Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 268833 пъти)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1275 -: Март 13, 2016, 09:58:02 pm »
Опозицията се интерпретира в светлината на взаимното заточение — има пряка връзка между двете планети и тя не е хубава.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1276 -: Март 13, 2016, 10:06:08 pm »
Какво ще рече това? Хубава работа, ама не съвсем?
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1277 -: Март 13, 2016, 10:19:00 pm »
Е, това си е мое мнение, но считам, че аспектите показват вид връзка между две неща — по-хармонична или по-напрегната. Когато ги има — връзката е пряка. Като ги няма, или връзката е индиректна, ако има други показатели (планета в знак на другата/управство, терми,…) или никаква, ако и те липсват. Опозиция + рецепция по заточение за мен е неприятна, лоша, нехармонична, гадна, напрегната (избери си) връзка между две планети. Директно противопоставяне и двупосочно негативно отношение. Другите варианти са квадрат или нищо — конкретно за рецепция по заточение.
« Последна редакция: Март 13, 2016, 10:24:30 pm от Reptil »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1278 -: Март 13, 2016, 10:44:48 pm »
Какво ще рече това? Хубава работа, ама не съвсем?
Зависи от конкретния въпрос и карта, например преди малко имаше въпрос за взаимоотношения, където У1 и У5 са в тази рецепция и опозиция, но тъй като Луната )втори сигнификиатор на питащата) е с хармоничен аспект към У7, затова и написах, че връзката ще продължи, но и противопоставянето между тях, което в синастрията им е заложено заради взаимния квадрат Луна-Марс

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1279 -: Март 14, 2016, 08:42:06 am »
Някои от вас има ли планета или друга чувствителна точка от наталната карта на:

21-ия градус в Лъв, Водолей, Стрелец, Скорпион, Близнаци, Овен, Телец, Везни.
На 29-ти или 0 във Водолей, Телец, Близнаци, Лъв, Скорпион, Везни, Овен, Стрелец
На 1-вия градус във Везни, Козирог, Овен, Близнаци, Рак, Водолей, Лъв, Стрелец
На 9-ия градус във Везни, Стрелец, Водолей, Козирог, Рак, Овен, Близнаци, Лъв

За последните две и половина години отчитате ли включване и раздвижване свързани с тези фактори от рождената Ви карта ?

имам точки там, но ми е трудно да отцепя конкретно проявления по тях. през последните години имах доста транзити през стелиума, включително и на нодалната ос и по всички домове и направления имам събития.

как се изчисляват тези сенки?

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1280 -: Март 14, 2016, 06:07:35 pm »
Кое според Вас натално предполага безбройните селфита и снимки на персоните, споделящи ежедневно по 1435..  лични снимки?
Аз лично го свързвам или с липса на самочувствие или с огромно такова.
Нямам нищо против да гледам снимки,то затова е и клюкарника,  но когато персоната е над 40, юрист, майка на тийнове, , около 80 килограмова едра булка с приятен , но обикновен вид, някак си ми идва странно и дразнещо.С шапка , без шапка, с очила или без, нищо ново, не е като да е насред Бахамите, та да има какво толкова да се показва сутрин, обед и вечер.
Чак й погледнах картата- очаквах някой Лъвски или поне Близнашки акцент, то Рачешка Венера съвпад Сатурн и Девешка Луна- да не повярваш чак.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1281 -: Март 14, 2016, 06:12:30 pm »
В случая да не е някоя сатурнова свръхкомпенсация? Но Венера в Рак не би трябвало да си пада по ексхибиционистични изпълнения. Венера в съвпад със Сатурн в Лъв по-скоро.

Мен наскоро първото ми гадже ме изуми с въпрос в една социална мрежа защо не качвам нови снимки. Като няма селфита и снимки, значи животът ти е спрял и нищо не се случва. В днешното общество хората така са склонни да го разбират. Сега очаквам въпрос от него да не би да съм болна от нещо /имаше такива намеци/ и затова да не искам да се показвам.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1282 -: Март 14, 2016, 06:34:58 pm »
Кое според Вас натално предполага безбройните селфита и снимки на персоните, споделящи ежедневно по 1435..  лични снимки?
Аз лично го свързвам или с липса на самочувствие или с огромно такова.
Нямам нищо против да гледам снимки,то затова е и клюкарника,  но когато персоната е над 40, юрист, майка на тийнове, , около 80 килограмова едра булка с приятен , но обикновен вид, някак си ми идва странно и дразнещо.С шапка , без шапка, с очила или без, нищо ново, не е като да е насред Бахамите, та да има какво толкова да се показва сутрин, обед и вечер.
Минах и аз през този период по време на уранова опозиция, за ужас на децата ми, макар че техните другарчета им завиждаха, че си имат такава майка  :012: Сега като попадна на тези снимки някъде из архивите и ми е смешно, чудя се с кой акъл съм го правила, но колкото и да се чудя- с моя си акъл, който тогава е бил обременен от хормоните на менопауза.  ;D

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1283 -: Март 14, 2016, 08:26:01 pm »
Кое според Вас натално предполага безбройните селфита и снимки на персоните, споделящи ежедневно по 1435..  лични снимки?
Аз лично го свързвам или с липса на самочувствие или с огромно такова.
Нямам нищо против да гледам снимки,то затова е и клюкарника,  но когато персоната е над 40, юрист, майка на тийнове, , около 80 килограмова едра булка с приятен , но обикновен вид, някак си ми идва странно и дразнещо.С шапка , без шапка, с очила или без, нищо ново, не е като да е насред Бахамите, та да има какво толкова да се показва сутрин, обед и вечер.
Чак й погледнах картата- очаквах някой Лъвски или поне Близнашки акцент, то Рачешка Венера съвпад Сатурн и Девешка Луна- да не повярваш чак.

Самотата. Работя с жена на 45+, която се снима с нацупени устички като 16-годишна ученичка, и постоянно си качва тези снимки. А, да - и с млади момчета умира да се снима и да се показва. Уж деликатно, по везнишки ме е гонила от снимка, за да си е тя с тях. Положението е :17:
Жената е с везнишка Луна, водолейска Венера и Марс в края на Везни в опозиция със Сатурн. Не особено лицеприятна и самотна.

Имам и друг пример. На 27-28 години. Близначка с Луна в Козирог и Венера в Рак. Невъобразим сладур. Качва си снимки постоянно обаче е толкова хубава и позира толкова умело, а и с доза самоирония и чувство за хумор, че 100 снимки на ден да слага, пак няма да ме подразни. Оправя ми настроението като я видя.

Та въпросът май не е кой колко качва, а кой какво показва и какво провокира у околните.

П.П. И все пак - първата си се снима вечно сама в почти една и съща поза с едно и също изражение и тук-там с някой потърпевш, когото е хванала да позира. Все с едно абсурдно "победоносно" изражение. Да се чудиш на какво отгоре.
А втората си се снима за кеф, вижда се как се забавлява с приятелките си и въобще не й дреме точно как си е докарала изражението.
« Последна редакция: Март 14, 2016, 08:30:11 pm от The_One »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1284 -: Март 14, 2016, 10:09:52 pm »
То точно това ме учудва,  че показва едно и също- не се гримира, не сменя бижута и няма кой знае какви тоалети, да речеш, че показва тях.
Дали ще е ляв или десен профил, все тая, фонът е все работният кабинет или стената у дома.
Не мисля, че е самотна, има си многолюдно семейство. На снимките е предимно сама.
Най- вероятно я гони скука на работното място, но като се замисля и уикендите е същото.
Урановата опозиция още не я е подпукала.
На младите им е простено, то и без това за тях интернет е всичко.
Аз лично се снимам заради две неща-  фона и хубавата компания, да се кюфна и увековеча  пред радиатора в антрето - no way. :57:
Но на хората явно не им пречи, важното е да има матрЯл за лайкване.
Ако й знаех часа, щях да кача картата, но без него няма смисъл.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1285 -: Март 14, 2016, 10:56:31 pm »
А, чакай сега. Да си сам и самотен са две различни неща. Да си сам може и да е хубаво дори. Обаче ако вкъщи мъжът ти те отразява, колкото табуретката - ще търсиш внимание не, ами ще ги залееш със себе си тези социални мрежи :)

Дай карта, ако искаш. Колкото да си чешем езиците, нищо че е без час - пак ще се види основата.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1286 -: Март 15, 2016, 09:07:36 am »

Мен наскоро първото ми гадже ме изуми с въпрос в една социална мрежа защо не качвам нови снимки. Като няма селфита и снимки, значи животът ти е спрял и нищо не се случва. В днешното общество хората така са склонни да го разбират. Сега очаквам въпрос от него да не би да съм болна от нещо /имаше такива намеци/ и затова да не искам да се показвам.  ;D

Да, много ми харесва това - след като те няма във фейса, значи не съществуваш :D. А аз по-голяма простотия от този фейс не съм срещала, честно.

Тази работа със селфитата е толкова често срещана, че не знам дали можем да я категоризираме под дадено астрологично влияние.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1287 -: Март 15, 2016, 12:53:40 pm »
Да, много ми харесва това - след като те няма във фейса, значи не съществуваш :D.

Ще взема да го бъзикна, че съм оплешивяла и затова не се снимам. И ще гледам реакцията.  ;D

На вас несериозно ви се струва, но доста астрологични групички са се изнесли във фейса и там вървят активни дискусии, за разлика от астрологичните форуми, които вече се превръщат в отживелица. Нашият още крета, но както виждате, са малко ентусиастите.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1288 -: Март 15, 2016, 01:40:25 pm »
във фейса е манджа с грозде. тук много по-добре е систематизирана информацията и повече знания се споделят. във фейса имам чувството, че тези които разбират си пазят знанията, защото работят за пари

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1289 -: Март 15, 2016, 01:52:53 pm »
във фейса имам чувството, че тези които разбират си пазят знанията, защото работят за пари

Във ФБ нямам профил, само в една руска социална мрежа, тя е друга. По едно време видях, че има и астрологични групи там, реших да се присъединя. И там е манджа с грозде, но за сметка на това има много "материал за изследване". Забелязах обаче някаква конкуренция между отговарящите астролози, а уж го правят за без пари. И една прикрита /или явна/ неприязън с желание за оспорване, да те затапят, да ти намерят грешка в тълкуването. А същевременно те самите задават въпроси за тълкуване "на парче", без данни и без карти /защото са на техни клиенти!/. Често се случва някой нещо да пита и астролог да му построи карта с готова програма, като при това програмата допуска грешка в разчетите /за часовата зона/, а астроложката тропа с крак, че нейната интерпретация е вярна. Моят ентусиазъм да участвам в подобен вид общуване окончателно се изчерпа след два месеца престой.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui