Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 269271 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1110 -: Януари 23, 2016, 09:01:51 pm »
Имам някои познати, които и запетайка да напишат събират сумати лайкове. Има значение и натала  :)

При накшатра Читра е силно изразено - Луна или Асцендент. В трета декада Везни се пада, около и след 20ия градус на знака.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1111 -: Януари 23, 2016, 09:21:29 pm »
Относно падащия човек имам теория, не непременно вярна, но някаква. Първо, може да търсим нещо по краката. Стъпалата са Д12, самите крака Д11. И второ, балансът в тялото се управлява от първа чакра — това е условно областта на Д8. Юпитер управлява Д7, Д8 и Д11, Марс — Д12. Марс диспонира Юпитер, но е в знака на заточението му. Някакво "несъгласие" между стъпалата и тялото нагоре би могло да се изявява в чести падания.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1112 -: Януари 23, 2016, 10:14:10 pm »
И аз като Водолей имам проблеми с вестибуларния апарат- често залитам , да не говорим , че или тряскам врати или толкива леко ги дърпам, че не успявам да ги затворя- нещо не мога да си премеря силата.
Зимата пристъпвам по леда като японка, много ме е страх от падане,веднъж се подхлъзнах, ударих коляно и три години след това ми щракаше нещо вътре, даже в детството си се ужасявах от пързаляне и разни рискови движения.Физическото беше най- неприятният час в училище, само коремни преси правех като хората.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1113 -: Януари 23, 2016, 10:25:26 pm »
Всъщност мисля,че всичко е натална даденост и не се влияе от транзитите.
И аз мисля така, освен това зависи и от броя на приятелите ти във фейса- не може да сравняваш човек, който е добавил куцо и сакато заради едни лайкове и тези, които строго са редуцирали броя на зяпащите.
За мен е непонятно публичното публикуване на събития като сватби, снимки на бебета, бременни кореми и т.н.За последването да не говорим- непознати да ми зяпат муцуната или къде съм сега.
Обикновено публикувам някакви сентенции или статуси, които ми харесват с подходяща картинка, снимки по- рядко и то само в случай , че има какво да покажа.Държа във всичко да има оригиналност инне обичам да споделям чужди постове- сама си ги мисля.
Не се оплаквам от "нелайкване", имам Венера в 7 дом, понеже споменахте 11-ти- Юпи там.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1114 -: Януари 23, 2016, 10:45:13 pm »
Вестибуларният апарат общо в категорията "глава" ли влиза? :017:  Тогава би било точен квадрат Марс—АЦ/Меркурий, а Меркурий е диспозитор на Марс в знака на заточението му. Т.е. по-скоро връзката глава—крака да се губи. В случай, че тия аспекти са показателни.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1115 -: Януари 23, 2016, 10:55:44 pm »
Това не го разбрах
Цитат
а Меркурий е диспозитор на Марс в знака на заточението му.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1116 -: Януари 23, 2016, 11:01:09 pm »
И аз мисля така, освен това зависи и от броя на приятелите ти във фейса- не може да сравняваш човек, който е добавил куцо и сакато заради едни лайкове и тези, които строго са редуцирали броя на зяпащите.
Там е работата, че не зависи от броя на "приятелите", защото позната с над 2000 "приятели" миналата година издаде първата си стихосбирка по същото време, когато и за издадох моята- аз съм с малко над 100 приятели във Фесбук и на новината получих над 40 коментара с поздравления, а познатата ми само два-три поздрава. От тези ми 100 човека болшинството са хора, които реално познавам и контактувам с тях- комшии, съученици, приятелки за по кафе, от литературни сдружения и сайтове. Имам позната, която пише всеки ден по няколко подобия на стихове във Фейсбук и събира значителен брой коментари, но при нея е на принципа "аз на тебе, ти на мене" и искрено ме е развеселявала много пъти, като е коментирала мои публикации неадекватно, защото не си е направила труда да изгледа видео или прочете статията- няма време жената, то да пише шедьоври ли, да коментира на всички постовете ли, че да ѝ отвърнат с коментари после?  :012: :012:

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1117 -: Януари 23, 2016, 11:03:20 pm »
Пак ли съм омешал заточение и падение?

Марс е в 0° Дева и малко, Меркурий в 28° Телец. Меркурий е диспозитор на Марс. Марс в Телец би било заточение. Плюс квадрат Марс—Меркурий. Значи връзката помежду им е неприятна, напрегната, нехармонична и пр.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1118 -: Януари 23, 2016, 11:11:33 pm »
Пак ли съм омешал заточение и падение?

Марс е в 0° Дева и малко, Меркурий в 28° Телец. Меркурий е диспозитор на Марс. Марс в Телец би било заточение. Плюс квадрат Марс—Меркурий. Значи връзката помежду им е неприятна, напрегната, нехармонична и пр.

Споко, и аз ги бърках дълго
Ама понеже намеси марс и меркурий-аз нали съм с марс в близнаци и съм наблюдавала подобни-бързи рефлекси, хич и не падат даже, чак нерваци и леко истерични

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1119 -: Януари 23, 2016, 11:41:41 pm »
Не се сещам от раз за човек с Марс в Близнаци. Марс—Меркурий в съвпад, секстил, опозиция — да. Рефлексите си ги има, нервак е само оня с опозицията.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1120 -: Януари 23, 2016, 11:53:43 pm »
Аз също съм с Марс в Близнаци :)
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1121 -: Януари 24, 2016, 12:04:26 am »
Всички заспаха у дома и седнах да се поровичкам за цикъла Сатурн-Нептун - започнал е на 3 март 1989г - почти успоредно с цикъла Сатурн-Уран. Продължава 36г. Попаднах на кратко интересно есенциално описание - много ми хареса и го споделям:

"The Saturn-Neptune cycle is one of history's most important clocks to watch. It is, in essence, about the tense relationship between reality and fantasy; between concrete knowledge and what we take on faith; between the tangible world and the imagination." -- Eric Francis

И при мен започва върху К11 и Меркурий. И двата цикъла и този и Уран-Сатурн - попадат на конкретни точки в натала ми. Ще разгледам кога са били другите аспекти между двете плантети и дал е имало отзвук при мен :)
« Последна редакция: Януари 24, 2016, 12:06:53 am от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1122 -: Януари 24, 2016, 12:59:10 am »
Не се сещам от раз за човек с Марс в Близнаци. Марс—Меркурий в съвпад, секстил, опозиция — да. Рефлексите си ги има, нервак е само оня с опозицията.
Имам добра позната с Меркурий близнаци на 10гр, Слънце близнаци 7гр и Марс близнаци на няма и градус - учителка по физическо, по едно време беше стигнала до зам. директор на ОУ, макар да е с полувисше, навремето за начални учителки учеха 2г.
Младолика, стройна, пъргава и сръчна, не ѝ личат годините, караше си москвича като пич, копае си сама лозето, отлична домакиня, с няколко неуспешни съжителства, най-продължителното го прекъсна след няколко неуспешни опита за инвитро.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1123 -: Януари 24, 2016, 05:50:09 am »
Акрукс, има ли предпоставка за трудности при забременяване в картата на познатата?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1124 -: Януари 24, 2016, 11:33:53 am »
Акрукс, има ли предпоставка за трудности при забременяване в картата на познатата?
Не знам часа на раждане, само датата.