Автор Тема: Епилепсията и предразположеността към нея  (Прочетена 9225 пъти)

Entice

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 119
  • Аз живея, а не злобея !
Re: Епилепсията и предразположеността към нея
« Отговор #60 -: Януари 17, 2014, 11:52:37 pm »
Да Рептил, от 7 години имам и световъртежи и при стрес започват. Люлея се като на кораб, има възможност и да се падне.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Епилепсията и предразположеността към нея
« Отговор #61 -: Януари 18, 2014, 12:00:00 am »
Да Рептил, от 7 години имам и световъртежи и при стрес започват. Люлея се като на кораб, има възможност и да се падне.
това обаче го има и при транс. Ти нали имаш и това....
Когато  бях бременна ,имах такива -къси, малки припадъци. Дори не губех свяст, за секунди  ставаше...Искам да кажа,  люлеенето не винаги е признак, аз го имам ежедневно. Нептун...

Entice

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 119
  • Аз живея, а не злобея !
Re: Епилепсията и предразположеността към нея
« Отговор #62 -: Януари 19, 2014, 02:31:53 am »
Ами да ви кажа, при мен световъртежите не бяха толкова леки. Първия път бях толкова зле че неможеха да ми правят изследването в седнало положение, защото падах, а в легнало със вода в ушите. Лекарствата са толкова силни че след всяко венозно вливане, докторката седеше до мен и ми стискаше ръката, казвайки ми да стискам зъби че само това лекарство може да ме изправи на крака, и то в максималните си дози. Световъртежите са толкова силни че 5 крачки ме уморяваха и лягах да спя с часове. Отиването ми до другата стая беше истинско приключение. Спях на 3 възглавници защото на две потъвам и повръщам. Страничен ефект от световъртежите е объркаността и кратката памет.

Иначе , когато вече си излязъл от най-тежките си фази, за да се върнеш в реалността, наистина се препоръчват разходки в планината, игри с малка топка за да стабилизраш вестибуалрният апарат гледайки и опитвайки се да хванеш топката.

За да различите вашите световъртежи в коя част на ухото са, има два начина:

1. Пищене в ушите /високите тонове/ или постоянен писклив шум е в ухото - проблемът е в средното ухо
2. Бучене /ниските тонове/ - показва че проблема е по-скоро в мозъчната част на ухото /ако ме разбирате/

Аз не получавам кратките припадъци. Не съм получавала никакви припадъци от тогава. Това беше инцидентно и на базата на стреса. И преди това не съм получавала епилептични припадъци - нито малките нито големите. Нямам ги тези неща. На всеки 6 месеца ми правят тестове, на които се следи. Получих всичко на всичко един припадък, беше голям, но се надявам да нямам друг.