Автор Тема: Епилепсията и предразположеността към нея  (Прочетена 9224 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Кое в натала указва кой и кога е предразположен към епилепсия? Имам една позната, която е получавала такива припадъци и се интересува как да разбера дали ще получи в бъдеще такъв припадък и ако да - кога ще е?
« Последна редакция: Октомври 20, 2014, 06:11:34 pm от Veselin »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Епилепсията и предразположеността към нея
« Отговор #1 -: Януари 07, 2014, 11:10:05 am »
Дали има начин да се кажат датите на последните няколко припадъка?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Епилепсията и предразположеността към нея
« Отговор #2 -: Януари 07, 2014, 11:17:39 am »
6 месеца по-късно? Не ми се вярва
Веско, можеш ли да сложиш 2 карти към датата на припадъка-само транзити и солар арк с прогресии, че съм през телефон

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Епилепсията и предразположеността към нея
« Отговор #3 -: Януари 07, 2014, 11:42:14 am »
 3 неща виждам
- партилен съвпад у1/у12
- широк съвпад марс/южен възел, аспектиран от диспозитирът
- луна квадрат диспозитор-единствен аспект

Аз бих търсила активация на някоя от тези точки при припадък

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Епилепсията и предразположеността към нея
« Отговор #4 -: Януари 07, 2014, 12:08:19 pm »
Епилепсията нали е неврологичен проблем в мозъка. Да включим и Уран.

Веско на каква възраст са започнали пристъпите? Има ли наследствена предразположеност към това заболяване?
При побоя удряна ли е по главата?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Епилепсията и предразположеността към нея
« Отговор #5 -: Януари 07, 2014, 12:16:25 pm »
Аз напоследък гледам да спазвам правилото - първо досатурнови, после-и другите
По дирекции годината е била доста кофти-дир съвпад сатурн/юпитер е бил в квадрат с наталните възли

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Епилепсията и предразположеността към нея
« Отговор #6 -: Януари 07, 2014, 12:59:54 pm »
Луната и Меркурий са сигнификатори на ума и менталното състояние, в съчетание с Марс, Сатурн или Раху могат да дават предразположеност към психически и ментални разстройства, неврологични заболявания. Разбира се, аспектите не се гледат изолирано, имат значение и домовите позиции, има ли връзка с господаря на изгряващия знак и т.н., като цяло се разглежда комбинация от фактори. Наред с основната карта при определяне на евентуалните здравословни смущения се гледа и Д6.

Това е теоретично, сега нямам възможност да се включа с практически анализ по картата.

Цитат

Amongst the various planets Rahu is the most dreaded one for the Moon. He is even called Chandra Vimardana. On the other hand the Moon is the significator of emotions and consciousness. If the Moon as lord of the 4th be in the 6th, 8th or 12th and it falls under the evil influence of Rahu by conjunction or aspect etc. and there be no benefic influence on the Moon, the emotions and consciousness are adversely affected, giving rise to dreaded affliction known as Epilepsy. As lord of the 4th, the Moon will be absolute representative of the emotional side of mind and therefore Moon's affliction in the manner described above will definitely cause a serious disease of the mind and consciousness.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Епилепсията и предразположеността към нея
« Отговор #7 -: Януари 07, 2014, 01:03:05 pm »
Мерси, Лила

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Епилепсията и предразположеността към нея
« Отговор #8 -: Януари 07, 2014, 01:23:28 pm »
Обаче в картата, представена от Весо, на пръв поглед не виждам явни указания за такова заболяване, а и като цяло за ментални смущения. При някои хора такива смущения могат да се появят в по-късна възраст, в резултат на преживяна травма/шок, т.е. са придобити. Но, разбира се, и тази предразположеност трябва да е заложена в наталната карта, за да се прояви някога. По друг начин стоят нещата с онези, които се раждат с ментално увреждане, в техните карти би трябвало да има по-очевидни указания.

Братът на баба ми по майчина линия има епилепсия, разви се на по-късна възраст. Навремето е бил военен и е работил в Семипалатинск (Казахстан) – град, където има по-високо ниво на радиация (ядрен полигон). Обаче не му знам хороскопа, дори годината на раждане. При моя близка имаше дебилитирана Луна в съвпад с Раху и Сатурн (сид. Скорпион) – с възрастта разви психосоматични смущения, нещата отиваха към ментален проблем, но беше в резултат на здравословни увреждания. И като цяло си беше с проблемна психика, хиперсензитивна и впечатлителна, склонна към самовнушения, истерично и ексцентрично поведение, неконтролируеми емоционални изблици, нервни сривове, но и със силна връзка с отвъдното и паранормалното.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Епилепсията и предразположеността към нея
« Отговор #9 -: Януари 07, 2014, 02:25:46 pm »
Здравето й като цяло не ми изглежда особено добро. Лабилна психика, податлива на стрес, деструктивни импулси, давление отвън.

Епилептични припадъци могат да бъдат следствие от механична травма на мозъка, каквато би могла да бъде нанесена при удар, побой.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Епилепсията и предразположеността към нея
« Отговор #10 -: Януари 07, 2014, 02:26:50 pm »
Прави ми впечатление, че МС в картата на девойката е в точен съвпад с Шаула – неподвижна  звезда, разположена до отровното жило на Скорпиона. В същия градус е разположен и Нептун. Луната е в накшатра Мула, която също се свързва с тази звезда – жилото на Скорпиона. Тази накшатра се свързва с Кету. В картата има и екзалтирал Марс в съвпад с Кету в 12 дом. Асцендентът също е разположен в не особено благоприятна накшатра - Пурвабхадра. Близо до Шаула има и друга звезда – Лезат. И двете са с неблагоприятна природа. Свързват се с опасности, внезапни раздели, болести, отрови, злополуки. Природата на тези звезди е марсова, но има и меркурианско влияние. И двете накшатари, на Лагна и Луната, се свързват с божества, имащи деструктивна природа. Но могат да присъстват и в картите на хора, занимаващи се с духовни практики или окултна дейност. От психологическа гледна точка дава голяма дълбочина, но има и предразположеност към невротични състояния. Присъства Кала амрита йога, но се разваля от малефик с съвпад с Кету в 12 дом.
« Последна редакция: Януари 07, 2014, 02:29:59 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Entice

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 119
  • Аз живея, а не злобея !
Re: Епилепсията и предразположеността към нея
« Отговор #11 -: Януари 07, 2014, 03:09:41 pm »
Здравейте, позволих си да се регистрирам и да обясня точното ми състояние:

През 1997 година пушейки пред дискотека - припаднах. Явно съм била в безсъзнание повече от 5 минути, защото хора ме бяха заобиколили и линейката беше дошла. Не ми правиха тест за епилепсия тогава, видяха че имам много ниско желязо и сложиха диагноза - алергия от цигари. Но дълбоко се съмнявам че може епилептичен припадък да е било. Да се надявам че не е бил. Втори припадък се случи през септември 2005 /мисля че така беше/ след натравяне с некачествен алкохол и прибирайки се с такси почувствах че нещо не е наред с мен. На сутринта бях много зле и припаднах в банята, но припадъкът е бил кратък - секунди. Което може и да не е епилепсия. После имах друга диагноза - разстройство на вестибуларен апарат и там с години лечение.
Но вече диагностициран епилептичен припадък беше през 2012 в 8:30 сутринта до 8:45 - голям епилептичен се води, защото има и малки - към няколко секунди, но при тях човекът не припада. Мисля си че той е и в следствие от побоя и силния стрес , който изживявах, защото в същата година загубих и работата направих и развода и имах доста тежки промени в живота, които продължиха до средата на 2013 година.

Исках да опиша тези неща, с цел да ви помогна, а и аз да разбера, дали и кога ще имам епилептичен припадък. Защото спрях да шофирам, страх ме е от това да не би да се случи докато съм навън и така.

Иначе под лекарско наблюдение и тестове на всеки 6 месеца с изключително ниска доза лекарства не съм правила припадъци, а и ходя на дискотеки и имам доста безсънни нощи, което за лекарите е показател че тези припадъци или може да са редки, или да е бил в следствие на побоя и силния стрес покрай развода, делата за побоя , безпаричието и т.н. ...

Иначе съм гадателка, гадая повече с Таро, понякога имам и директни видения, гласове и всичко свързано с гадаенето. Връзка с духове и т.н. Незнам за истерии но бързо се гневя,а гневът ми е меко казано жесток, особено, когато е свързан с важни неща, всъщност само тогава се гневя. Често налитам и на бой, когато отново се засяга важни неща като детето ми например.
« Последна редакция: Януари 07, 2014, 03:18:00 pm от Entice »

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Епилепсията и предразположеността към нея
« Отговор #12 -: Януари 07, 2014, 03:14:56 pm »
Здравей, Entice!

Сигурна ли е диагнозата епилепсия?
Възможно ли е да са просто припадъци и причината за тях да е друга, а не епилепсия?




Entice

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 119
  • Аз живея, а не злобея !
Re: Епилепсията и предразположеността към нея
« Отговор #13 -: Януари 07, 2014, 03:19:07 pm »
Сатин, епилепсия е, дори когато видяха колко силни черти е направила машината, казаха че е бил доста тежък епилептичен припадък. За последният съм сигурна.
Имам документи и дори здравна книжка с която лекарствата ми бяха отпускани от държавата. Бях диспансеризирана вв неврологичен кабинет, за да не се налага да ходя при личен лекар при нужните прегледи.
« Последна редакция: Януари 07, 2014, 03:21:59 pm от Entice »

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Епилепсията и предразположеността към нея
« Отговор #14 -: Януари 07, 2014, 03:27:12 pm »
Още нещо по темата от гледна точка на ведическата астрология - http://www.indiadivine.org/content/topic/2179681-astrology-of-epilepsy/.

Ако може да се вярва на този източник, в картата, поставена от Веселин, откриваме:

Цитат
...

(e) Jupiter aspected by the lord of 6th, 8th, 12th and occupying 6th, 8th or 12th house.

...

In addition to these, it is also observed that affliction of Moon is also responsible for Epilepsy.

Във ведическата карта (прикачвам я) имаме съвпад на Юпитер в У12 Сатурн в 8-ми дом. Луната е афликтирата, бидейки на 11 градуса преди новолунието ("тъмна Луна"). Сатурн е управител и на Лагна (АС) и попада в неблагоприятния 8-ми дом, където губи планетарната война от Юпитер - функционален малефик за АС Водолей. Диспозиторът на Сатурн, Меркурий, е изгорен от Слънцето.


Entice, добре дошла във форума! Съжалявам за състоянието ти. Желая ти спокойствие и успешно лечение.
« Последна редакция: Януари 07, 2014, 03:29:45 pm от Mirabella »