До негово време се била явила вече разлика от 10 дни. Новият календар бил въведен за пръв път на Запад на 5 октомври 1582г. Денят, в който започнали да изчисляват времето, вместо 5. Х. бил сметнат за 15. Х. Но понеже и при тази въведена корекция се получава нова, макар и незначителна разлика, според григорианският календар трябва да се прави нова поправка , която се състои в това, че занапред ще се смятат за прости онези високосни години, които окончават на две нули и числата на хилядите и стотиците им не се делят на четири без остатък- такива са 1700, 1800 и др. При това положение пак остава още една малка разлика, която дава едно денонощие едва на 4240 години.

Happy58

  • Гост
Re: Номерология и енергия
« Отговор #709 -: Февруари 21, 2015, 08:08:34 am »
:) Много ми беше объркващо с тия дати ... в един учебник пише едно, а в друг друго .... и не знаех кое да науча за изпита ...   :08:
Ако му правиш хороскоп 6-ти ли трябва да въведеш?  :017:

мисля, че зависи от това, ефемеридите за съответната година по кой календар са. Но как ще е с нумерологията :) - още го умувам, затова не пиша.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Номерология и енергия
« Отговор #710 -: Февруари 21, 2015, 11:18:35 am »
Помолих за  номерологичният прочит на дата  18.07.1837 г. -благодаря, предварително ако има желаещи да се включат с коментар и мнение.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Номерология и енергия
« Отговор #711 -: Февруари 21, 2015, 02:24:53 pm »
мисля, че зависи от това, ефемеридите за съответната година по кой календар са. Но как ще е с нумерологията :) - още го умувам, затова не пиша.
В астрологията когато не се знае час на раждане и има съмнение за луната в кой знак е, Каролин Рейнолдс съветва да се прочетат в нейната книга описанията (направени на база слънце+луна) и за двата варианта, в които може да попада луната, та и за нумерологията- знае се кой е Левски и какъв живот е имал, това трябва да показва дали 6-ти или 18-ти го описва правилно, според мен е 18-ти, имайки предвид написаното за тази дата от Линда Гудман.

18. 07. 1837г. дава жизнен път 8 (сложно число 35), дата 6-ти дава жизнен път 5 (сложно число 32) , ако се разглежда датата 6-ти по стар стил.
ЖП 8
Силен интерес към големи проекти, които могат да бъдат постигнати с чужда помощ. Материалист, лидер, инициативен и много амбициозен. Много енергичен, самостоятелен, добър организатор, винаги се стреми да държи нещата в свои ръце.
ЖП 5
Философ, ценящ преди всичко независимостта и духовната свобода. Влечение към пътешествия и приключения, авантюрист. Има нелоши резултати при съвместния труд. Това е независим човек, много динамичен, склонен отначало да направи нещо, а след това да помисли.

« Последна редакция: Февруари 22, 2015, 05:48:20 pm от akruks »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Номерология и енергия
« Отговор #712 -: Февруари 21, 2015, 02:30:51 pm »
Помолих за  номерологичният прочит на дата  18.07.1837 г. -благодаря, предварително ако има желаещи да се включат с коментар и мнение.
От книгата на Линда Гудман, за родените на 18-ти:

18 Сблъсъкът между духовното и материалното

От всички съставни числа 18 съдържа най-трудния за тълкуване символизъм. (Прочетете по-напред в главата част­та за връзката на 18 с Исус Христос.) В древността са го опис­вали със следния образ: „Лъчиста луна, от която се стичат Капки кръв. Под нея се виждат вълк и гладно куче, които ловят с отворени уста капките кръв, а по-долу към тях бърза рак." 18 олицетворява материалното, което се домогва да унищожи духовното в природата. Често свързва хората и цялостите, представяни от него, с ожесточени разпри в семейството, с войни, обществени размирици и революции. В някои случаи означава и че ще спечелите пари или ще се издигнете, като прилагате тактиката „разделяй и владей", чрез война или друг конфликт. Предупреждава, че могат да ви предадат и измамят и „приятели", и врагове, а също че можете да пострадате от природни стихии, например от пожар, наводнение, земетресе­ние, буря или взрив, да ви удари електрически ток или гръм. Ако съставното число на името ви е 18, трябва незабавно да го смените, за да избегнете отрицателното му влияние. Ако ли пък рожденото ви число е 18, трябва да проявите изключител­на предпазливост и внимание, за да посрещнете предизвика­телствата и опасностите на това съставно число. Единствени­ят начин да разсеете и притъпите влиянието му е духовността, като неизменно отвръщате на омразата и измамите с щед­рост, любов и прошка, и „обръщате и другата страна" и отго­варяте с добро на злото, с великодушие на жестокостта, с чес­тност на безчестието, с чест на безчестието. Така вибрацията на 18 може да бъде използвана, за да получите просветление. Родените на 18-и от всеки месец сами са избрали между преражданията (подобно на Исус Христос) тази дата като най-голямата проверка на своята душа и стойност. Можете да притъпите отрицателното влияние на 18 и като промените името си, а оттам и неговото число (каквото и да е то), така че да се равнява на всяко съставно число, което редуцирано, да прави 6. Това също ще ви помогне да превърнете трагедията на 18 в триумф. Нали помните, вече научихме, че 6 (Любовта) винаги и всякога побеждава 9 на конфликта (1 + 8 = 9). Както обясних, когато е бил предопределян житейският път на Исус от Назарет, е избрана и добавената вибрация на 6 (и свързано­то с нея число). Ще е разумно родените на 18-и от всеки месец да планират всичко важно на 3-и и 6-и от всеки месец или на дата, цифрите в която дават сбор от 3 или 6, особено от 6 - а също да добавят по всички възможни начини вибрацията на 6 в личния и професионалния си живот, например като избират адрес и телефон с това число. Така въпреки ограниченията на 18 ще преуспеят и в материалния, и в духовния свят.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Номерология и енергия
« Отговор #713 -: Февруари 21, 2015, 05:37:48 pm »
Не можах да сметна по никакъв начин 18.07.1837 да е 45

