Автор Тема: Епилепсията и предразположеността към нея  (Прочетена 9223 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Епилепсията и предразположеността към нея
« Отговор #30 -: Януари 07, 2014, 09:20:01 pm »
Мирабела, тая фенилкетонурия има ли друго име-народно? Чела съм я за нещо, а не мога да се подсетя, човърка ме...

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Епилепсията и предразположеността към нея
« Отговор #31 -: Януари 07, 2014, 09:23:57 pm »
Не се сещам за народно име.

http://www.puls.bg/health/hot-news/news_11110.html

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Епилепсията и предразположеността към нея
« Отговор #32 -: Януари 07, 2014, 09:26:29 pm »
Мерси-сетих се защо я четох наскоро
След малко ще видите, надявам се :)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Епилепсията и предразположеността към нея
« Отговор #33 -: Януари 07, 2014, 09:31:23 pm »
Папи ето картата

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Епилепсията и предразположеността към нея
« Отговор #34 -: Януари 07, 2014, 09:32:19 pm »
Защото се прави масов скрининг на всички новородени ли? http://lmpbg.org/new/downloads/www_pages/www_pages_11122011/moi/MS_last1.htm

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Епилепсията и предразположеността към нея
« Отговор #35 -: Януари 07, 2014, 09:35:08 pm »
Благодаря, Сатен :)
Ето, Мирабела-това момиче от картата припада без установена причина, и без повод
Последно се случиха лятото, единият май беше юли, другият-август

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Епилепсията и предразположеността към нея
« Отговор #36 -: Януари 07, 2014, 09:59:57 pm »
Не знам и аз, Папи. Картата на това момиче изглежда много по-добре в сравнение с другите карти от темата. Управителят на АС по сидерал, Луната, е екзалтирана в Телец (11-ти дом). Все пак получава аспект от Сатурн, който управлява 7-мия, но и 8-мия дом. В 8-ми дом се намира У6 Юпитер. Миналото лято е текла дашата на Юпитер/Сатурн. Някакви травми, наранявания няма?

Извън астрологията (може би си ги прегледала вече):

http://en.wikipedia.org/wiki/Vasovagal_response

или

http://www.medlink.com/medlinkcontent.asp,

ако епизодите на загуба на съзнание са свързани с хранене, преглъщане.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Епилепсията и предразположеността към нея
« Отговор #37 -: Януари 07, 2014, 10:28:02 pm »
Мерси, Мирабела, скоро не съм я виждала-като се случи, ще я разпитам най-подробно, преди да й "лепна" диагноза

Entice

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 119
  • Аз живея, а не злобея !
Re: Епилепсията и предразположеността към нея
« Отговор #38 -: Януари 07, 2014, 10:59:46 pm »
По ведическата през февруари и август на 2012 е била в даша на Луна/Юпитер. Това по Вимшотари дашите. По знаковите даши е вървял периодът на Риби, които са в аспект с Луна/Меркурий/Слънце в Стрелец и Юпитер/Сатурн в Дева. И по двете системи са намесени Луната и управителят на АС и 12-ти дом Сатурн (чрез съвпада с Юпитер в 8-ми дом).

С този закръглен час на раждане е рисковано да се гледат производни карти, особено по-високите, които са особено чувствителни към часа на раждане. Обаче Тримшамша (Д30), която се изследва във връзка със заболявания и негативни влияния, се строи на различен принцип в сравнение с по-често използваните Навамша (Д9), Дашамша (Д10) и т.н. Там деленията на всеки знак не са с еднаква дължина и тази дължина е сравнително голяма (между 5 и 8 гр.). В нейната Д30 Луната се намира в 7-ми дом и получава аспект от Марс (У6) и Сатурн (У8). Сатурн, Юпитер и възлите са в 10-ти дом, а по този дом се съди за слабостите на ума (психиката). Може би отношенията й създават силен ментален стрес. По 1-ви дом се съди за слабостите на тялото. При нея У1 Меркурий стои в 1-ви дом заедно със Слънцето, така че може би следва да преразгледам първоначалното си становище за слабо здраве като цяло.


Наистина много благодаря за вниманието. Искам да ви споделя че към 2011 декември месец започнах да правя панически атаки, но все още незнаех какво е това, мислех че полудявам. В последствие разбрах и се насочих към психолог. Пак получавам панически атаки, но вече знам как и защо стават и как да се справя с тях. Това не е психическо заболяване а вид реакция на тялото на емоциите, които не сме преглътнали.
Часа ми на раждане, който е записан в документа е 11:15, но защото имах много въпроси към Веско се оказа че часа ми не е този, в крайна сметка повечето събития съвпаднаха с 11:00 часа преди обяд. Осиновена съм, а този документ незнам как е останал при родителите ми, но майка ми също знаеше този час - не познавам биологичните си родители. Наистина около мен трябва да има позитивни и спокойни хора, защото наистина се чувствам на ръба.
Здравето ми като цяло също е слабо - зъби, кости, световъртежи, жлъчки, бъбреци, стомах, гинекологични проблеми много често ... какви ли не проблеми а докторите ми казват че аз сама се разболявам щото мисля по този начин. А те дори незнаят че нямам време да мисля за каквото и да било, освен да оцелея. Просто ми се случват тези неща ...

Сатен, за другите припадъци незнам какви са, но този последният изглежда така :

Внезапно губя съзнание /бях в леглото/, точно преди това погледнах часовника, защото се събудих и беше 8:30. В 8:45 се събуждам отново внезапно, не е кето другите два припадъка - все едно се будя от сън плавно, а просто временно не съм "работила". Събуждайки се изпускам огромно количество задържан въздух и се събуждам със болки в коремната мускулатура - от гърчовете и нечовешка болка в челюстта - от стискането на зъби. Няма друг такъв припадък Сатен - 100% епилептичен ! В последствие извиках бърза помощ защото не се чувствах добре , те предположиха епилепсия - не повярвах, но посетих лекар. Прави се тест с ЕЕГ, като те карат да дишаш дълбоко и учестено 20 минути за да предизвикат епилептични припадъци - малки или голям. В този момент уредът отчита къде са , какви са и колко са големи припадъците.
По време на самото изследване съм получила 3 или 4 припадъка, само че от малките и това се отчита на уреда. Ако човек не говори, не жестикулира , няма как да се види че получава припадъци. Само машината го вижда и отчита. Тези 3 или 4 припадъка, които съм получила, въпреки че са били малки, са били достатъчно големи че в следващите пъти, когато съм викала бърза помощ, израженията на лекарите при вида на ЕЕГ изследването , уплашиха мен !

Просто искам да знам че няма да се случи, а и да се случи, искам да знам кога, за да мога да си остана у нас и да има човек с мен, или поне да започна да приемам лекарства, защото сега ще ми ги спрат. Когато започнах да се занимавам с Таро, това беше 1-вият ми въпрос. Наскоро попитах Таро дали съм болна от тази болест и отговора беше шокиращ , а очаквах карти, които да кажат НЕ. Тогава се обърнах към Веско и сега единственото , което искам да знам е през кои години поне, могат да се случат тези припадъци. Да знам че няколко години мога да живея без толкова голям страх.

Някой беше писал нещо за спорта в мойта карта - бойните изкуства. Да-тренирах бойно изкуство 4 години с цел да защитавам невинни същества и себе си, а после продължих 6 години с фитнес, колоездене, джогинг и всякакви упражнения докарващи перфектна форма на тялото. Като цяло - 10 години спорт, и състезания по Тае-Куон-До.

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Епилепсията и предразположеността към нея
« Отговор #39 -: Януари 07, 2014, 11:06:24 pm »
Леле,  :-\  Момичето от картата на Папи ми е почти астрална близначка. Родена е ден преди мен. Имаме различна домофикация, но са ми познати аспектите. Първото нещо , което ми се набива на очи- опозицията на луната с уран. Според мен има нестабилна нервна система, луната в близнаци,опозиция уран в женска карта може да доведе до някакви неврози. Имаме квадрата на мерукрий с уран, познато ми е , понеякога те спохождат страхотни идеи, но пък и големи нерви образува, напрежение . Разликата е , че моята луна е в рак, в началото на знака, опозицията при мен е с нептун и марс. Винаги съм си мислела какво ли щеше да е , ако се бях родила малко по-рано с луна в близнаци ( понеже харесвам близнашката, усеща се по-лека от водните). После съм се замисляла, че това може би няма да е много добра идея, от гледна точка на опозицията с уран. Марс в картата е в съвпад с нептун- дава трудна диагностика на заболяванията. А марс, като втори управител на скорпион е У4, нептун У8, водните домове, скритото. Хубавото е , че този аспект дава много добро повлияване от хомоепатия, нетрадиционна медицина. Имала съм случаи, когато да речем ми се появи някакъв симптом или аз си втълпя нещо, а на другия ден ми няма нищо. Здравето много зависи от психическото състояние. Нептун е като попивателна , не трябва да се натоварва човек, защото е много възприемчив на всякакви енергии.

малко като офтопик: препоръчвам една книга за холестична медицина, на Лиз Бурбо. Книгата се казва " Твоето тяло казва: Обичай се! " Има подзаглавие: Най-пълната енциклопедия за метафизичните причини за всички болести. Много е изчерпателна. Намерих нещо и за епилепсията. Според авторката :

" Човекът , страдащ от тази болест е от типа хора, които не си прощават грешна стъпка. Такъв човек се опитва с всички сили да скрие грешките си. Той се обвинява много, следователно му липсва любов към самия себе си. За да компенсира, се опитва да запълни тази липса чрез другите. Изпитва желания за вътрешно насилие, които се обръщат срещу него. С епилептичната криза той извършва насилие срещу самия себе си.Обаче се случва така, че по време на първите кризи в детството това му позволява да получава внимание , обич, или да отвлече вниманието от някоя от погрешните си постъпки. Възможно е също така тази болест да е послужила да прикрие погрешните постъпки на родителите му , защото времето, прекарано по грижи за него е позволило на родителите му да се сближат. "

Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Епилепсията и предразположеността към нея
« Отговор #40 -: Януари 07, 2014, 11:07:32 pm »
Браво на теб, Еntice, за това, че си толкова смела! Мисля, че всяко нещо, което правиш за поддържане и укрепване на физическото състояние, като спорта, помага. Съжалявам, че не съм лекар, нито професионален астролог, за да измисля нещо съществено.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Епилепсията и предразположеността към нея
« Отговор #41 -: Януари 07, 2014, 11:10:09 pm »
Entice, твоята карта трябва да се разгледа подробно, тия дни ще опитам да ти изчисля примарните дирекции, така че да отговарят на събитията, и евентуално да видим кои идващи периоди са по-слаби, но с точна прогноза до ден едва ли ще е възможно-поне според мен
Само набързо-избягвай напрежение когато луната е в обратния знак на наталната ти-тоест в рак

Entice

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 119
  • Аз живея, а не злобея !
Re: Епилепсията и предразположеността към нея
« Отговор #42 -: Януари 07, 2014, 11:15:26 pm »
Благодаря Мирабела, но то всъщност нямаме избор - или живеем както трябва , или не живеем. А няма как да не живеем, така че трябва да се справяме :)

" Човекът , страдащ от тази болест е от типа хора, които не си прощават грешна стъпка. Такъв човек се опитва с всички сили да скрие грешките си. Той се обвинява много, следователно му липсва любов към самия себе си. За да компенсира, се опитва да запълни тази липса чрез другите. Изпитва желания за вътрешно насилие, които се обръщат срещу него. С епилептичната криза той извършва насилие срещу самия себе си.Обаче се случва така, че по време на първите кризи в детството това му позволява да получава внимание , обич, или да отвлече вниманието от някоя от погрешните си постъпки. Възможно е също така тази болест да е послужила да прикрие погрешните постъпки на родителите му , защото времето, прекарано по грижи за него е позволило на родителите му да се сближат. "


Неможе да бъде по-добре описано !!! Когато ми идваше много всичко, наистина исках да получа епилептичен припадък /след като вече го бях получила/ за да спра да мисля за малко, да отида някъде, да се самонакажа за това че в предишният живот съм сътворила такива неща, че сега си плащам за тях. Толкова ми е било криво че съм искала това да стане за да спра да живея за малко. Наистина много добре написано, но е различно при всеки. Първия припадък просто ме изключи. Това стана - както Раху каза - Shut Down на системата за малко от претоварване.

Entice

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 119
  • Аз живея, а не злобея !
Re: Епилепсията и предразположеността към нея
« Отговор #43 -: Януари 07, 2014, 11:21:50 pm »
Entice, твоята карта трябва да се разгледа подробно, тия дни ще опитам да ти изчисля примарните дирекции, така че да отговарят на събитията, и евентуално да видим кои идващи периоди са по-слаби, но с точна прогноза до ден едва ли ще е възможно-поне според мен
Само набързо-избягвай напрежение когато луната е в обратния знак на наталната ти-тоест в рак

Papy, не ги разбирам тези астрологични неща. Ще попитам Веско да ми обясни. Незнам защо не ми се отдава астрологията, като математиката и информатиката ми вървят  ...

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Епилепсията и предразположеността към нея
« Отговор #44 -: Януари 07, 2014, 11:34:37 pm »
Entice, сега ти прочетох поста и веднага навързах писаното от мен и твоят пост. Авторката дава и едни съвети в графа умствено блокиране ( горното беше от емоционално блокиране).

" Ако страдаш от това заболяване , твоето тяло ти казва, че за да получаваш обич и да почувстваш, че другите се вълнуват от теб , трябва само да посееш обич и ще пожънеш обич. Не е необходимо вече да се караш да страдаш, за да те обичат. Вече имаш много повече обич , отколкото си мислиш, само че ти не я виждаш. В твой интерес е да провериш какво представляваш за тези, които обичаш . Можеш да си дадеш правото да правиш грешки, погрешни стъпки, бе да се обвиняваш и без да мислиш, че другите няма повече да те обичат. Това ще ти спести вътрешния гняв и така ще можеш да изразиш цялата сладост, жеивееща в теб"

Entice, не се обвинявай, ти си човек и е нормално да правиш грешки. Не мисли, че трябва да си перфектна за да получиш любов от родителите си или от другите хора. Никой не  епрефектен, който те обича, те обича заради самата теб, с всичките ти негативи и позитиви.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name