Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 268907 пъти)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #990 -: Декември 08, 2015, 02:12:01 pm »
С кои планета, знак, дом се свързва фотографията, снимането ... ::)

Уран, Водолей.
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:SDjZfpIFrgAJ:astrohoroscope.info/astro/01znak.htm+&cd=13&hl=bg&ct=clnk&gl=bg

Обичам Google  :-*
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #991 -: Декември 08, 2015, 02:15:35 pm »
Аз бях чела за Уран, тъй като фотографията е открита след откриването на планетата, но ми липсваше нещо като изкуство в играта и Нептун, като високата октава на Венера го допълва :)
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #992 -: Декември 08, 2015, 02:20:02 pm »
Всяка снимка е отражение на действителността. " Замъглен ми е обективът " е позната фраза и е свързана с... :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #993 -: Декември 08, 2015, 02:29:33 pm »
Алена, кое ти липсва? :) Уран е достатъчно оригинален да създаде най-въздействащата фотография, с особен поглед върху обекта.
Освен това сложи му аспект от Нептун, 9 дом, Стрелец или Везни.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #994 -: Декември 08, 2015, 02:31:06 pm »
четох, че риби/нептун се свързва с фотография
да, така е, а на едно място четох, че и Сатурн, покрай обсъждането тук на картата на познат професионален фотограф, който е със Сатурн в 12д
Като аспекти- съвпад на Венера с Меркурий също дава талант за фотография.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #995 -: Декември 08, 2015, 03:21:11 pm »
Аз имам един период от 10 г - в който нямам нито една снимка. След като поотмина и се опомних - започнах да се снимам. Онзи период ми е, като черна дупка - не само за снимките, а изобщо ....

В един момент забелязах, че когато съм в сесия - си позволявам да бъда самата себе си, все едно съм гола и откровена със самата себе си, мога проявя всичките си хамелеонови лица, нямам задръжки, не позирам. Пред камера се чувствам много себе си. Нямам предвид сутрешното снимане на грима, което стана традиция покрай еди грим групи и грим уроци ... или снимките на плажа :)

Когато съм аз и фотограф в студио и снимаме - усещането е като изповед, откровение. В интерес на истината имам предложения от фотографи да снимаме - каквото аз желая, явно отсрещната страна също вижда нещо  ::) . Замислих се какво в картата ме поставя в такава ситуация, както и за безснимковия период :)

Снимането, онова снимане, за което писах за мен е форма на себеизразяване, светоусещане, нещо различно от просто снимки. Много ми е особено да го разказвам. И много малко хора го разбират :)
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #996 -: Декември 08, 2015, 04:00:56 pm »
Мислех, че питаш за фотографията като професия или занимание.  :57: Да беше споменала фотогеничност и поведение пред камера.  ;)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #997 -: Декември 08, 2015, 04:16:34 pm »
Ами то не ми е работа, нито някога съм искала да ми е работа или поне не съм го мислила така :) Може би е нещо, като да се гледаш в огледало, но всеки кадър - поглед в огледалото се запечатва и после търсиш себе си в него :) Изследваш себе си :) по този начин - нещо много се "разнептуних" в обяснения  :)
Над силата е само умението да я владеем!

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #998 -: Декември 08, 2015, 10:15:48 pm »
Искам да питам възможно ли е транзитна планета да влияе по темите на следващия дом,в който ще влезе от по-рано? При мен усещам такова нещо със Сатурн. Разрових се и намерих това:

Съвременни астролози за орбисите в зависимост от аспекта :
за светила - Слънце и Луна - 7гр.
за минорни планети - 6гр.
за мажорни и фиктивни планети - 4 градуса

значи като е например на 4 градуса преди края на сегашния дом започва да влияе по следващия, правилно ли съм разбрала?
макар че сега е на 8 градуса, явно не е само той замесен  :017:

« Последна редакция: Декември 08, 2015, 10:18:20 pm от 666 »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #999 -: Декември 08, 2015, 10:35:47 pm »
Искам да питам възможно ли е транзитна планета да влияе по темите на следващия дом,в който ще влезе от по-рано? При мен усещам такова нещо със Сатурн. Разрових се и намерих това:

Съвременни астролози за орбисите в зависимост от аспекта :
за светила - Слънце и Луна - 7гр.
за минорни планети - 6гр.
за мажорни и фиктивни планети - 4 градуса

значи като е например на 4 градуса преди края на сегашния дом започва да влияе по следващия, правилно ли съм разбрала?
макар че сега е на 8 градуса, явно не е само той замесен  :017:
тези градуси са за аспекти с планети, за съвпад с куспида са до 2гр.
ако чувстваш 6д активен, вероятно е от тр Плутон, който е в съвпад с Уран У8 и Нептун У9, У10, които са с диспозитор Сатурн в 8д, а неговия диспозитор Уран ги квадратира с транзита си
тр Юпитер У6 прави тригон с твоето Слънце, което помага да имаш енергия и самочувствие

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1000 -: Декември 08, 2015, 10:36:46 pm »
Наскоро попаднах на една табличка с орбиси, дано ти е от полза  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1001 -: Декември 08, 2015, 10:50:37 pm »
Тази табличка не е ли от една статия на Дебора Холдинг ?

Вчера или онзи ден търсех в гугъла други изображения и сред многото картинки излезе това. Не обърнах внимание от кой сайт е, направо изтеглих от галерията на гугъл. Сетих се - търсех картинки с антисия и покрай тях това беше излязло.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1002 -: Декември 08, 2015, 11:08:13 pm »
Благодаря ви!
Да, чувствам 6Д отвсякъде активен. Започнаха здравословни проблеми, зъби най-вече, настинки. Започнах и да хранителен режим, упражнения, тичане..а никога не съм била по тази част. Явно е от Плутон значи  :) аз нали за всичко първо гледам Сатурн да набеждавам   :043:

Другото възможно е неточен час на раждане, по който е построена картата ти  :)
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1003 -: Януари 01, 2016, 06:57:31 pm »
Въпрос по 4 дом:

Човек живее на квартира, в дадена държава/град. В друга държава/град живее семейството му/ѝ - няма развод, но такива са обстоятелствата. Според вас, 4 дом кое местонахождение описва - там където е човекът или където е семейството му? Преди мама да почине и аз бях в такава ситуация и все се чудех ....

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1004 -: Януари 01, 2016, 07:01:25 pm »
За хорар ли става въпрос или се търсят някакви указания в натала?

По принцип бащиният дом, родното място, Родината са по 4 дом. Там, където е нашето семейство.

При немските астролози съм виждала в хорарни анализи да използват производни домове - 4ти от 4ти, особено когато става въпрос за смяна на дом/квартира.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui