Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 268687 пъти)

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1290 -: Март 15, 2016, 04:26:37 pm »
Забелязах обаче някаква конкуренция между отговарящите астролози, а уж го правят за без пари. И една прикрита /или явна/ неприязън с желание за оспорване, да те затапят, да ти намерят грешка в тълкуването.

 :-\

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1291 -: Март 15, 2016, 04:28:43 pm »
Защо се чудиш, Люба? Не говорим за бг астролози и не е във фейса. Там не знам какво се случва. Но това явление съм срещала и в български астрологични форуми, за щастие нашия го е подминало или вече не е актуално.  ;D

Но общо взето навсякъде е приложим един и същи модел - или борба за клиенти, или борба за пространство, внимание.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1292 -: Март 15, 2016, 04:37:39 pm »
Оооо, не, не се чудя, и чак да го е подминало... веднага можем да приложим лек експеримент  ;D

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1293 -: Март 15, 2016, 09:44:14 pm »
Ето картата й.
Аз имам приятели от 7 до 70- годишни, всякакви чешити, такова самоснимане от никой друг  няма, затова и попитах.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1294 -: Март 15, 2016, 09:50:59 pm »
Не знам на какво се дължат безкрайните селфита, но с тази мутабелна т-квадратура между Луната, Меркурий и Марс доста невротична ми се струва. Доколко ѝ личи вече е друг въпрос. Успява ли да създаде впечатление за самоуверен човек?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1295 -: Март 15, 2016, 09:55:55 pm »
Познавам я от студентските й години, беше със силно наднормено тегло и без самочуствие.
Сега се повтали, зрелостта й повлия добре на външността и наистина изглежда самоуверена, но дали всъщност е така?
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1296 -: Март 15, 2016, 10:02:43 pm »
Ето я изявата на съвпада Венера/Сатурн в Рак - знак, където Венера няма достойнства, а Сатурн е в заточение. Според мен доста усилия е положила, за да започне да се приема такава, каквато е. Дори бих казала, че това е най-трудното за Венера/Сатурн, по-скоро ще направи невъзможното, за да добие желаната форма. Като млада може да е била плаха и неуверена, но в по-зряла възраст се мобилизира. Не са изключени хранителни разстройства или като млада да е имала. Нервен стомах и изпадане в крайности - от анорексия до булимия. Вероятно е имало проблем и с обмяната на веществата.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1297 -: Март 16, 2016, 12:01:48 am »
Ето картата й.
Аз имам приятели от 7 до 70- годишни, всякакви чешити, такова самоснимане от никой друг  няма, затова и попитах.
заточен Сатурн У5 съвпад с Венера в 11д- избива комплексите си за малоценност сред приятелите, като ги атакува със снимки- Меркурий У1, У11 в 10д опозиция с Нептун У7

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1298 -: Март 16, 2016, 08:35:15 am »
искам да пусна обява за продажба.
на намаляваща луна ли да е или на растяща?
струва ми се, че за започване на бизнес трябва да е растяща, но само за обява - намаляваща, да се продаде по-бързо. вие какво ще кажете?  ::)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1299 -: Март 16, 2016, 09:52:46 am »
А да се продаде добре и на сметка?
На мен не ми се струва нищо да е добре на намаляваща луна, освен подстригване, епилация и маникюр и разни хирургии с цел перманентно отстраняване на нещо   ;D
De omnibus dubitandum est

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1300 -: Март 16, 2016, 09:55:15 am »
и теглене на заем е добре да е намаляваща.


akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1301 -: Март 16, 2016, 01:51:59 pm »
искам да пусна обява за продажба.
на намаляваща луна ли да е или на растяща?
струва ми се, че за започване на бизнес трябва да е растяща, но само за обява - намаляваща, да се продаде по-бързо. вие какво ще кажете?  ::)
на Луната се гледа знака, в зависимост от стоката- например за недвижими имоти, когато е в рак, за черна и бяла техника, компютри, телефони- когато е в близнаци или водолей и т.н.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1302 -: Март 19, 2016, 05:00:27 pm »
За рецепцията в хорарите горе-долу изяснихме нещата. Обаче сега има една много интересна хипотеза. Марс и Венера са в разходящ квадрат. Но са с общ сигнификатор - Юпитер. Той също е попрецакан.
И все пак - как се разбира общия сигнификатор в хорар? Че има обща визия, интереси?
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1303 -: Март 19, 2016, 05:21:21 pm »
И все пак - как се разбира общия сигнификатор в хорар? Че има обща визия, интереси?

Хм, ако трябва да импровизирам, бих предположила, че някакъв общ "дефект" или "проблем" го обединява и ги държи заедно. Говорим за случая със заточен и ретрограден общ диспозитор. Но есенциално Венера "води" - в знак на екзалтация, докато Марс в Стрелец няма толкова изявени достойнства. И ако се разгледа през призмата на общия диспозитор /Юпитер в Дева/, Венера е въоръжена с повече достойнства и слабата позиция на диспозитора не е чак толкова "дразнеща" за нея. Освен това Венера и Марс са "обединени" чрез квадрат в момента, тук нещата не вървят по мед и масло.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1304 -: Март 19, 2016, 05:47:52 pm »
За рецепцията в хорарите горе-долу изяснихме нещата. Обаче сега има една много интересна хипотеза. Марс и Венера са в разходящ квадрат. Но са с общ сигнификатор - Юпитер. Той също е попрецакан.
И все пак - как се разбира общия сигнификатор в хорар? Че има обща визия, интереси?
Имаш предвид общ диспозитор на знаците, в които се намират?
Все пак основният диспозитор на знака, в който е Венера е Нептун, който е на трон в риби, а Венера е в екзалтация в неговото владение, така че нито нейният съуправител Юпитер ще я отслабят, нито квадрата ѝ с Марс, ако е добре поставена и по дом в хорара.