Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 269125 пъти)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1380 -: Април 21, 2016, 10:42:33 am »
или пътуващ готвач
С Марс/Сатурн на асц?Значи това,ако го видя-ще го ухапя и ще му изхвърля тенджерите.  :57:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1381 -: Април 21, 2016, 03:48:07 pm »
Само ми кажете,ако някой се роди точно в тази минута(на новолунието 06.05.2016) какво ще прави този уникален земен тригон с връх Нептун/Хирон/ЮЛВ в Риби/3Д  :-\
Де го видя този връх с Нептун, като големият земен тригон е от Юпитер в дева, Плутон в козел и Новолунието в телец? Това не е тао, че да има връх, нито пък е йод
Нептун е в секстил с Венера и опозиция с Юпитер, нищо повече. Прекалено далеко е от ЮЛВ и Хирон, за да е в съвпад с тях.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1382 -: Април 21, 2016, 03:49:25 pm »
Конфигурацията е Хвърчило. :) Юпитер-Плутон-Нептун-Новолуние.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1383 -: Април 22, 2016, 09:29:03 am »
Конфигурацията е Хвърчило. :) Юпитер-Плутон-Нептун-Новолуние.
Де го видя този връх с Нептун, като големият земен тригон е от Юпитер в дева, Плутон в козел и Новолунието в телец? Това не е тао, че да има връх, нито пък е йод
Нептун е в секстил с Венера и опозиция с Юпитер, нищо повече. Прекалено далеко е от ЮЛВ и Хирон, за да е в съвпад с тях.
Така де,хвърчилото е с връх Нептун/ЮЛВ...това исках да напиша,но бързах да излизам и написах,че тригонът е с връх  :57: ;D
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1384 -: Април 22, 2016, 01:23:35 pm »
Така де,хвърчилото е с връх Нептун/ЮЛВ...това исках да напиша,но бързах да излизам и написах,че тригонът е с връх  :57: ;D
На места тази конфигурация е отбелязана като КОРАБНО ПЛАТНО

Според определението му, това не е "ленивият" Тригон, защото на Тригона му позволяват да лентяйства, а от Секстила идва предложение от варианти, ако човек не е пълен лентяй. Иначе, въпреки, че тези аспекти са позитивни, забележителни, животът ще бъде разрушен. От двата Секстила постъпва предложение доста често, при всеки транзит. Веднага се активизира целия Тригон, и се проявява космическия щит, разбира се, ако човек не се е отказал от еволюционните предложения на Секстила.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1385 -: Април 24, 2016, 11:43:28 am »
Хм, знаете ли какво се чудя сега  :017:

Сещам се, че при екваториалната дирекция същите аспекти идваха с около година закъснение. А дотук използвах само зодиакална дъга, тъй наречената Solar Arc.

И понеже се скъсах да плюя миналогодишната дирекция на Венера към Юпитер и на Юпитер към Луна, да не би по екваториална дъга те сега да предстоят, а през изминалата година да са действали плутоновите дирекции, които бяха активни през 2014 г. и нищо съществено не донесоха - дир. Плутон в съвпад с АС, дир. Марс в опозиция с Плутон, дир. Луна в секстил с Плутон? Жалко, че нямам руска Зетка, да го проверя.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1386 -: Април 24, 2016, 12:10:43 pm »
Моята карта е ректифицирана с точност до минута, от четирима различни астролози. И при четиримата съвпадна. Но в случая на става въпрос за дирекции на/към ъгли, а за съвпади на дирекционна планета с натална - конкретно за Юпитер.

Що се отнася до съвпада на дир. Плутон с АС, там имам известни колебания - усети се и през 2014 г. /по зодиакална дъга/, но повече на вътрешно ниво, като психологическа настройка да поведа "битка на живот и смърт". Съответните събития и среда не закъсняха - случиха се в рамките на следващата година.

Чувала съм, че при всеки работи дирекция с различен ключ. При мен, например, Найбод не е ефективна - може и да показва естеството на събитието, но не отговаря на реалния тайминг.
« Последна редакция: Април 24, 2016, 12:14:20 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1387 -: Април 24, 2016, 01:11:50 pm »
На места тази конфигурация е отбелязана като КОРАБНО ПЛАТНО

Според определението му, това не е "ленивият" Тригон, защото на Тригона му позволяват да лентяйства, а от Секстила идва предложение от варианти, ако човек не е пълен лентяй. Иначе, въпреки, че тези аспекти са позитивни, забележителни, животът ще бъде разрушен. От двата Секстила постъпва предложение доста често, при всеки транзит. Веднага се активизира целия Тригон, и се проявява космическия щит, разбира се, ако човек не се е отказал от еволюционните предложения на Секстила.
Бях намерила инфо,че "корабно платно" дефинира всяка една опозиция към върха.Т.е. в картата имаме 3бр:към Нептун,Хирон и ЮЛВ.Пишеше,че колкото повече "платна има",толкова е по-здрав корабът.В моята карта имам 4платна,но Уран/Плутон отдолу са само в знаков съвпад,както и само в знакови тригони със Сатурн и Марс/Юпитер.  :29:
« Последна редакция: Април 24, 2016, 01:14:02 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1388 -: Април 24, 2016, 01:43:47 pm »
Тук  Росен  добре обяснява за отклоненията и възможностите при прогностичните методи. За когото е интересно може да разгледа. :)

https://saromir1970.wordpress.com/category/a%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%8F/%D1%82%D0%B5%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%8F-%D1%84%D0%B8%D0%BB%D0%BE%D1%81%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%8F-%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0/
« Последна редакция: Април 25, 2016, 06:45:16 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1389 -: Април 25, 2016, 05:41:22 pm »
Тук, Росен, добре обяснява за отклоненията и възможностите при прогностичните методи. За който е интересно може да разгледа. :)
Към Росен ли е обръщението, че си го оградила със запетайки?
За когото, а не за който  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1390 -: Април 25, 2016, 06:44:45 pm »
Благодаря, Акрукс.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1391 -: Май 02, 2016, 03:54:25 pm »
Как се отработва Плутон в 3 натален  дом?
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1392 -: Май 02, 2016, 09:17:46 pm »
Как се отработва Плутон в 3 натален  дом?
с мотика- преобразяваш запустялата градинка пред блока
или ставаш касиер на входа,събираш пари за ремонти дейности
или екзотичен език отпочваш- китайски,японски,чукотски
правиш сбирка на съучениците от гимназията след " пак ще се срещнем след н-ти години....вчера ли бяхме на 22...
почваш да пътуваш из страната - първо са всичките пещери- те са по Плутон и следват непознати,непосетени места
ако до сега си пътувала много-промятата е да ги намалиш ш обратното,ако си пътувала на къси разтояния малко- -ги увеличаваш
пътувайки контактуваш с местните,научават се много интересни неща,всеки контакт носи преображение,връщата те в миналото като  пътуване във времето
покупко- продажба на превозни средства колата,
сега е ретро фазата- може да срещнеш някоя ученическа връзка и да възобновите окултни занимания по 8 дом
невзети изпити да ги финализираш
ако имаш братя-сестри да преминете на ново ниво взаимоотношения
да завържеш нови запознанства
да трансформираш старите,да изчезнат ненужните от близкото ти обкръжение
променяш начина на общуване, с по-краен и налагащ се,нетърпящ възражения
чиска в обкръжението , роднините ще останат само стойностните
личните начинания и идей да реализираш
подписване на договори ,дълготрайни
да срещнеш учител от училище,който в разговор да промени коренни твой  представи от детството
здравето на бащата
здравето на шефа
псевдоними, промени в името
да започнеш да пишеш книга или лични преживявания
ще се промени твоята нагласа/зависимост от  вестниците, списанията, книгите, писмата, телефоните, телевизията -обсебване и манипулация
промяна на приятелите на децата /11 от 5/
малък бизнес -книжарница
мисли и думи придобиват голяма сила,бъди позитивна в помислите ,интензивността им ги  материализират бързо
да станеш "вестоносец на боговете"

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1393 -: Май 03, 2016, 05:15:38 pm »
Как се отработва Плутон в 3 натален  дом?
за натален или транзитен Плутон питаш?

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1394 -: Май 03, 2016, 05:48:36 pm »
за натален или транзитен Плутон питаш?

Натален.

Стреличка,  :38:

Имам страх от тесни и тъмни пространства, като пещерите, а половинката само там ме мъкне.  :012: Иска да продаваме колата, а аз само и само да я задържим, реших да запиша шофьорския курс.  ;D За мен старата кола, той да си взима друга.
Касиер съм на блока  и много нерви събирам.
п.с. започнах да си водя дневник - не в подробности, но пиша.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."