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Номерология и енергия
« Отговор #714 -: Февруари 21, 2015, 07:21:51 pm »
Благодаря, Акрукс. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Номерология и енергия
« Отговор #715 -: Февруари 22, 2015, 07:17:12 am »
Рени, специално за датата на Левски, най-добре се връзва с живота му тази,която е по стар стил 6.07.1837. Относно анализа виждаме човек с малко прераждания, който постига всичко с много труд. Числото 5 на жизнения му път, потвърждава голямото движение. Като двуцифрено 32, показва човек, който е бил много деен, като идеите си ги е налагал с дипломатичност. Вибрацията на душата е свързана с това, че той е търсил хармонията и е искал в живота на хората да има баланс. Датата 6.07.1837 дава и ранна загуба на родител до 25 годишна възраст( както и знаем от биографията му, че баща му умира,когато той е на 14). Това е оказало много силно влияние върху живота му у той отваря нова страница. Говорим за такъв срив, че променя мисленето му. Левски е под влияние на Колелото на Съдбата,т.е. стремял се е да я управлява, но е и знаел, че колелото на живота се върти и че ако сега си горе, после, има вероятност, да се сринеш. След този срив,който е посочен в датата, Съдбата му дава възможност за голямо развитие, но той, като че ли, си запушва каналите и започва да се занимава с тези комитети. Ако след 27 годишна възраст се беше отказал от това, животът му щеше да протече по друг начин. Неговото небесно предназначение е свързано със силата. Човек,който няма да води лек живот и в трудни минути ще бъде предаван, но пък ще успява да укроти животинската си природа. Земното му предназначение е Кула. Знаем какво си значи
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Happy58

  • Гост
Re: Номерология и енергия
« Отговор #716 -: Февруари 22, 2015, 09:21:06 am »
още го умувам, затова не пиша.

имало е защо не съм писала :) - сега, след поста на кабала разбрах :) - и аз като акрукс съм се объркала в сметките и изкарах ЖП9 на дата 18, и ЖП6 на дата 6, а това определено ме вкара в сериозни размисли

и сега, с новите цифри, бих казала, че подкрепям мнението на Кабала, че 6 юли пасва повече на Левски.

Принципно, и при двете дати, се вижда, че това е човек, който в минали животи е бил спасител, давал е живота си, за да спасява Род/Родина/Племе и в този живот идва с подобна нагласа. И тук вече идва разликата между двете дати. При 18 принадлежността е свързана с осигуряване на финансовата му сигурност, минавайки през неговите образование и знания, а при 6 е свързано с неистовото му желание за свобода на близките хора и начина на постигане е чрез бунтарство, незачитане на съществуващите порядки, революционни методи и действия, служене.
При 18  е нямало как да бъде убит по това време, та дори и по-късно, а при 6 той е подвластен на усещането за независимост, безстрашие, духът му е бил свободен и не се е страхувал от смъртта.

Доста още може да се напише, но се надявам на Рени това да е достатъчно.

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Номерология и енергия
« Отговор #717 -: Февруари 22, 2015, 02:11:05 pm »
Левски е направил 2 обиколки на България (жп5) - проучил е всички подробности около организирането на едно евентуално въстание. След това основава ВРО и започнал да сплотява хората и да ги агитира да се вдигнат на въстание. Умира 1873 (3 години преди априлското въстание), но въпреки това окръзите, които въстават са организирани именно от него. Там дето не е минал въстание няма! Ето ги качествата на 6-цата и на Слънцето в рак да сплотява. :)
Когато е заловен в Къкринското ханче е знаел, че поема огромен риск за живота си, защото е било ясно, че турците са били наясно с всичко относно ВРО, заради предателя Димитър Общи. Въпреки това, той е решил да отпътува от Румъния в Ловеч, за да унищожи някакви доказателства относно ВРО и там го хващат...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Номерология и енергия
« Отговор #718 -: Февруари 22, 2015, 05:53:44 pm »
имало е защо не съм писала :) - сега, след поста на кабала разбрах :) - и аз като акрукс съм се объркала в сметките и изкарах ЖП9 на дата 18, и ЖП6 на дата 6, а това определено ме вкара в сериозни размисли
Редактирах сметките още снощи, относно деветката, а сега добавих към редакцията кратко описание на число 8 и число 5 за сравнение- пак се придържам към мнението, че дата 18-ти и жизнен път 8 го описват правдиво!

Имам ЖП 5, лично име 5, умалително също, ами не се вписвам в образа на Левски, а ако други петици се ласкаят от подобно сравнение, ок ;)
« Последна редакция: Февруари 22, 2015, 05:59:57 pm от akruks »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4545
Re: Номерология и енергия
« Отговор #719 -: Февруари 22, 2015, 06:27:34 pm »
И според мен 18 е ок, защото освен 9- енергията на Марс, някои приписват 9 на Нептун- ето го идеализма ,саможертвата, ако.... губя само себе си.Трябва някъде Нептун според мен.