Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 268965 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1620 -: Август 01, 2016, 02:01:14 pm »
Относно облагите ще се въздържа да се съглася, понеже превъзнасянето на тази планета ми е от последна необходимост.  :


 :08:

По средата  на 30 е най- удобно и сигурно.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1621 -: Август 01, 2016, 02:29:29 pm »
Делфин, колкото си по-близо до един човек, толкова  по-бързо разбираш от  какво си привлечена или не си   от него , колкото по-отдалечена си от някого, толкова по-ясно разбираш защо си привлечена или не си, а според това дали  си седнала, права или легнала как  си привлечена или не си. Това е Венера и на нея й е необходима точно толкова допустима орбиса, колкото да може да прецени всичко това, но без да нарушава хармонията и баланса, значи нито много, нито малко- погледнато от позицията на твоята натална Венера, това в какви градусови орбиси се побира ?  :)

Рени,
да разбирам ли, че работим без орбиси, на усет  :012:  Моята Венера е чешит. Няма нужда от много билзко/далечно разстояние, за да усети кой какъв е и защо (не)искам да общувам с него. Единствени аспекти има с Луната и Марс, като първия някой може и да го пренебрегне :)

Нищо еретично няма, като изключим присъствието на Плутон. ; ))

Именно на такъв принцип са се разглеждали отношенията между планетите при съвпадите. Като знаем допустимия орбис на различните тела, определяме дали едното е в обсега на другото и е под влиянието му, или пък и двете си взаимодействат. В случая Плутон е в зоната на Слънцето, да, за обратното можем само да гадаем, но и аз съм склонна да допусна, че той не е. Относно облагите ще се въздържа да се съглася, понеже превъзнасянето на тази планета ми е от последна необходимост.  :012:

Ниарнус, много ме радва отговора ти  :08: Точно такава беше и моята мисъл за взаимодействието на две планети в аспект.
Не обръщай такова внимание на израза "облаги" що се отнася до Плутон, нарочно съм го сложила в кавички. Ясно е за какви облаги става въпрос  :012:
« Последна редакция: Август 01, 2016, 02:31:41 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1622 -: Август 01, 2016, 03:04:19 pm »
Не, Делфин, ако не са важни орбисите и тяхното предназначение, е нямало да бъдат посочени, а усетът никога не пречи във всяка една ситуация.
Луна 20 *Овен съвпад Сатурн 24 *51' Овен- на 4 г и половина за първи път  съм посетила зъболекар, защото се е наложило. 
Сходящ аспект, което означава, че ми предстои да действам по него и то от най-ранна възраст-тясна орбиса, в рамките на допустимата.
Това че, орбисата е от 4 * ми дава възможност все пак да разгранича във времето спецификата на двете планети- по-голяма от точната 2 *орбиса.
Има значение дали постоянно ще движиш с торба цимент на гърба си или на 4 г. ще се сещаш, да я сваляш.
Това като пример за орбисите.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1623 -: Август 06, 2016, 06:58:56 pm »
Искам да споделя нещо. :)
Оказа се,че партньорски Юпитери на К5 или в 5Д,дори да е слабо аспектирани са сериозен,емоционално обвързващ фактор.Може би това се отнася и за синастриален Юпитер на К8.Има ли такива във ваши синастрии? :)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1624 -: Август 12, 2016, 02:59:43 pm »
Моля за насока - как разглеждате карти на близнаци?

В моя случай са тризнаци - ест. заченати - две еднояйчни момиченца и разнояйчно момченце. Родени са с цезарово сечение с 1 минута разлика. Вече са на 6г, безкрайно различни, като характери, изява, таланти.
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1625 -: Август 12, 2016, 03:27:05 pm »
Моля за насока - как разглеждате карти на близнаци?

Насоки надали ще получиш и от професионален астролог, особено когато разликата е толкова малка. Пробвала съм да разглеждам производните карти, но при 1-2 минути разлика /родени със секцио/ в повечето случаи и там почти нищо не се променя.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1626 -: Август 12, 2016, 04:17:43 pm »
Благодаря, Лили  :58:

Понеже познавам децата много добре, ще се опитам да намеря логични акценти.
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1627 -: Август 12, 2016, 04:24:17 pm »
Моля за насока - как разглеждате карти на близнаци?

В моя случай са тризнаци - ест. заченати - две еднояйчни момиченца и разнояйчно момченце. Родени са с цезарово сечение с 1 минута разлика. Вече са на 6г, безкрайно различни, като характери, изява, таланти.
Как разглеждаме- ами не знам, питала съм и аз навремето за позната двойка близнаци, сиамски, което предоплага родени по едно и също време, били са залепени за гръбчето и съвсем малко за главата- имат белези, момче и момиче- нямат си нищо общо като характер и развитие, момичето е скромно и работливо, задоми се и си гледа детето, а брат ѝ наркоман и пласьор, крадец и използвач, той също се ожени, но е по-скоро за прикритие и да точи осигурителната система в чужбина, където се занимава с неговите си дела

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1628 -: Август 13, 2016, 11:08:43 pm »
Алена, аз бих пробвала да разгледам термите и деканатите, в които се намират планетите, и техните управители, както и минорните аспекти. Там бих търсила обяснение за различията между близнаците.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1629 -: Август 14, 2016, 09:40:58 am »
Повечето близнаци, които познавам са противоположно различни, ако едното е добро, другото е палаво, ако едното е болнаво, другото е здраво и т.н. Явно някак си разпределят ДНК-то, едното взима това, другото онова от една и съща кошница. Същото според мен и с наталната карта, разпределят си нейната енергия, всеки взима нещо различно от нея и с течение на времето се получава причинно следствена връзка и от там идва разминаването в съдбите на близнаците.
Навремето в моя блок имаше две еднояйчни близначки, които бяха абсолютно идентични не само по-външност, а и по характер. Реагираха по един и същ начин, еднакво поведение, еднакви интереси, еднакви събития. Но такива примери рядко срещам, този е единствен.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1630 -: Август 14, 2016, 09:48:56 am »
В момента имам картите на децата на моя приятелка, близнаци. Засега се още много мъничики, около 3 месечни са, но ще наблюдавам как ще се проявят различията помежду им.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1631 -: Септември 04, 2016, 04:07:13 pm »
Намерих едно мое старо кръщелно и какво установих.  :017: Кръстена съм в църква по време на новолуние и слънчево затъмнение върху наталния ми Сатурн /в 9 дом/ - дяволска работа.  ;D
Минаха години, така и не успях да възприема тази религия - в църква не стъпвам, икони и кръстове не уважавам, не спазвам общоприетите православни празници.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1632 -: Септември 05, 2016, 10:23:11 am »
В ZET какво означава ограденото на скрийншота?  :017:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1633 -: Септември 05, 2016, 11:13:01 am »
Алабала някаква, колко е голямо населеното място и къде да търсиш името му на атласа.
http://astrozet.net/Manual/edit_atlas.html


delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1634 -: Септември 05, 2016, 11:23:27 am »
Мерси, Репси :) Значи може да се пренебрегне. Това ми беше важно всъщност :) Смятам да си допълня атласа.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми