Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 268550 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #945 -: Ноември 27, 2015, 04:20:58 pm »
При мен във ведическата карта Луната няма съвпади и опозиции, които да са с най-силно влияние. Ако се гледат знакът, домът, накшатрата и аспектът с Раху в знака на Асцендента - "девет дни - девет акъла". Нито клони към Сатурн, нито към Юпитер, но Луната е обградена от тези две планети, не е като да няма влияние. Имам много динамично променящи се нагласи и настроения, които вървят по една хаотична синусоида. Затова имам свойството да оставям у хората твърде противоречиви впечатления и обикновено се получава един двуполюсен модел, рядко има неутрално отношение.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #946 -: Ноември 27, 2015, 04:22:02 pm »
Рени, а планета на ИС как се интерпретира? Като ключ към личното спокойствие? При мен очевидно ретро МАрс на ИС е като шило и в торба не стоя  ;D
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #947 -: Ноември 27, 2015, 04:23:49 pm »
Спокойствие с Марс около ИЦ надали, 4 дом е зоната на нашия личен/вътрешен комфорт.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #948 -: Ноември 27, 2015, 04:25:07 pm »
Именно :) Че личният комфорт е, когато съм в екшън, чувствам се себе си :)
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #949 -: Ноември 27, 2015, 04:30:28 pm »
Твоят е в Близнаци, трябва да шава, да има някакво действие, движение.

При мен е в нептунов знак и личният комфорт наистина е много важен, имам силно изразена нужда от моменти на тишина, спокойствие и уединение - да не бъда обезпокоявана за щяло и нещяло. Този свой "малък вътрешен рай" успях да сътворя и постигна, когато станах напълно независима и самостоятелна. При мен проявлението е буквално - от никой не зависиш, никой не ти бучи на главата.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #950 -: Ноември 27, 2015, 08:25:14 pm »
Как да няма? Мисля, че и аз спадам към тази група.
Ето един въпрос. Как бихте тълкували Уран и Нептун в 5 дом?

В натален дом ли? Като при мен!  :012:
Заблуди, неясна преценка в любовните взаимоотношения; нестандартно хоби.
(относно децата при мен действа Нептун в 5дом). Също така съм чела, че Нептун в 5дом дава деца от друг брак или осиновени деца.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #951 -: Ноември 27, 2015, 11:56:02 pm »
Твоят е в Близнаци, трябва да шава, да има някакво действие, движение.

При мен е в нептунов знак и личният комфорт наистина е много важен, имам силно изразена нужда от моменти на тишина, спокойствие и уединение - да не бъда обезпокоявана за щяло и нещяло. Този свой "малък вътрешен рай" успях да сътворя и постигна, когато станах напълно независима и самостоятелна. При мен проявлението е буквално - от никой не зависиш, никой не ти бучи на главата.  ;D

Замислих се за нещо друго - и аз и сестра ми имаме луна в 6 дом, моята в Лъв, нейната в Козирог.

Аз се прибирам - пускам ТВ, радио - каквото има във всяка стая, включвам лампите - да е хубаво светло, пускам лаптопа, започвам да се преобличам, говоря, тракам ....тропам ...

Тя се прибира, затваря се в стаята, иска тишина и тъмнина -1 час си лежи така, понякога повече ....

Когато живеехме заедно - имахме някакъв синхрон и не си пречихме, после минаха доста години - събрахме се по един повод за няколко седмици и контрастът беше фрапиращ за мен  ;D Пък и за нея - знаем си се коя каква е, но ...точно имахме ясно дефинирани домашни стереотипи на комфорт :)
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #952 -: Ноември 28, 2015, 08:50:45 am »
Две деца-Слънце Риби и Слънце Водолей и/или такива асц,и/или Уран/Нептун в 1Д.

Е, не е винаги така буквално. Аз имам луна и нептун в пети дом, дъщеря ми не е риби, нито рак,  ;D нептун донякъде можем да кажем, че  има влияние в картата.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #953 -: Ноември 28, 2015, 09:39:24 am »
Рени, а планета на ИС как се интерпретира? Като ключ към личното спокойствие? При мен очевидно ретро МАрс на ИС е като шило и в торба не стоя  ;D

Много често субективно и твърде лично, затова е желателно да се ползва жокер от приятвл. :)
Алена, ти си Слънчев Стрелец с Юпитер в 1-ви дом, завърти картата си така че, ИЦ да попадне на К9 и търси смисъла на твоята планета на ИЦ .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #954 -: Декември 01, 2015, 02:36:00 pm »
Искам да видя картата на едно съоръжение. Коя дата да взема - тази, на която е започнало отделянето на терен и започването на строителството му или тази на започването на дейността му?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #955 -: Декември 01, 2015, 02:42:19 pm »
Аз бих гледала първата дата по въпроси свързани със строежа, а втората за това какъв живот има и как функционира, т.е. в твоя случай - втората дата :)
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #956 -: Декември 01, 2015, 02:47:19 pm »
Искам да видя картата на едно съоръжение. Коя дата да взема - тази, на която е започнало отделянето на терен и започването на строителството му или тази на започването на дейността му?
Първата копка когато е направена, макар че нали си има изготвен план- когато е одобрен и стартиран- това трябва да показва съдбата на съоражението.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #957 -: Декември 01, 2015, 02:50:09 pm »
Е, чак час нямам, но имам дата :) Мисля че е достатъчно. Мога да сложа един ориентировъчен предиобеден час. Няма как да намеря точния.
Благодаря момичета  :-*
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #958 -: Декември 01, 2015, 03:09:10 pm »
Искам да видя картата на едно съоръжение. Коя дата да взема - тази, на която е започнало отделянето на терен и започването на строителството му или тази на започването на дейността му?

датата на разрешението за строеж - това е най-важния документ, за да започне въобще нещо да се строи.

Когато стане готов - датата на акт 16 - с това влиза вече като готова сграда в документите

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #959 -: Декември 01, 2015, 11:00:42 pm »
Мислех, че тия списъци с новолунни желания са алабала работа. Но през ноември нали имах новолуние в точен съвпад с АС /в същия градус/, та реших да пробвам.

С учудване констатирам, че нещата от списъка са започнали да се сбъдват, едно по едно.

Сред тях бях си поръчала от Вселената по-обемна поръчка за превод до края на годината. Има клиентка, от която получавам такива, но сега е затишие, идват само малки. Днес ми се обади една колежка от Пловдив и ми превъзложи поръчка с обем стотина страници, аз ще трябва да поема по-голямата част.

Бях си пожелала да приключим с делото преди Коледа и всичко да се уреди, да няма никакви усложнения. Днес и това се случи.

Общо 5 най-приоритетни неща бяха, 2 се сбъднаха напълно, 2 остават под въпрос /там не зависи само от мен/ и има още едно, което ме съмнява - как да смъкна цели 5 кила до края на календарната година?  :017:


Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui