Автор Тема: Его  (Прочетена 2101 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Его
« -: Януари 05, 2014, 02:35:06 pm »
...в неделя ,но не всяка неделя !  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Его
« Отговор #1 -: Януари 05, 2014, 02:38:40 pm »
С егото свързвам Слънцето и Сатурн, макар че последният не е лична планета.

И съм забелязала, че Сатурн в аспект със Слънце прави хората по-горделиви, важи и за плавните аспекти.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Его
« Отговор #2 -: Януари 05, 2014, 02:48:59 pm »
А пък Слънце в аспект с Уран кара хората да мислят, че винаги са прави.

Струва ми се, че усещането за правота идва по-скоро от Юпитер и Сатурн.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Его
« Отговор #3 -: Януари 05, 2014, 06:29:31 pm »
Огън,Слънце ,5-ти дом.
Процес,който започва ,в момента,в който се отделим от мама и продължава в годините АСЦ-5-ти дом.Следва първия ни ангажимент по 6-ти и вече излизаме на голямата сцена при другите.Всички планети аспектиращи Слънце,показват с какво трябва да се "сблъскаме" по време на същия този процес,за да изразим съзнателно същността си.

Его психологията идва от гръцкото "εγώ"-Аз и следват вече висш,свръх и т.н. Астрологически всяка една планета изразява его,на определено ниво или конкретизира ситуация,период.Раждайки се човек декларира че е Аз,така че може да се приеме АСЦ ,Марс/Овен ,но все още не е изградил набор от качества ,мисли-лични ,за да се самоопредели като съзнателен индивид.Въпреки всичко мисля,че всеки има различен поглед и придава различен смисъл на това дали Аз-ът и Его-то са отделни понятия/категории.
За мен лично се припокриват като звучене и Огън/Слънце изразяват Аз/Его.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Его
« Отговор #4 -: Януари 05, 2014, 10:37:09 pm »
А пък Слънце в аспект с Уран кара хората да мислят, че винаги са прави.

И аз имам такъв аспект, знам го от себе си това.
Аз имам квадратура между двети и освен че винаги се чувствам прав то и постоянно съм наобратно - инатчия. (Слънце в телец  :012: ) Имам и моменти, в които се чувствам дискриминиран и крив на всички - като черна овца ... Често попадам в среда, в която съм различен от всички.  :(

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Его
« Отговор #5 -: Януари 05, 2014, 10:40:45 pm »
... Често попадам в среда, в която съм различен от всички.  :(

тук нямаш никакъв шанс да ти се случи - един с един нямаме общо, тоест - няма "всички" :)

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Его
« Отговор #6 -: Януари 05, 2014, 10:47:16 pm »
 :) А иначе за средата, в която съм - в училище съм в клас с 25 момичета и аз съм единственото момче. (Уран упр. на 11 дом) Винаги е било нещо подобно на това и съм си свикнал.  :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Его
« Отговор #7 -: Януари 05, 2014, 10:49:23 pm »
:) А иначе за средата, в която съм - в училище съм в клас с 25 момичета и аз съм единственото момче. (Уран упр. на 11 дом) Винаги е било нещо подобно на това и съм си свикнал.  :012:

Късметлия си ти ,не аутсайдер -радвай се на ...всъщност какво се случва при теб между Венера/Луна и Юпитер ?!? ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Его
« Отговор #8 -: Януари 05, 2014, 10:50:48 pm »
:) А иначе за средата, в която съм - в училище съм в клас с 25 момичета и аз съм единственото момче.

Как издържаш на толкова женско внимание? Сигурно е голямо изпитание за егото.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Его
« Отговор #9 -: Януари 05, 2014, 11:00:43 pm »
:) А иначе за средата, в която съм - в училище съм в клас с 25 момичета и аз съм единственото момче. (Уран упр. на 11 дом) Винаги е било нещо подобно на това и съм си свикнал.  :012:

Късметлия си ти ,не аутсайдер -радвай се на ...всъщност какво се случва при теб между Венера/Луна и Юпитер ?!? ;)
Юпитер куинконс с Венера. Луната е в широка квадратура с Венера. (около 7-8 градуса) Но Луната(У3) участва в голям тригон с Нептун и Меркурий.

А за женското внимание се радвам ама понякога е голям кошер!  :41: Много клюки, интриги и стане ли проблем задължително аз съм този на който всички трябва да си го изкарат. Ама не им се давам на кокошките.  :93:  Особено ако се ядосам ги храня една след друга. (Мерка ми прави опозиция с Плутон по оста 1 и 7 домове) Иначе телешкото търпение ми е помогнало да оцелея.  :012: В началото беше много стряскащо,  :-\ но после свикнах. :P
« Последна редакция: Януари 05, 2014, 11:05:28 pm от AzaZaeL »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Его
« Отговор #10 -: Януари 05, 2014, 11:03:13 pm »
А за женското внимание се радвам ама понякога е голям кошер!  :41:

Разбирам те, при мен само с две жени в офиса е кошер  :ecomcity: :lol_hitting:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui