Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 269087 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1590 -: Юли 04, 2016, 11:31:04 pm »
Никога не съм обичала контрастни вкусове и да смесвам несъвместими храни. През последните няколко години имам рязка промяна във вкусовите предпочитания - и от здравословна гледна точка, и защото в един момент някои храни спряха да вълнуват вкусовите ми рецептори. И все пак ако трябва да обобщя - меки, леки и свежи вкусове, стипчиво и кисело. Подправки също обичам, но с повече аромат и във вид на билки, а не нещо супер люто или горчиво, че да ти спре дъха и да ти изскочат очите. Не ми е проблем да не консумирам горещи, готвени и термично обработени храни, мога да изкарам много време на суровоядство - понякога от мързел, но напоследък семпла, природна и необработена храна ми доставя голямо удоволствие. Отвращават ме изкуствените съставки и подобрители на вкуса, особено при сладкарската продукция - една красиво опакована отрова. Без сладко съвсем спокойно мога да живея, нямам влечение към захаросаните бонбонки и шоколада. Отвратих се и от бяла захар, за готвене използвам само кафява тръстикова и в малки количества. За директна консумация - пчелен мед и кленов сироп /преди използвах и фруктоза/.

Една-единствена доша в чист вид почти в никой организъм не се среща. Понякога, под влияние на различни фактори, съотношението на дошите в тялото може да се промени и да се стигне до дисбаланси, но рождената матрица се запазва. Вата-капха съм, от време на време питта ми се дисбалансира.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1591 -: Юли 04, 2016, 11:37:42 pm »
Това е интересна тема, на 18 поради редица кариеси отказах сладкото завинаги, не ми липсва, макар веднъж месечно да  се наплющявам с половин черен шоколад след цикъла. По марс нещо не ми е как требе-люто ям здраво, кисело харесвам, горчиво и сладко-не.
По стихиите стават интересни съответствия-многото огън не яде гореща храна, не търпи горещо време. Аз съм много питта, каквото и да значи, но отчитам като проблем на навик-мога да карам на една храна дълго, оттам сега-здравословни пречки от липса на разнообразие, закостенели навици на хранене. Преди имах лакомия и тегло, сега имам дисциплинаран навик и липси на витамини, минерали, къде е средата?
« Последна редакция: Юли 04, 2016, 11:45:31 pm от enigma »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1592 -: Юли 04, 2016, 11:46:16 pm »
На мен питта ми е леко дисбалансирана и ме дразнят и хора с акцент на тази доша, и съответните храни/климатични условия. Когато съм в обичайното си, нормално състояние, при мен питта доша спи дълбок сън.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1593 -: Юли 04, 2016, 11:47:56 pm »
Направете си тема за дошите, жалко ще е да се затрие всичко

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1594 -: Юли 04, 2016, 11:49:30 pm »
На мен питта ми е леко дисбалансирана и ме дразнят и хора с акцент на тази доша, и съответните храни/климатични условия. Когато съм в обичайното си, нормално състояние, при мен питта доша спи дълбок сън.
А питта има ли проблем с водния елемент, задръжка на емоции, течности ,лимфен обмен забавен?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1595 -: Юли 04, 2016, 11:53:02 pm »
И при мен има дисбаланс на Питта и горещото време ме смачква.
Енигма, Питта доша е комбинация Огън-Вода. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1596 -: Юли 05, 2016, 12:00:00 am »
В раздела "Алтернативна медицина" имаме отделна тема за дошите: http://astra.la/forum/index.php?topic=552.0

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1597 -: Юли 09, 2016, 07:38:29 pm »
Искам в ЗЕТ да си пусна само прогресивна карта, но ми я прави с наталната. Къде мога да укажа или да избера такъв критерий? Към тези, които ползват Зет, как си правите такава карта?  :)
« Последна редакция: Юли 10, 2016, 08:09:12 am от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1598 -: Юли 10, 2016, 09:59:46 am »
Не съм го проверявала специално, но след като ви построи двойната карта с прогресии, от инструмента от който избирате данните за картата има бутон switch core and background data- в горната дясна редичка с бутони. Така прогресивната остава във вътрешния кръг. От падащото меню за вида на картата долу вляво на инструмента избирате natal и ще визуализира само core картата - в случая прогресивната. Може да има и други настройки, но като си намеря зета, ще ги проверя :-)
De omnibus dubitandum est

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1599 -: Юли 10, 2016, 03:26:17 pm »
Благодаря момичета :)
Забелязах и нещо друго. Прогресивен асц в астрокома на 8*42 Везни, а в ЗЕТ - 5*39 Козирог  ::) :017: Това вече ме втрещи. В градусите и знаците на планетите няма разминаване между двете програми.
Не съм й пипала настройките на програмата.
Бихте ли проверили и вие как при вас ЗЕТ отразява прогресивните домове?

А от вчера забелязах астрокома да дава не текуща дата, а 01.07.2016г.  :017:
« Последна редакция: Юли 10, 2016, 03:52:52 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1600 -: Юли 10, 2016, 05:32:10 pm »
В зет имаше по-рано три интегрирани варианта за прогресивна домификация - слънчева дъга от МС, градус за година от МС и последната май беше real houses. Вероятно при теб е включена последната -тя е точно "транзитната карта" за съответния преизчислен ден, час и минута от пригресивното ти време, за което пише Стар по-горе.
De omnibus dubitandum est

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1601 -: Юли 10, 2016, 05:40:33 pm »
Да, Дияна, точно тя е включена, това разглеждах и аз, но идея нямам  какво да направя, за да смята правилно и изобщо дали е възможно да се пипа по настройките и да се избере друга опция....  :(  А дали сегашният вариант е грешен  :017: Не би трябвало, обаче ще има разлика в тълкуванията .....



Намерих къде са настройките и избрах опцията "Градус за година от МС" :) Благодаря :)  Така пак имам разминаване, но само с 3*. Какво са на фона на 3 знака  :57: При ингреса на куспида в друг знак ще е интересно как ще се изяви тази разлика в градусите.
« Последна редакция: Юли 10, 2016, 07:54:58 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1602 -: Юли 10, 2016, 08:01:07 pm »
с градус слънчева дъга може и да съвпаднат
De omnibus dubitandum est

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1603 -: Юли 10, 2016, 08:11:57 pm »
С градус слънчева дъга е 11*07 Везни, с 1* от МЦ - 11*56 Везни, минути е разликата, но наистина по-близо е първото. Целим 8*41 Везни. Оставих го така :)
Още веднъж  :38: Дияна :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1604 -: Юли 11, 2016, 10:15:07 am »
Разгледах си зета, но моят е лайт, така че не съм го пробвала. Все пак - още два варианта :-)

В ZET PRO и ZET GEO
Цитат
Reference date - табчето е най-отдолу на падащото меню, което се появява като кликнете с десен бутон върху (двойната) карта, която сте построили...

To create a prognostic chart, you entered the (background) date of interest and ZET applied the required symbolic transformation. But what is the date that the transformation yielded? To see these dates, invoke the Chart tableau popup menu and select the "Reference Date" item. The following window is displayed:


The Reference Date window displays the date and time for the charts arrived at by application of prognostic techniques. The numbers at left are the ring number of the current chart.

To utilise the reference dates, select an item and right click to display the window's popup menu, and select Copy Reference Date. The date can be pasted into an Event Data form, Dynamics of Time control panel, etc.

For return charts the option exists to display their reference dates in the planets list header. If this is required, checkmark the option "Ref. data of Return in Header" on the Chart Settings - Format tab.

И само в ZET GEO - отново, след като си построите комплексната карта с натал, прогресия, дирекция, солар, транзити и каквото още ви хрумне правите следното...

Цитат
Working with Fixed Charts

Available fixed charts are displayed in the Chart Type Selector window at the end of the list after in-built types, and are designated with a hash (#) sign. They are inserted in complex charts as described above.

To save a ring of the currently erected chart as a fixed chart:

*Right-click in the Chart tableau to display the popup menu, and select the "Save As Fixed" item - табчето е на същото място като горното, но точно над него :-),


*From the submenu list of rings, choose the ring you want saving.

Alternatively type the Alt+n hot-key, where n is a number from 1 to 7, to save the nth chart ring as a fixed chart.

If the action was successful, a confirmation message window is displayed, and a new entry is added to the Selector's list of chart types.

To view the details of a fixed chart, select it in the Selector window, right-click its line with the mouse to invoke the pop-up menu:


Select last menu item "Fixed..." to display the following window:



If the fixed chart derived from core and/or background event data, these are shown in the upper and lower of the two large panes of the window respectively. Click the Restore button to erect the chart on the tableau. Fixed charts not corresponding to real planetary positions (e.g. coalescent charts) lack source event details, and cannot be restored in the same way.

To delete a fixed chart, click its list entry in the Chart Type Selector window, right-click to display its information window, and click the Delete button.

За прогресии би трябвало и двете да сработят, за другите карти - не знам. От упътването на Зайцев са - http://www.zaytsev.com/Manual/main.html.
« Последна редакция: Юли 11, 2016, 10:17:22 am от Diyana »
De omnibus dubitandum est